Český hokej zpátky na trůnu! Národní tým vyhrál mistrovství světa, jaké nemá v dějinách obdoby. Šest klíčových hráčů a hlavní kouč Vladimír Růžička se s odstupem vracejí k rozhodujícím i zákulisním okamžikům turnaje. Dokument o mistrovství světa v ledním hokeji 2005 ve Vídni a Innsbrucku připravili R. Záruba a K. Jonák. (oficiální text distributora)

Bobek27

Krásný vzpomínky na super partu. Jenom tu osmdesátkovou hudbu z Macgyvera si mohla produkce v roce 2005 odpustit. ()

korok

Dokument o MS v hokeji 2005 ve Vídni, pro hokej samostatné ČR města zaslíbeného. Po titulu v roce 1996, jsme zde získali titul i v roce 2005. Druhé vítězství na turnaji v Rakousku bylo satisfakcí za předchozí rok a kruté vyřazení Američany ve čtvrtfinále na domácím MS. Zde jsme jim to ve stejné fázi turnaje vrátili a i průběh byl podobný, akorát role se prohodily. Jednalo se možná o hráčsky nejnašlapanější MS v historii, kdy kvůli celosezónní stávce hokejistů NHL, se turnaje zúčastnilo spousta hvězd této nejlepší ligy světa. I proto je titul z tohoto šampionátu tak prestižní. Co bych dokumentu vytknul je, že kromě pár situací, byly záběry gólů pouze zpomalené - převzaté z opakovaček. Nejlepší je, když to v dokumentech nejprve zobrazují normálně, tak jak to člověk viděl přímo "live" v TV. To zde většinou scházelo. Jinak dále není co vytknout. ()

j.linhi

Slovy Roberta Záruby "Tak ještě jeden zlatý večírek pro tuhle partu". Mistrovství světa ve Vídni plně nabité profesionály z NHL v důsledku výluky. Jaromír Jágr a Jiří Šlégr se konečně dočkali členství v Triple Gold Clubu (vítězství ve StanleyCupu, na Olympiádě a na mistrovství světa). Zase jeden neskutečnej hokej v podání našeho nároďáku a první ubránění unikátu v podobě tzv. "Zlatého hattricku". ()

Guran

MS 2005 v ledním hokeji. Další vítězství! Další mančaft, který to někam dotáhl a další nezapomenutelný turnaj! Česko je jedna z nejlepších hokejových zemí. Velmoce, jako Kanada či Rusko nám před mnoha lety nesahaly ani po kolena. Tento turnaj se odehrál před sedmy lety, kdy naše repre byla opět nejlepší, dnes už to tak není. S Hadamczikem si nemyslím, že reprezentace bude nějak vypadat. ()

Dextwer

Na úrovni zpracovaný dokument a zlaté jízdě mistrostvím světa ve Vídni 2005. Výjímečný tým, výjímečné mistroství světa a výjímečný úspěch nám namixovali naši hokejisté. Opět hodnocení ovlivněné úspěchem a nadšením do hokeje. Moje hodnocení: 90 % ()

swinevenca

Zlatý Mistři okamžiku nebo Zlatý turnaj století. Ještě bych zkousnul, že je to teda jen o nás a ne celym MS, ale z těch gólů a střetů člověk nic nemá, protože je to nastříhaný po kouskách a proložený komentářema a hudbou hodnou (i použitou) do amerických vlasteneckých béček, asi nejhorší je nájezd Růči a Dvořkův gól v semifinále, proč to neudělaj jako v Naganu a hotovo, koho zajmá Rocky. No a titulky na konci?! Dvořák s Prospalem se vrátili jako hrdinové a hlavně Martin Ručinský se stal prvním hráčem, který vyhrál MS po tříměsíčním léčení břišních úponů nebo co, tomu se směju, protože kdybych to měl brát vážně, tak se z toho zvencnu. Turnaj parádní, ale když tady mám hodnotit úroveň dokumentu a pocity po jeho dokoukání, tak takhle no. ()

Kivis

Viděl jsem odhadem tak po deseti letech a docela mě zaujalo, jak dokument může zestárnout. Hudba, voiceover a celkový styl, který tehdy asi většině diváků přišel velmi cool, teď už působí docela retro. Ale čtyři hvězdy jsem dal už tehdy a myslím, že to bylo především z toho důvodu, že se jedná o obyčejný dokument o zajímavé události. Nešlo to až na dřeň, ale při dokumentu o úspěchu to ani není potřeba. ()