Autosalon je pořadem, který se na Televizi Prima těší dlouhodobě slušné, a velmi stálé oblibě. Jak již napovídá sám název, seriál se věnuje všem motorovým vozidlům a trendům v jejich výrobě. Setkáte se tak s recenzemi nejnovějších vozů, radami na údržbu vozidla či novinkami ze světa motorsportu. Je sice logicky zejména mužskou doménou, díky častým recenzím vozů určených pro dámy by však mohl upoutat i mnohé diváky jemnějšího pohlaví. Důkazem toho je i smíšená moderátorská dvojice, ostřílený milovník automobilů Zbyněk Merunka upoutá spíše ženy, naopak krásná Jitka Čvančarová jistě zaujme každého muže. (oficiální text distributora)

snebka

Dávám přednost zábavnějším automobilovým pořadům, typu Top Gear/Grand Tour. Je však pravdou, že jsem v sobotní (?) rána v prvním desetiletí tohoto století viděl nespočet dílů Autosalonu. Nejradši jsem měl epizody z různých výstav v Ženevě a podobně. 48/100 ** (Edit 19.5. 2019) ()

dwyane

Autosalon je celkem fajn pořad, když výjde díl s dobrýma kárama a menší prostor je věnován slabším ,,expertům,, na auta. Jen se pro mě jedná vždy jen o záležitost, na kterou se kouknu, když na pořad náhodou trefím v televizi. Rozhodně si nedávám upomínku, abych nezmeškal díl a ani se na jednotlivé epizody nedívám zpětně na internetu. Což je veliký rozdíl, oproti například Top Gearu. Ano, srovnání asi není v tomto případě na místě, ale...Obojí je pořad o automobilech, není to už jen osekaná verze založená čistě na testování aut, tak proč je trochu nesrovnat. Top Gear má sílu v moderátorech, penězích a nápadech. To ale nemusí být problém pro Autosalon. Větší prostor bych věnoval nápadům na vtipné testování a různým úkolům spojeným s cestováním po ČR. Ze stran obsazení vidím veliké mínus ve Františkovi (není mu rozumět) a Radkovi (většího suchara už snad vybrat nemohli). Naštěstí to dohání Pepa, který je sice tak trochu svéráz, ale aspoň je vtipný (ale pořád odborný). Je co zlepšovat, 4 hvězdy pak nebudou problém, ale 5 asi nikdy nezíská. ()

Basso

Jedna z mála motoristických relácii, ktoré sa venujú automobilom a motocyklom naozaj komplexne. Vynikajúce reportáže a testy z akždého uhla. Plus zábavní a odborní redaktori robia z tohto programu minimálne pozerateľné zhodnotenie toho najnovšieho zo sveta motorov. ()

windows

Špatný scenář, neatraktivní automobily. jsem velký fanda motorové techniky ale pokaždé když vidím ty obtloustlé herce - - přepínám. ()

fallanga

Mám raději Top Gear. V autech se vyznám jen tak okrajově a proto mě tento seriózní pořad moc nebere. Ty občasné vtípky nejsou vtipné a narušují jinak naprosto seriózní recenze aut. Na druhou stranu pochvala za skvělý výběr hudby. ()

wlk1

Nemůžu si pomoc, ale ten pořad mě nebere. Tuctové vtipy, celé je to pro mě poplatné, jednoduché a hloupé. Navíc redaktoři jsou hrozně nesympatičtí. Některé "recenze" jsou více reklamou a já bych při výběru aut nikdy na tento pořad nespoléhal. Holt top gear je jen jeden a češi na něj zatím s tímhle pořaden "jednavacátého" století nemají... ()

Hoonza

Pořád se snaží dotáhnout na úroveň Top Gearu, když už to nejde zábavou, tak aspoň vizuálně, ale ani tak mu nesahají ani po kotníky. Banda nesympatických přehrávajících moderátorů, kterým nevěřím ani slovo, korunu nasazuje Jiří Dvořák, který si o sobě myslí, že je James Bond. Výběr aut do pořadu je poměrně nudný, navíc nevěřím jejich "recenzím", oni jsou schopni říct i o Fiatu Multipla, že je to nádherné auto. Všechno je to zaplacené, každé auto je strašně super, nikdy si nedovolí nějakou větší kritiku. Nuda. ()

Ravic

V motoristickém pořadu, kde se věnují výrobě a distribuci baget, protože je to sponzor je smutné. Díl z 11.5.2012 ()

Něrpa

Divný pořad. V podstatě panoptikum nesympatických lidí. Ale když testuje Pepa, tak se rád podívám. Ten jediný není sterilní a testování v jeho podání je zábavné. Překousnu ještě Františka, pokud jde o pro mě zajímavé auto a toho motorkáře. Naopak Radek Vrtal je kopyto každým coulem. Navíc v jeho testech je střihač na houbičkách a nůžky opravdu nešetří. Je to takový televizní stroboskop s nudným panákem, ze kterého padají z křesel na zem epileptici. Těžko hodnotit. Pepa by byl mezi 4 a 5. Ale zbytek ansámblu to táhne dolů. Nechat Pepu, sehnat dva nebo tři schopné recenzenty, kteří mají koule a je to dobrý pořad. ()

angel.CZ odpad!

No, chvilku jsem sledoval skoro každej díl, ale srovnavat se to s top gearem či fift gearem nedá. tam se totiž nebojí říct na auto za 500 tis kč co tomu chybí a nebojí se to ani u auta za 5mil. Tady jsem neviděl žádné auto pod 4 hvězdičky.. proto davám 0Hvězdiček, snad se to spraví a nebude se bát říct kritiku ..... jinak 50% ()

Ferenzo

Autosalon ma rozhodně zklamal. Ještě chápu Top Geat, že má v každém díle nějaké to lepší auto, ale přeci jen, britové mají životní úroven trochu jinde. Ale že v českém autosalonu je díl co díl Lexus, Mercedes atd.mi přijde jenom jakási reklama pro pár vyvolených, kde si s automobilkou Prima navzájem vyhový. Rozhodně by se měli zaměřit na jinou cílovou skupinu a udělat pořad více zábavný. A moderátoři jsou do jednoho absolutně umělí, s naučenými informacemi předem, sponntánost a důvtip nikde. 40%. ()

kubilov

Zbyněk Merunka rozhodně není ostřílený milovník automobilů, který by dokázal přinést nějakou alespoň trochu zábavnou formou trochu těch superaut do naší televize, hold si milovníci aut musí "vystačit" s Top Gearem, protože tahle nepovedená napodobenina zaujme jen málokoho. ()

subic

Autosalon na TV Prima má letos už 19 let (2024). Za tu dobu prošel postupně nějakým vývojem. Hodně se prostřídali moderátoři "experti". Je evidentní, že každý moderátor "expert" je vyhraněný pro konkrétní kategorii vozidel a dokonce pro konkrétní značku. První roky byly ve znamení reklamy a propagace, dealere nebo dovozce něco nám půjč, my se projedeme a vychválíme to. Naštěstí se zdá, že od toho už se opustilo. Za zmínku stojí jistě vtipné reportáže "auto-experta" Pepy Vrtala a také "moto-expetra" Pepy Sršně Šilera. Za to ostatní "experti" jsou o dost slabší, druhý bratr Vrtal je k zblití. Ale líbí se mi, že se pořad nesnaží "topgearovatět" a že ty reportáže nejsou tak vizuálně efektní, je to spíš jako byl ten původní starý Top Gear z osmdesátek. 2024 Poslední 2 roky úroveň hodně Hodně hodně klesla, ubral jsem frčku a koukám na to u jen občas na iprima 5/10 ()