Miro Noga ako krajčír Šimon z Romádie upozorní na seba drábsku princeznú Helenu, keď jej dvornému básnikovi Krišpínovi opraví roztrhnutú nohavicu tak, že ju odstrihne. Hrdinom sa stane vo chvíli, keď jedným plesnutím zabije sedem múch. Vyzbrojený povesťou bojovníka sa vyberie do sveta, aby našiel svoje šťastie. V susednom Drábsku sa preteká s obrom v drvení kameňov a hádzaní do výšky. Svojou prefíkanosťou obra porazí. V blízkom mestečku zosmiešni výbercu daní a nakoniec sa rozhodne získať princeznú, ktorú kráľ Rudolf sľúbil tomu, kto osuší jej slzy. A šikovný Šimon neváha. (oficiální text distributora)

Monoxid

Inu, za celou hodinu a půl jsem nedokázala pochytit, o co tam jako šlo... Kdybych tu pohádku předtím miliónkrát nečetla, ani bych nepochopila onu pointu se sedmi-vrahem. Nevím nevím, jestli by bývalo pomohlo, kdybych to viděla jako malá... Hromada lidí děla hromadu nesmyslných věcí, a uprostřed chodí mládenec, co jim do toho mele nesmyslně dlouho povětšinou nesmyslné bláboly. Ztrácela jsem přehled, jestli mají některé postavy (vlastně všechny - včetně hrdiny) být dobré či zlé. Princezna byla sice krásná, ale povahou slušná kráva, a skoro jsem získávala dojem, že tam někde za rohem tajtrlíkovala s tím svým dvorním básníkem. A pointa na konci, že jako 'Né, princezno, tahleta, co se tu s ní celou dobu objímám a postrkuju, je jenom ségra, tak se můžem vzít'... ani jeden koutek úst se mi nezvedl. ()

xaver

Klasická pohádka zpracovaná neklasicky. Nezachránila to ani koprodukce se západními zeměmi. Byly to vyhozené peníze. Méně je někdy více a v tomto případě to platí stoprocentně. Miro Noga je dobrý komik, ale v roli krejčíka mi prostě neseděl. Škoda peněz, škoda práce a škoda hvězdiček. Víc jako jednu nedám. ()

MM_Ramone

"Sedem jednou ranou". XXXXXXX Len jeden raz čapil, sedem ich zabil. Čo na tom, že to boli len muchy pasúce sa na krajci chleba s lekvárom? Vychytralý krajčír Šimon využije toto drsňácke motto na to, aby ku šťastiu prišiel. Vybije si na kožený opasok sedem krížov a vyrazí so vztýčenou hlavou do sveta. Miro Noga nie je žiaden svalovec, ani krásavec, je to skôr taký celkom sympatický trkvas, ktorý do hlavnej úlohy, v tejto koprodukčnej rozprávke, dobre zapasoval. ** ()

Prubner

Tohle je jedna z nejhorších slovenských pohádek. Jednoduchý příběh je natažený na neúnosnou délku a vycpaný spoustou zbytečných vedlejších motivů a postav. A přes to všechno se v pohádce po většinu času vlastně nic zajímavého neděje. Poastavám občas chybí motivace a někdy jejich chování postrádá logiku. Nebo se mi to aspoň zdálo, protože se mi nedařilo udržet po celou dobu pozornost. ()

• Jedného z obrov si zahral Rus Alexander Sizonenko, ktorý meral 248 cm. Bol to bývalý basketbalový hráč ZSSR a po určitú dobu najvyšší muž na svete. Za jeho abnormálnych výšku mohol nádor na mozgu, kvôli ktorému telo nedokázalo regulovať svoj rast. Druhého stvárnil 229 cm vysoký Chris Greener, ktorého preslávila rola Slonieho muža. (Raccoon.city)
  • Záber, kde pri skrumáži spadnú na zem okuliare a jeden zo zasahujúcich vojakov ich zašliapne a odkopne, sa natáčal až tri hodiny, pokiaľ bol režisér spokojný s načasovaním scény. (Raccoon.city)