Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

BAADRAAM

Naprosto originalni film. Woody Allen jako typicky predstavitel zidovskeho intelektuala, ktery upouta vasi pozornost. Film je vtipny, svizny a nenudi. Je v nem hodne skrytych vyznamu, jinotaju, proto asi lepe videt vicekrat. ()

Domislava95

"This guy goes to a psychiatrist and says, "Doc, my brother's crazy; he thinks he's a chicken." And the doctor says, "Well, why don't you turn him in?" The guy says, "I would, but I need the eggs." I guess that's pretty much how I feel about relationships. They're totally irrational, and crazy, and absurd, but I guess we keep goin' through it because most of us need the eggs." ()

AndrewNewman

Bohužiaľ mi Woody nemá čo ponúknuť. Iba ak plno dristov o obyčajných veciach, ktoré denne zažívame. Ja si však chcem pozrieť film hlavne preto, aby som sa aspoň na istý čas krutej realite vyhol. Navyše jeho diálogy boli vo väčšine nezmyselné a bez nápadu. Skrátka film pre intelektuálov, nie pre obyčajných milovníkov kinematografie. ()

orsinek

Woody Allen udeřil hřebíkem na hlavičku, a to nejen tím, že přirovnal vztahy k vejcím. Film, na který bych se mohl dívat pořád dokola a stejně bych v něm objevoval nové hlášky. Allen, jak už u něj známo, znázorňuje vztahy, které jsou pro něj „absurdní, hloupé a omrzí“ nicméně je stejně každý potřebuje. Samozřejmě nemůžou chybět klasické filozofické myšlenky o životě, kde si řeknete, že má tenhle chlapík vlastně asi pravdu. Annie Hall je atypický romantický film, kdy vlastně na začátku víte, že neskončí dobře, ale stejně vás baví úžasný humor a skvělé rozhovory..., A taky ty "vejce potřebujeme". ()

pollstro

Nevyzpytatelný humor a divoká zábava předchozích filmu Allena tentokrát vůbec poprvé zůstává ignorována. Prostor naopak dostává mnohonásobně vyváženější a komplexnější příběh společně s dějovým vývojem, jenž je přesto stále doprovázen sarkastickou a hořkosladkou ironií každodenního života, který je obklopován životními a vztahovými krizemi, které svým vyzněním působí jako po-rozchodová terapie plná upřímných pravd a skutečností. Allen analyzuje smysl lásky a schopnost akceptovat fakt rozchodu - přesto v závěru je zřejmé, že láska je iracionální, bláznivá a absurdní, přesto životní nutnost. Zároveň při detailním rozboru je zřejmá propracovanost celkového dění, které obsahuje prvky psychoanalýzy v podobě nasazení fruedovských konceptů a humoru, a rovněž zkoumá proces lidské interakce a mezilidské komunikace vyjadřující současný stav modernismu. Přesto si lze Annie Hall užít jako pouhé vztahové komediální drama s vytříbeným a sofistikovaným humorem. Allen navíc v několika místech záměrně narušuje narativní realitu vyprávění pomocí netradičních filmařských způsobů. Upřímná a zábavná zpověď, kterou bude životními a vztahovými zkušenostmi znalý divák s radostí vnímat a objevovat. ()

beowulf

Pyramidálně vtipná, i když ke konci malinko ztěžklá procházka jedním židovským intelektuálem z New Yorku. ()

790511

Woody Allen prostě ženy zná, má je prokouknuté jako rentgenem. V Annie Hall bezvadně vypichuje všechny jejich vztahové stereotypy a dělá si z nich výbornou legraci. Je to až neuvěřitelné, jak schematický život musí být, když spoustu věcí, na které trefně naráží už jsem si s ženami rovněž prožil. ()

Leyla

Hezký film...bohužel asi jsem měla přílišné nároky. Ale nějak mě to nezasáhlo, civilní příběh, jako ze života...ale nic při čem by se tajil dech, tekly slzy nebo bych se smála. Woody Allen asi nebude můj nejoblíbenější režisér, ale mám v plánu mu dát ještě šanci:) ()

koryanna

Styl vyprávění, jímž je Allenovo obracení se na diváka přímo ve filmu, se do této doby neobjevoval a myslím, že ani potom se nějak zvlašť nerozšířil. Přitom to je nesmírně zábavné a diváka vtahuje přímo do děje. Ačkoli je Annie Hall z allenovy tvorby téměř nejznámější /alespoň u nás/, rozhodně bych ho nedoporučovala jako „rozjezdový“ film pro lidi, kteří dříve z tvorby Woodyho Allena nic neviděli. ()

Misterioso

Perfektní zábava a řekl bych, že se jedná o jednu z nejlepších komedií. Zvláštně natočený snímek Woodyho Allena, který ovšem nesedí pouze na židli s nápisem DIRECTOR, ale ve filmu představuje také hlavního hrdinu. Člověka sice nedokonalého, ale člověka se smyslem pro humor. Člověka, který nám sděluje jedno životní moudro za druhým nenásilnou formou. Formou, která nás baví. Co hlavně pochválit? Fantastické dialogy, inteligentní humor (který je ještě lepší, než jsem si dokázal představit), výborné hlášky (opravdu jakoby vytažené ze skutečného života), skvělého Woodyho Allena a neodolatelnou Diane Keaton. kterou prostě (nejen) v této roli můžu. Rozhodně plný počet, tento film má všechna má doporučení. Můj nejoblíbenější Woody (ale to nás tady takových asi není málo, že? :-)) ()

m3p

Woody prepáč, ale nemám ťa rád. Scénar ? čo to malo znamenať ! Romantické klyšé doplnené suchými nudnými fylozofickými vtipmi a úvahami nad ktorými som sa bohužial ani raz za celý film nepousmial, nebude to tým že by som ich nepochopil ale boli proste nudné. Bol to môj 1. filmový "zážitok" s Woodym a ako čítam ak je toto jeho najlepší film tak tým pádom pravdepodobne pre mňa aj ten posledný. Jediný element ktorý sa mi na filme páčil bola prepracovaná réžia so zaujímavou prítomnosťou rozprávača. "Přijde chlapík k psychiatrovi a řiká : můj bratr je blázen, myslí si, že je slepice. Tak proč ho nepřivedete? Rád bych, ale potřebuju vajíčka", stále nemôžem uveriť tomu, ako toto niekomu príde vtipné. ()

JakeBlues

Přiznám se, celou dobu při sledování tohoto snímku jsem si myslel, že dám jenom čtyři hvězdy, ale za závěrečná slova musím jednu přidat .. (viz. komentář kleopatry) ()

vasek2205

Musím říct, že je to moc hezký film s hlubokou životní výpovědí a pravdou a Woody Allen ví o čem mluví. Film mě baví způsobem jakým je napsaný a natočený a mám osobní slabost na Diane Keaton. Musím si ještě všechno nechat projít hlavou, proto zatím 80%, ale časem asi půjdu víše. ()

Maiken Algren

Ja neviem čo si mám o Woody Allenovi myslieť. Beriem, je pomerne vtipný a originálny, ale na druhú stranu.. Keď celý film je iba o tom ako niekto nad niečím rozmýšľa, hľadá sa, uvažuje a porovnáva, a všetci sú tak strašne duchaplní a chytrí a umeleckí a nad vecou. Ale hlavne, sú mi úplne ukradnutí. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem