Santa kdo? (TV film)

Santa Who?

Santa kto?

Komedie

USA, 2000, 89 min

Jednoduchoučký scénář, který vše ale vyváží svou milostí, srdečností, roztomilostí a vánoční atmosférou. Jen mě trochu mrzelo, že tady ze Santy Kĺause udělali takového zakřiknutého, skoro neschopného dědulu. A nevím proč, ale pořád mi přišlo, že se Leslie Nielsen musel strašně držet, aby dokázal být tak klidný a důstojný. Každopádně skřítkové to zabili, ti byli prďáčtí :D(20.8.2018)

• sidzej

Nedopadlo to až tak zle. Filmu najviac škodí televízny look (digitálne soby, prerušované prestrihy, zlé obsadenie vedľajších úloh, ničím zaujímavý scenár) no napriek tomu sa nájde zopár vrúcnych síce gýčových ale milých scén, ktoré k Vianociam akosi patria. Vzhľadom na svôj televízny pôvod sa Santa Who? môže pochváliť slušnou výpravou a hudbou. Škoda nebyť niekoľkých trápnych scén (škriatkovia hľadajúci Santu) dal by som 3*.(12.12.2008)

Aniž bych chtěl shazovat názory většiny hodnotících a komentujících uživatelů, tak si troufám tvrdit, že jejich hodnocení nelze brát vážně. Jistě, každý si na tento film může udělat svůj názor a já to nikomu neberu, ale jejich argumenty, pokud vůbec nějaké nabízí, jsou směšné. Viděl jsem několik desítek vánočních filmů, z toho jich asi desítka byla na "santovské" téma. A tenhle film v porovnání s ostatními není rozhodně tak špatný, jak ho zde někteří líčí. Ale každý má svůj názor a hodnotí podle sebe. Mně se to docela líbilo, film měl zajímavý nápad a dějově téměř nenudil. A musím se přiznat, že Leslieho Nielsena jako Santu jsem si vůbec neuměl představit, ale výsledek je překvapivě dost dobrý a Nielsenovi jsem toho Santu neměl problém uvěřit. Někdo zde tvrdí, že je slabý scénář, to si ale nemyslím. Jistě, na Santa Clause s Timem Allenem to nemá, ale je to takový milý vánoční santovský film, který splnil má očekávání a potěšil mne. A ač možná nepřináší v tomto žánru nic nového, přesto ho nelze v mých očích hodnotit jako slabý, nedotažený či nudný. Tohle je průměrný film, který se mi prostě líbil a určitě jsem ho neviděl naposledy. Takže za sebe uděluji s čistým svědomím průměrné tři hvězdičky s konstatováním, že zase tak špatné to není.(8.12.2008)

• moviepill

Je to vcelku príjemný vianočný film o Santovi, ktorý stratí pamäť, s priemernými hereckými výkonmi a nevýrazným hudobným sprievodom. Za čo však musím znížiť hodnotenie (a odpustite mi to) je ten protivný krpál čo tam vystupoval. Tak drzého, vymúdreného a odporného sopláka som vo filme už dávno nevidel a mrzí ma to, ale vyznenie filmu totálne kazí práve on. Je to síce decko, ale možno práve preto... Aby matka takto tupo šialene hájila krpca, uprednostňovala jeho názor pred názorom všetkých ostatných (niet divu, že je stále sama), dovolila mu rýpať do všetkého a byť vzorovým príkladom drzosti (a americkej mládeže) a tak podobne...toto všetko ma tak počas sledovania filmu dožieralo, že nemožno hodnotiť vyššie.(1.1.2011)

• kingik

Televizní reportér Peter marně bloumá ulicemi, ve snaze najít žádaný vánoční trhák. Náhoda mu přihraje do cesty muže, který nárazem do hlavy ztratil paměť. Nezná ani své jméno a neví, proč má na sobě podivný kostým. Co ovšem reportér netuší, je skutečnost, že jeho nový známý není jen tak ledajaký, obyčejný stařík, ale skutečný Santa Claus. Slabá vánoční komedie s omšelým Leslie Nielsenem skoro ničím nezaujme, ale v čase vánočním své kouzlo snad mít bude. Ovšem jinak vřele nedoporučuji.(15.1.2009)