Reportérka The New Yorkeru Sophie odjíždí se svým snoubencem, šéfkuchařem Victorem, na předsvatební cestu do italské Verony. Na nádvoří spatří ženy, které píší své vzkazy Julii a ukládají je do štěrbin v kamenné zdi. Sophie se seznámí s dobrovolnicemi, které na tyto dopisy odepisují. V jedné ze štěrbin najde dopis, který před padesáti lety napsala Angličanka Claire Smithová. Zamilovala se do italského mladíka Lorenza, ale nenašla odvahu s ním utéct a vrátila se domů. Sophie jí odepíše a k jejímu překvapení se Claire i s vnukem Charliem objeví ve Veroně. Obě ženy se rozhodnou, že se pokusí Lorenza najít, a Sophie chce příběh napsat do novin. Charlie je ale velký skeptik a od záměru je zrazuje. Victorovi Sophiin výlet nevadí, je zaměstnán jednáním s dodavateli zboží do své restaurace. Sophie vytipuje muže stejného jména v okolí a všichni tři po několik dnů jezdí a vyptávají se. Ale ani jeden z nich není tím Lorenzem, kterého Claire milovala. Sophie zpočátku nemůže Charlieho vystát, ale s přibývajícími hodinami zjišťuje, že není takový, jakým se jeví, a oba se pomalu sbližují. Před odjezdem si na jedné vinici chtějí dát víno. A Claire pozná Lorenza ve vnukovi majitele vinice... (TV Prima)

KdG

Jedna z nejtuctovějších romanťáren co jsem kdy viděl. Naprosto šablonovitý, předvídatelný děj, od prvních minut filmu zasazený do Itálie. Přídomek drama a komedie není vůbec na místě protože se člověk při filmu nemá čemu zasmát, natož se strachovat jak to dopadne. ;-) ()

Tatianistka

Musim priznat ze film ma celkom milo prekvapil. Zacinam zvazovat navstevu Verony:D. V podstate som vedela uz v polke filmu ako to skonci ale bavilo ma to pozerat a to bolo asi to podstatne..dobre spracovanie atd..takze vydarena oddychovka s prijemnym hereckym obsadenim. ()

Šňůra

Sentimentální melodrama s naprosto předvídatelným koncem... a kupodivu to vůbec nevadí. Naopak, baví to. Možná je to i proto, že ten příběh je tak trošičku i příběhem představitelů Claire a Lorenza, Vanessy Redgrave a Franca Nera. Nemuseli se sice hledat, ale čekali na sebe velmi dlouho...37 let po narození jejich syna. ()

Judy24

Když si chcete užít opravdovou romantiku, která není jenom o sexu, pusťte si tenhle film. Já jsem s tím počítala a docela jsem se i těšila, ale nakonec mi přijde, že jediným důvodem, proč jsem to celé dokoukala je skutečnost, že jsem si chtěla být jistá, že budou všechny dějové "zvraty" tak strašně předvídatelné, jako ten první. Byly. ()

Lilien

príjemná romantická komédia o veľkej láske, síce trochu presladená no podávaná hercami i hereckými legendami a hoci bol dej predvídateľný ,film nenudil a spríjemnil mi večer. Jediné negatívum bol Gárcia Bernal ako Sofiin snúbenec tak toho herca neznášam, a som rád že ho Sofie nechala. A samozrejme krásne slnečné prostredie Talianska. ()

katus111

Myslím, že to byla příjemná podívaná. Film je natočen v krásné krajině Itálie a to dodává filmu ten hlavní šmrnc. Děj byl velmi zajímavý a konec předvídatelný. Doporučuji jako romantickou komedii :) ()

VvV14

Poměrně pohodlný romanťák, který se hodí na deštivý večer. Nemůžu říct, že bych byl úplně nadšen, ovšem jsem příjemně překvapen. ()

sWONDER

Mňa to až prekvapujúco bavilo. Nieže by to bolo niečo výnimočné...predvídateľné aj pre deti. Napriek tomu príbeh o hľadaní starej lásky (veľmi starej) v nádhernom , slnkom zaliatom prostredí, k tomu prekrásna Amanda a charizmaticky Franco ma dostali. Pre mňa určíte lepšie 3* ()

FunnyXis

Sice moc na sláďárny nekoukám, ale Amandu Seyfried v romantickém filmu, to musím vidět. Jenda z nekrásnějších hereček této doby. Film byl pěkný, lásky i kopce přenáší dokonce i po 50. letech. Příjemná oddychovka s nádhernou přírodou Itálie, vinicemi.... Prostě takhle si romantický film představuji, samozřejmě, že to nebylo dějem nějak extra úžasné ale já se bavil, proto 6,5/10 = 4* ()

hazdrova

Ach jaj, to sa zase niekto snažil natočiť niečo gýčové a nenápadité a americké. Vzniklo z toho pár takýchto myšlienok - Amanda, opusti manžela, ktorý si práve zakladá reštauráciu, preto, že si znudená a manžel na teba nemá čas - nájdi si brita vo Verone, ktorý sa tvári, že je rádoby nedotklivý umelec - opusti zaneprázdneného manžela, lebo si netrpezlivá a samoľúba - bozkávaj sa na tráve pred svokrovcami akoby nič. Keby tam nehrala Amanda, rovno by tento film spadol do filmových kanálov. 2* ()

Bonniesgun

Chtěla jsem brečet, chtěla jsem se smát a chtěla jsem snít o pravé lásce. A všechno jsem to zvládla během 105 minut . Dopisy pro Julii mají všechno, co si (holka) může přát od filmu na nedělní odpoledne: Prosluněná Itálie, hezcí lidé, dojemný příběh. Dobře, není to žádný převratný kinematografický kousek, ale je to hezký film. Nadstandardně hezký film. Užijte si ho jako výlet, pořádně se rozhlížejte, dělejte kýčovité fotky a usmívejte se při vzpomínce na něj... ()

Meery

príjemná romantika... Hoci je trochu zvlstne ze sa v kinach objavi dvakrat po sebe film o listoch a v oboch hra ta ista herecka ()

miki68cz

Romantická, naivní, letní pohádka. neurazí ani nijak neobohatí, jen na chvíli pobaví a odlétne neznámo kam v zapomnění jako tisíce jiných. Kromě krásné Vanessy Redgrave se na plátně ukáže i moje oblíbená Milena Vukotič a Franco Nero stále velký sekáč. ()

jafuska

prostě romantika se vším všudy, klasický příběh o znovunalezení lásky po několika letech, prostředí Itálie, vinic,prostě nádhera, a film utekl rychle, délka filmu akorát, film se mě moc líbil ()

MondayWay

Tak k tomuto teda nemám co dodat. Naprostý sladký škvár, který se pokoušel vlezlým způsobem hrát na divákovy city. Jednu hvězdičku snad za Amandiny pěkné oči. ()

Quendi

Pravá romantická slaďárna. Když překoušete trochu patetický konec, tak je to vyvedený snímek, který naprosto naplňuje definici svého žánru. Takhle má romantický film vypadat. ()