Reportérka The New Yorkeru Sophie odjíždí se svým snoubencem, šéfkuchařem Victorem, na předsvatební cestu do italské Verony. Na nádvoří spatří ženy, které píší své vzkazy Julii a ukládají je do štěrbin v kamenné zdi. Sophie se seznámí s dobrovolnicemi, které na tyto dopisy odepisují. V jedné ze štěrbin najde dopis, který před padesáti lety napsala Angličanka Claire Smithová. Zamilovala se do italského mladíka Lorenza, ale nenašla odvahu s ním utéct a vrátila se domů. Sophie jí odepíše a k jejímu překvapení se Claire i s vnukem Charliem objeví ve Veroně. Obě ženy se rozhodnou, že se pokusí Lorenza najít, a Sophie chce příběh napsat do novin. Charlie je ale velký skeptik a od záměru je zrazuje. Victorovi Sophiin výlet nevadí, je zaměstnán jednáním s dodavateli zboží do své restaurace. Sophie vytipuje muže stejného jména v okolí a všichni tři po několik dnů jezdí a vyptávají se. Ale ani jeden z nich není tím Lorenzem, kterého Claire milovala. Sophie zpočátku nemůže Charlieho vystát, ale s přibývajícími hodinami zjišťuje, že není takový, jakým se jeví, a oba se pomalu sbližují. Před odjezdem si na jedné vinici chtějí dát víno. A Claire pozná Lorenza ve vnukovi majitele vinice... (TV Prima)

Nicole32

Prečo 4 hviezdičky? Lebo z toho filmu ide taký dobrý a optimistický pocit až hrôza. Je to šialene presladená romantika a normálne by mi takýto film prišiel neskutočne otravný. V tomto prípade to však nevadí práve kvôli tomu všadeprítomnému príjemnému pocitu, ktorý sa nesie od začiatku až do záverečných titulkov. Veľmi sa mi páčila postava a humor toho Angličana. Nesympatický bol len ten jej snúbenec. Hviezdička navyše za to krásne talianske prostredie. ()

vasek.stejva

Vcelku poklidu se táhnoucí slaďárna, která mě dokázala přinutit, abych to zhlédnul celé. Možná díky Amandě, možná díky té pohodě a poklidu italského prostředí. ()

ziziko

Ach ta Verona..krááása, hned bych se vrátila! Velmi hřejivý, laskavý a zamilovaný film posazený do nádherného prostředí - za něj dávám velkou hvězdičku navíc :-) ()

karnifex odpad!

Zhlédl jsem sotva 5 minut, ale i za tak krátký čas se v tomto filmu objevilo tolik klišé a plytkých "životních mouder", že i internetové stránky typu ´Nejkrásnější citáty´ mohou závidět. ()

el_chorro

Tak tohle je opravdu síla. V rámci vánoční demence jsem se poněkud nešťastně zadíval na tento snímek a musím přiznat, že nic tak špatného jsem již dlouho neviděl. Tento romantický film (rozhodně ne komedie) je až po střechu našlapaný kýčovitými frázemi a gesty. Téměř se dá použít jako společenská hra, kdy budete v rodinném kruhu trefovat děj a snažit se hádat jednotlivé fráze. Původně bych dal za tuto zábavu i dvě hvězdy, jenže to by hlavní představitelé (což rozhodně není Gael García Bernal, který ve filmu má pouze doplňkovou roli) nesměli být nesympatičtí hezounci z bravíčka, u nichž se mi otevírá kudla v kapse. Jednu hvězdu tedy uděluji za snahu a také proto, že odpad by byl již moc. ()

NikaIn

Nebola to žiadna veľká vyšperkovaná filmová pecka,ale bolo to milé také romanticko úsmevné.Neviem si pomocť ale Amanda Seyfried je pre tieto romantické príbehy ako stavaná,proste sa mi najviac páči v tejto polohe,verím jej každý zasnený pohľad.Možno je za túto sladkosť 4 hviezdy veľa,ale proste verím v lásku,tento film vo mne ten pocit ešte utužil a sem tam mám chuť aj na sladké,tak prečo nie. ()

Kozlowski8

Romantický příběh z Verony o touze po setkání se s dávnou láskou, kterou u starší ženy probudí mladá Američanka Sophie, když odpoví na padesát let starý dopis, nalezený ve zdi domu Julie Kapuletové...Přesladká, přenaivní, dopředu čitelná věcička, na které mne štvaly některé zbytečné věci. Nemám nic proti romantice, ani když je slaďoučká a naivní, ale nesmí být hloupá. Hloupá je postava Victora - tak, jak je ztvárněná (přehraná) Gaelem Bernalem. Bernal od začátku příliš tlačí na pilu a z Victora dělá většího idiota, než by musel. Hloupé až trapné jsou i některé pasáže - třeba ta se záměnou sestřenice Patricie za přítelkyni Patricii, nebo - SPOILER - scéna, kdy už je veškeré hledání ztraceno a Claire najednou pozná v mladíkovi ve vinohradu Lorenzova vnuka. Přesto snímek úplně nezavrhuji - pro jeho laskavost, pozitivní energii, kterou vyzařuje a protože je prostě milý. Milá a krásná je taky Amanda Seyfried, která se mi v žádném filmu nelíbila tak jako zde. 60%. ()

allegria

No ano, jo jo, sladká romantická limonádka, ale taaaak milá. A co mě nejvíc nadchlo, byla stále úžasná, i k stáru krásná Vanessa Redgrave, která i kdyby hrála v největší blbině, bude pořád dobrá, skvělá a okouzlující. Italská krajina je pro mě taky nezanedbatelná v hodnocení celkového dojmu. A ta myšlenka - co kdyby? Já bych do toho šla taky! ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

zaziny

trošičku hloupá předvídatelná slaďoučká romantika se sympatickými hrdiny (až teda na toho über lamače teenagerských srdcí Christopher Egana) a krásnou krajinou.. ()

Ailly

Ja som na klišé tolerantná, ale tu tvorcovia po mne chcú minúť ročnú dávku tolerancie na jeden film !!! "Ó Charlie môžeš sa hýbať? - Áno, ale iba perami." To snáď ani nemôžete myslieť vážne. Seyfried a Egan sú krásni, Redgrave pôvabná stará pani, Taliansko čarovné a scenár naprt. To by som musela mať päť a byť práve po páde z višne aby som takej story bola schopná uveriť. ()

Dr.dogous

Sladkobolný doják, ale pohodový. K tomu krásná příroda v okolí Verony. Verona jedno velké muzeum. Úchvatná blondýna Amanda Seyfried a její snoubenec Claire Victor. Byla to láska jako trám, chci říct, že její snoubenec byl pěkné dřevo. ":-)scénář 3 režie 3 herci 3 výprava 4 celkem 13 hodnocení 65 % ()

marttul

Mám ráda filmy s Amandou Seyfried, hraje velmi přirozeně a ještě u toho sladce vypadá =o) Teto dílko jsem sledovala jsem na doporučení mého velmi dobrého přítele, a tak jsem si říkala, že by mi přece neporadil špatný film...A nemýlila jsem se, film je to moc hezký a sladký =o) Jen škoda Bernala, který mi tu vyloženě vadil =/ Po druhém shlédnutí přidávám další hvězdičku, takže za 4* . Nějak tomu přicházím na chuť =o)) ()

zero_zelo

ježiš to je romantiky na tom světě. tendle film není ani tolik sladký, jako vyloženě rozkošný. oproti jiným romantickým komediím si dle mýho ale vůbec na nic nehraje. i když, kdo ví, je to romantická komedie. proč ne, nedělní deštivé odpoledne s flaškou červenýho a tímdle filmem může bejt naprosto dostačující. je to pohádka a tak to beru, i když kdo ví ... čistá 3, nepotěší, neublíží ()

JB001

Romantika jak má být. Rozhodně si nemyslím, že film je vhodný pouze pro ženy. Já jsem u něho strávil moc hezký večer a nestydím se za to, že i slzička ukápla... ()

Bodega_Bay

Tak přežít se to dalo, což o to....ale ta klišé...achjo. mladá slečna napíše staré madam a co se nestane, starku doprovází vnuk. a ne ledajaký, vypadá to nejmíň na finalistu soutěže krásy. co na tom, že slečna má snoubence, kdepak, čučíme na romkom, musíme ty dva slepit stůj co stůj...takže babča najde starou lásku (pro změnu finalista soutěže o nejvíc sexy dědu "ošlehanáopálená tvář" s vinicemi tak velkými, že nedohlédneme posledního česače), hrdinka prozře, zahodí podnikajícího snoubence, protože se moc mračí (holt práca je sviňa) a běží za svým modelem. Hmmm.....pak nemaj mít holky zamotaný hlavy z té "skutečné lásky". brrr.... ()