Reportérka The New Yorkeru Sophie odjíždí se svým snoubencem, šéfkuchařem Victorem, na předsvatební cestu do italské Verony. Na nádvoří spatří ženy, které píší své vzkazy Julii a ukládají je do štěrbin v kamenné zdi. Sophie se seznámí s dobrovolnicemi, které na tyto dopisy odepisují. V jedné ze štěrbin najde dopis, který před padesáti lety napsala Angličanka Claire Smithová. Zamilovala se do italského mladíka Lorenza, ale nenašla odvahu s ním utéct a vrátila se domů. Sophie jí odepíše a k jejímu překvapení se Claire i s vnukem Charliem objeví ve Veroně. Obě ženy se rozhodnou, že se pokusí Lorenza najít, a Sophie chce příběh napsat do novin. Charlie je ale velký skeptik a od záměru je zrazuje. Victorovi Sophiin výlet nevadí, je zaměstnán jednáním s dodavateli zboží do své restaurace. Sophie vytipuje muže stejného jména v okolí a všichni tři po několik dnů jezdí a vyptávají se. Ale ani jeden z nich není tím Lorenzem, kterého Claire milovala. Sophie zpočátku nemůže Charlieho vystát, ale s přibývajícími hodinami zjišťuje, že není takový, jakým se jeví, a oba se pomalu sbližují. Před odjezdem si na jedné vinici chtějí dát víno. A Claire pozná Lorenza ve vnukovi majitele vinice... (TV Prima)

mindkiller

Začínam mať strach, že keď začnem, nabudúce, pozerať film, kde bude samá krv a samí strach, že budem plakať aj tam. Prosím, ak ma niekto nejaké rady, čo s tím, buďte taký dobrý a napíšte. Už ma to celkom štve. ()

Two.Swallow

Romantický ve slova smyslu. Příběh docela zajímavý, tak nějak necítíte potřebu vypínat televizi. Vanessa Redgrave nezklamala, jako u žádné z jejích rolí a Franco Nero spíš prostředí horké Itálie podtrhl k jakési dokonalosti (především při jeho nástupní koňské scéně při téměř zapadajícím slunci). Jak k těmhle typům patří, musely se tu objevit i dvě hezké tvářičky (Bernal je pro mě absolutně nezajímavý, připomíná mi spíš kluka s nedotáhlou pubertou a Egan jako anglický slaďoušek s ufňukaným čumáčkem), mezi kterými si musí jedna blonďatá nanynka s velkýma očima těžce vybírat... Párkrát jsem se usmála, ale párkrát mi (promiňte, ale opravdu) bylo těžce na zvracení, obzvlášť z balkónové scény z cukrkandlu. ()

margita figuli

velmi slaby film, ktory ani v zaplave predvidatelnych a na jedno kopyto pisanych romantickych komedii neobstoji. iritujuca hlavna hrdinka bez jedinej zaujimavej povahovej crty a tak nepravdepodobny pribeh, ze aj smolkovia strateni v new yorku popri tom vyzeraju ako real life story. a gael garcia bernal? ako mohol? ()

vixina

Chcem povedať - kto čakal, že to bude film roka? Ideálna oddychovka pre romantické duše, ktoré možno už celkom stratili nádej na pravú lásku. Plus - to už by musel byť veľmi, veľmi zlý film, aby ho Amanda nevytiahla na 3*(: Pre angličtinárov doporučujem zhliadnuť v originále.. ()

Kikaa_B

Tak toto je moc krásný a povedený romantický film. Skvělá odreagovačka a nádherná romantická atmosféra i příběh, který potěší především ženské publikum. :) Zasloužených pět hvězd nejen pro výbornou Amandu Seyfried. ()

coolglitterk

Prostě typickej slaďák. Rozhodně lepší než ostatní americký filmy, už jenom proto, že byl natáčen v Itálii. Takže dávám 4 hvězdičky. ()

PinkButterfl

Môj obľúbený film aj vďaka skvelej Amande Seyfried. Hoci nemám príliš v láske južanské krajiny, Taliansko ma v tomto filme úplne dostalo. Nádherná príroda, kraj .... Pri filme som sa dobre odreagovala i pobavila a to je podľa mňa aj účelom filmov :) ()

Goodboyko

Nedocenená romantická letná road movie, Amanda krásne pripitomučká, Bernal katastrofálny, Vanessa božská a jej manžel (aj reálny) Franco decentný. Slnkom zaliate Toskánsko, chuť dobrého vína a hrejivé slnko... ()

leucanthemum

Docela hezký letní film se zajímavým námětem. Krásné prostředí, milá Amanda Seyfried... Ale - jak už psalo pár lidí přede mnou - dvakrát mě nepotěšil přeslazený konec (ale co by člověk čekal od snímku tohoto typu... jen by bohatě stačil, kdyby byl ten happy end poloviční). ()

Verja

Romantiku tento film splňuje na 100%. Mezi ostatními filmy tohoto žánru se neztratí ani náhodou, spíše mírně vyčnívá. Sladce naivní až pohádkově laděné téma, krásní lidé, kouzelná celková atmosféra. Prvotní turisticky objevovatelská návštěva Verony se mění až do road movie, během které ní se hledá stará láska a vzniká pomalu i nová láska. A vše doplňují ty nejkrásnější záběry z Toskánska. Film je něžný, místy jemně vtipný, dojemný a oku lahodící. No co víc si romantická duše může přát? ()

kickassgirl

Krásna príroda, zaujímavý príbeh, očarujúca Amanda ale film je vlažný a miestami nudný. Skvelý na nedeľné popoludnie :-) celý film však zabíja tá otrasná teenagerska hudba. ()

CZmaggieCZ

Tento film mě moc nezaujal. Téma mi přišlo až přehnaně naivní. Co se týče hereckého výkonu, tak Amanda se mi v této roli líbila. ()

evelouch

Ne, že bych brečela kdoví jak často, ale u Dopisů pro Jůlii se mi to povedlo. Film byl na můj vkus excelentní. Měl dobrý příběh, hezké prostředí, sympatické herce a hlavně krásný závěr. Ač bylo toto dílo romanticky laděné, nebylo přelazené,což ocenuji. Amanda Seyfried mě okouzlila,stejně tak jako prostředí Itálie a jejích prosluněných zákoutích.Claire byla milá,živelná stařenka, která dodávala filmu pověstný švih. Naproti tomu její pořád zamračený vnuk,který se ale později ukázal jako milý a vtipný mladík.Film měl i usměvné momenty,podle mě byla nejlepší vzájemná začáteční rivalita Sophie a vnuka Claire,která později přerostla v lásku. Originální a velice nadprůměrná love story! ()

Kacenaa211

Asi jsem vážne divná, nebo je to proste ve mě ale tyhle dojemne romantické konce me dostávají do kolen... Krásná romantická komedie ()

stuj

Přímočará romance bez překvapení. Předvídatelné a bez vtipu. Existují mnohem lepší romanťárny. ()

Akinaz

Romantický film pro potěchu srdce i duše... na dlouhé zimní večery ke sklence vína. Snímek ukazuje nejen krásy prosluněné Itálie, ale i opravdovou romanci. 4* ()