Reportérka The New Yorkeru Sophie odjíždí se svým snoubencem, šéfkuchařem Victorem, na předsvatební cestu do italské Verony. Na nádvoří spatří ženy, které píší své vzkazy Julii a ukládají je do štěrbin v kamenné zdi. Sophie se seznámí s dobrovolnicemi, které na tyto dopisy odepisují. V jedné ze štěrbin najde dopis, který před padesáti lety napsala Angličanka Claire Smithová. Zamilovala se do italského mladíka Lorenza, ale nenašla odvahu s ním utéct a vrátila se domů. Sophie jí odepíše a k jejímu překvapení se Claire i s vnukem Charliem objeví ve Veroně. Obě ženy se rozhodnou, že se pokusí Lorenza najít, a Sophie chce příběh napsat do novin. Charlie je ale velký skeptik a od záměru je zrazuje. Victorovi Sophiin výlet nevadí, je zaměstnán jednáním s dodavateli zboží do své restaurace. Sophie vytipuje muže stejného jména v okolí a všichni tři po několik dnů jezdí a vyptávají se. Ale ani jeden z nich není tím Lorenzem, kterého Claire milovala. Sophie zpočátku nemůže Charlieho vystát, ale s přibývajícími hodinami zjišťuje, že není takový, jakým se jeví, a oba se pomalu sbližují. Před odjezdem si na jedné vinici chtějí dát víno. A Claire pozná Lorenza ve vnukovi majitele vinice... (TV Prima)

kaze

Reklama na Taliansko..dúfam, že Alitalia fakt predá viac leteniek smer New York-Verona..ale Toskánsko je fakt krásne.... ()

artas

Veľmi príjemný filmík, ktorý ma potešil svojou atmosférou aj výberom hercov. Scéna stretnutia starej lásky veľmi pekná, ach Taliansko amore mio... ()

Silencia90

Film je to pěkný, ale vtipný výkon Christophera Egana, který jsem mu naprosto uvěřila celý film kazí zde nevyjádřející se Amanda Seyfried, kterou ačkoli mám normálně ráda (v Mamma mia! to byl super výkon), tady byla nemastná neslaná, skoro žádné emoce, ačkoli on se snažil, ona mu to kazila. Její občasné pohledy neznamenaly hned lásku, kterou předvedli v poslední scéně. Vadí mi, že není vidět přesně zlom, kdy se do něj zamilovala, ani co k němu tak nějak po celou dobu cítila, co se jí na něm líbí. Filmy by tohle měly zobrazovat. I když pravda, byla po celou dobu zasnoubená, více emocí by neškodilo. Je to herečka, má předvádět pocity navenek. To v normálním životě není vidět co si druhý myslí, ve filmu je to právě o tom, tyto emoce předvést. A těch Amanda předvádí pomálu. :( Škoda. Film hezký, i když kdyby se Amanda víc snažila, mohl by to být můj třeba i nejoblíbenější romantický film. ()

Matli

Romanťárna jako prase, přímo vyšvihnutý z příručky pro romantický filmy, kterých je mraky, ale tento měl hodně dobrou omáčku kolem, která vztah hlavní dvojce uplně přebila, což je dobře. Některé scény se odehrávaly uprostřed vinic a vinohradů, takže další + :-) 76% ()

Wolvie

Tak dvě hvězdičky jsou za Amandu,pro kterou mám nehoráznou slabost.Bez ní bych se s tímhle filmem ani neobtěžoval. ()

Rokle

...a kde je ta romantika? To, že se Sophie má vykašlat na svého Victora je jasné každému. Ale že ji scénář předepisuje anglického mladíka, mezi nimiž nedojde po celou dobu k vášnivému vzplanutí, to už je příliš. Amanda by si měla tyhle romantické plakátové kýče odpustit a častěji volit typy filmů jako Chloe. Tam má co ukázat (můžete brát jako dvojsmysl) :) ()

alambert

Perfektně natočený a vizuálně dokonalý film...herecké výkony, režie, kamera, exteriáry a interiéry, to všechno je skvělé. Bohužel ale filmu chybí nějaký hlubší obsah, pointa...respektive ona tam tak trochu je, ale je tak ohraná, že se skoro ani nedá počítat...:-) ()

Bansheee

Klasická romantická komedie. K lepšímu průměru se vyšplhala jen díky krásnému prostředí a sympatické postavě babičky Claire. Gael García Bernal se v této roli pohybuje dost na hraně mezi vtipností a trapnost, Seyfriedová je zde celkem milá a na hlavní mužské postavě je hezký asi jen přízvuk... ()

Faila

Na první pohled je to něžné a milé, na druhý je to "překvapivě" nesmírně hloupé. Přesto, hranice únosnosti byla překročena kupodivu ne zas tak mockrát a herci zvládali udržet své herectví na uzdě a příliš nepřehánět. A za vyhnutí se těmto v moři současných romantických komedií typickým prohřeškům, dávám Dopisům jeden významný plusový bod. ()

Olík

Velmi těžko se mi tato poslední Winickova romantika jakkoliv komentuje a to z toho důvodu, že jsem při čtení Dopisů pro Julii přeskakoval každý druhý řádek. Sloh příběhu mi hned po prvních minutách přišel na tolik „ženský“ (tím nechci říct, že jsem nějaký ultramacho), že jsem se nedokázal v příběhu stoprocentně angažovat a tudíž jsem ho pouze nechal nezávazně plynout kolem sebe. ()

lemonova

Ťažko uveriť, že Vanessa Redgrave sa dala nahovoriť na takúto hlúposť.. aj keď ona je na druhej strane to jediné, čomu vlastne dávam svoje biedne 2*. Verona by si rozhodne zaslúžila lepší príbeh. ()

anatheman

Vzhledem k tomu, že několik filmů, které jsem nedávno spatřil, se řadí do kategorie marmelád, rozhodl jsem se, že zkusím i tento počin, který se odehrává v překrásné italské Veroně, kterou jsem sám před dvěma roky navštívil. Nejprve si řekněme, že Verona a krásy italského venkova jsou tím jediným důvodem, proč jsem dal tu jednu hvězdičku. Nebudu již chodit okolo horké kaše..... TO BYLA DĚSNÁ PÍČOVINA!!! Zatímco jsem se ze začátku snažil naladit na film, postupem času jsem začal přicházet na to, že s ním nejsem zcela kompatibilní. Samotná premisa filmu se mi zdá neskutečně tupá. Skupina kvočen je odhodlaná odepisovat na dopisy, které zmenstruované nadrženkyně v průběhu času nalepily na zeď gotického domu, kde nikdy žádná Julie nebyla. Alespoň ta Shakesperova. Ale ok. Jedna postarší Britka s výrazem konstantního zdrogování se rozhodne, že do města veronského přijede a bude po zdejším okolí hledat italského hřebce, do kterého se zde v období puberty zabouchla. Napomáhá ji Sophie, jež přijela do Verony se svým přítelem, který raději než ji ojíždí díry v italských sýrech. Je to tedy kokůtek, jehož sice zpočátku miluje. S výše zmíněnou Britkou však přijede její vnuk, jehož první představení jasně napoví, kam budou v budoucnu směřovat Sophiiny vlhké sny. Ano, i on je kokot, ale ona se do něj ke konci filmu zamiluje. Jak šokující?! Britka sama najde svého italského hřebce a jejich znovusetkání je .... To byl snad nejdebilnější moment, který jsem za poslední léta ve světě filmu spatřil. Britka nejdříve narazí na vinici na 2 generace potomků svého Vinopalnixe, přičemž ji zachvátí panika a chce okamžitě zdrhnout. On se však zjeví na okraji vinice jako héros. Vymění si pár emocionálně a filozoficky bohatých dialogů a za chvilku na to (asi) vlítnou. No... nebudu dále spoilerovat. Všechny další prvky tohoto mistrovského kousku jsou již zřejmé. Ještě pouze nastíním závěrečnou scénu na balkóně, která byla opět neskutečně idiotská. Inu... Zatímco počátek filmu působí nudně, po setkání na vinici se z něj stává děsná prdel, protože nepřestanete žasnout zkrátka nad vším. Všudypřítomná kýčovitost a vytékající marmeláda, příšerná hudba... Dále toporné herecké výkony, kde je zkrátka patrné, že se nikdo ani nesnaží... No... Zkrátka jedna hvězda a delete. Opravdu esenciální zážitek. ()

Harts

Tak tohle byla prvotřídní romantika, sice vše jasné, ale i tak ta atmosféra krásná a já si pobrečel. ()

Luczynkaaa

Nadšenost, nadšenost! I když... když jsem šla s drahým do kina, který musel snést moji náladu na romantickou komedii a natěšenost na Amandu Seyfried, čekala jsem od toho trošinku víc. Ale...děj mě překvapil a byla jsem prostě nadšená. 5* ()

Bobsenklár

Nejsem odpůrce romantických komedii, spíše naopak...ale to mě vyděsilo. Nejprve jsme pojal podezření, že jde o rakouský sacher torte. Žel bohu ne. Celé je to takové ulepené a když přicválá Franko na koni tak to je již glykemická příhoda. ()

kluzo

Ztlumit mozek a zapnout srdce, pak je film koukatelný. Hlavní mladý pár byl na mne moc... Jak to napsat... ne moc sympatický. Gael, tak to byla hrozná postava i herecký výkon a vždy, když se objevil, bylo mi z něho trapně, naštěstí se tam moc nevyskytoval. Vanesa Redgrave super herečka. ()

kersten

Krásny film, čaro Talianska ma úplne pohltilo. Herecké výkony pomerne slušné. Hľadanie staronovej lásky. Aj ja chcem stretnúť raz takúto lásku.... Muži nenávidia filmy podobného žánru, pretože my ženy očakávame správanie a situácie, ktoré sú naozaj len vo filmoch, realita je úplne iná. A preto si s radosťou zasnívam napríklad aj pri "Dopisoch pre Júliu". ()

PavelZava

Sophie na předsvatební cestě jako sekretářka Julie z Verony svým dopisem Claire spustí hledání po 50 let staré opuštěné lásce jménem Lorenzo Bartolini. Charlie vnuk Claire pomáhá hledat Lorenza společně se Sophii a Claire a reaguje Proč se ptáš co si myslí(jako Sophie), ona si nic nemyslí. Beznadějné hledání Lorenza přispěje i k rozuzlení čtyřúhelníku Sophie – Victor – Charlie – Patricia nebo ano ? Jsem prostě na ty oči a Amanda Seyfried je kulí pěkně ()