Reportérka The New Yorkeru Sophie odjíždí se svým snoubencem, šéfkuchařem Victorem, na předsvatební cestu do italské Verony. Na nádvoří spatří ženy, které píší své vzkazy Julii a ukládají je do štěrbin v kamenné zdi. Sophie se seznámí s dobrovolnicemi, které na tyto dopisy odepisují. V jedné ze štěrbin najde dopis, který před padesáti lety napsala Angličanka Claire Smithová. Zamilovala se do italského mladíka Lorenza, ale nenašla odvahu s ním utéct a vrátila se domů. Sophie jí odepíše a k jejímu překvapení se Claire i s vnukem Charliem objeví ve Veroně. Obě ženy se rozhodnou, že se pokusí Lorenza najít, a Sophie chce příběh napsat do novin. Charlie je ale velký skeptik a od záměru je zrazuje. Victorovi Sophiin výlet nevadí, je zaměstnán jednáním s dodavateli zboží do své restaurace. Sophie vytipuje muže stejného jména v okolí a všichni tři po několik dnů jezdí a vyptávají se. Ale ani jeden z nich není tím Lorenzem, kterého Claire milovala. Sophie zpočátku nemůže Charlieho vystát, ale s přibývajícími hodinami zjišťuje, že není takový, jakým se jeví, a oba se pomalu sbližují. Před odjezdem si na jedné vinici chtějí dát víno. A Claire pozná Lorenza ve vnukovi majitele vinice... (TV Prima)

O´Neill

Velice pohodová romance. Začátek se mi moc nezdál, asi zhruba prvních dvacet minut, pak se už ale konečně začalo něco dít, a celé to začínalo mít grady. Pěkná atmosféra Itálie, hudba ideální k filmu, a krásná Amanda Seyfried. (pozn.: zde lehce nechápu, jak někdo může říct "odporná Seyfried"?...) Konec filmu se rozhodně dál čekat, a v tomhle případě happyend rozhodně potěší. A ačkoliv to tak ze začátku nevypadalo, nakonec i tomuto filmku dávám pětihvězdičkové hodnocení. Prostě se mi to líbilo. ()

wohna

Dokonalá Amanda Seyfried. Tuhle herečku mám čím dál tím víc radši. Nádherná a její herecký um je vynikající. Ne že bych dával 4* jen kvůli ní, ale hraje tam velkou roli. Příběh je krásný. Romantický. Poslední dobou mám tyhle romantické filmy strašně rád. ()

vykur!

"What" and "If" are two words as non-threatening as words can be. But put them together side-by-side and they have the power to haunt you for the rest of your life: What if?" ()

1frida2

Protože jsem se nedávno vrátila ze "slovinského Toskánska" a městečka Šmartno, ještě chvíli budu hodně romantická a plná patosu a odpouštím vše a všem. I tomuto filmu. ()

carly

predvídateľný ale veľmi príjemný a zábavný film. krásnu scenériu dopĺňa skvelé herecké obsadenie na čele s Vanessou Redgrave, ktorej tú babičku, po ktorej muži ešte stále radi hodia očkom, uveríte bez problémov. skvelý je aj Gael, ktorého už po prvej scéne máte chuť priškrtiť tými jeho inovovanými rezancami. Christopher Egan je vizuálne mix medzi Heathom Ledgerom a Ryanom Phillippem a je dostatočne šarmantný na to, aby ste mu prepáčili aj jeho menej príjemné správanie. a Amanda je rozkošne tvrdohlavá spisovateľka s romantickou dušou, ktorá to celé dá do pohybu. veľmi sa mi páčil nápad s odpisovaním na listy pre Júliu. a po zhliadnutí filmu som mala silnú túžbu nasadnúť na lietadlo a ísť jej jeden tiež prilepiť na stenu. ()

Pajky3

Průměrná romantická komedie, která ničim nepřekvapí. Amanda Seyfried je pěkná, ale nejvíc mě bil do očí Gael Garcia Bernal. Vůbec se mi jeho postava nelíbila, zlatě když hraje drsňaka jako ve Slepotě nebo Babelovi. Ten mi tam prostě neseděl. ()

Sammya

Tohle je typicky romantický film, se všemi klišé a naprosto předívatelným dějem, ale já ho i tak mám hrozně ráda :) Je to takové kouzelné a milé vyprávění romantického příběhu, vlastně dvou příběhů. Prostředí Itálie tomu všemu nahrává, příroda je tam opravdu krásná a ta atmosféra... Myslím, že nejvíce tomu dali herečtí představitelé, Amanda Seyfried je moje oblíbená herečka, Christopher Egan je fešák a má nejlepší repliky a Vanessa Redgrave ja paní herečka. A i když se kolikrát musím usmívat nad tím, jak je děj strašně přeslazený a očekávatelný, tak si ve skrytu duše přeju, aby aspoň něco z toho byl i můj příběh A i když to všechno dopadne přesně tak, jak čekáte (samozřejmě, že za ní pojede, aby ji mohl vidět s jejím snoubencem a mohlo se to ještě zamotat a je úplně jasné, že Sophie a Victor nikdy nemůžou být dobrý pár), a spousta věcí tam prostě nesedí (jako třeba proč jede Charlie autem hned za ní, když jio mohl sám odvézt, nebo jak zjistil, kde bydlí), tak člověk na to nemůže moc koukat. Samozřejmě mám nějaké výtky, co mi přišlo vtipné bylo, že hlavní hrdinka Sophie má strašně ve zyvku sledovat lidi - normálně by byla označená za vlezlou, ale ne, tady jí lidi za to ještě pomlau děkují. A v životě jsem nepotkala takové ochotné lidi, jako v tomhle filmu - nejspíš proto, že jsou jen ve Veroně :D ()

c.tucker

Maličko nadprůměrná romaňťárna, která je zvláštní svým provedením, ale jinak běží v totálně zaběhlých scénářových kolejích. Už od první chvíle víte jakým směrem se to bude ubírat. Vanessa Redgrave je jedničku, její energie je neskutečná a její nápadníci jsou asi tou jedinou vtipnou pasáží (možná jich je víc, ale na jiné si nevzpomínám). ()

angel74

Typicky přeslazená červená knihovna, což tak úplně nemusím, ale dobře se na to kouká. Romantická oddechovka na sychravé nedělní odpoledne. (55%) ()

nineweh

Naprosto nereálný film, v němž všichni Italové mluví skvěle anglicky (ha-ha!), nikdy neprší a nikdo si zjevně nevšiml, že Gael García Bernal není Ital, ale Mexičan (ovšem, Američané přeci rozdíl mezi italštinou a španělštinou nepoznají). Navíc, když mám doma Gaela, nebalím trapného anglického suchara... Ale jinak jako romantika ucházející a za Amandu hvězdička navíc. ()

WinnJets

Nevěřil bych, že se na to vůbec kdy budu dívat a už vůbec né, že to dokoukám až do samotného konce, ale stalo se a navíc obojí. Malá zdravodní indispozice mě dnes upoutala pod peřinu, tak jsem zalehnul k telce, čajoval a byl nakonec i příjemně překvapen. ()

chelseaman22

Věčná škoda, že výsledné resumé filmu je zjevné již po pár minutách. Romantický film určený téměř výhradně ženám. Na mne zbyl krásný pohled na Veronu a na úchvatné okolí čítajíc nespočet vinic. Relax, ale nic pro mne. 60% ()

andiek05

V průběhu jsem zvažovala hodnocení mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale čím více se blížil konec, tím toto rozhodování bylo jednodušší a jednodušší. Krásné prostředí Itálie doplněné italskou hudbou, ironický Charlie, krásný a zajímavý příběh o ztraceé lásce a jeho rozřešení ... ()

arbitr

Slušný romantický film obsazený pěknými herci do nádherného prostředí Verony a okolí. Trochu protahované a předvídatelné, ale to co by jste chtěli od takové slaďárny se vám vrchovatě dostane. ()

ecceHOMMO

Snímok sa pohybuje až v príliš zabehaných koľajách a v závere i klišé. A preto sa nemožno čudovať, že tá patričná iskra v oheň nesplanie...( raz za čas vzbĺkne, ale nepreskočí). **/*** ()