Loganova válka - Čest zavazuje (TV film)

• Česko

Loganov boj: Vec cti

Akční / Drama / Thriller

USA, 1998, 90 min

• Rudinsky

Hypersračka, končiaca prďáckym zjavením sa Chucka Norrisa niekde v sídle mafiánov, ktorých tam je viac ako na celom svete - a navyše bez ochranky, kde jeho vyjndenie z chladničky, zlikvidovanie súpera a otázky, či niekto nechce helfnuť prebíja akýkoľvek zrazupríchod JR v Dallase. A likvidačné chmaty v čiernych vajcorezkách korunuje zrážka s automobilom, ktorú by závidel aj agent Smith. Bez porezania, bez zlomeniny, bez ničoho...Toto nie je Loganova vojna, to je Chuckova vojna...So všetkými...(24.8.2010)

• Jaxx84

Laciné jako prostitutka před penzí aneb jak během 5 minut filmových záběrů zestárnout o 20 let a naučit se bojové umění. Edd Cibrian je ostrý jako můj pohled po pěti ležácích. Chuck Norris a jeho 2 obličejové mimikry (zlobím se a je mi vše putna) jsou veškeré herecké výkony. Scénář je na úrovni slohového úkolu žáka 5.B a vůbec celý film působí důvěryhodně jako střelba z kotoulu, která se v něm trénuje. Howk and never more.(27.12.2010)

Takže jsem nakonec rád, že jsem se k tomu dostal dnes. Rozhodně film neodpovídá zdejšímu hodnocení, ale to nevadí, každý má svůj názor. Je to dobrý, koukatelný nadprůměr. Chuck Norris zde má méně prostoru, ale překvapilo mě, že je asi tak druhý hlavní herec. Na prvním místě je Eddie Cibrian, který mě celkem zaujal (ne, že by byl nejlepší), ale bavil po celý čas snímku. Příběh jednoduchý - pomsta, ale hodně dobře zpracovaný (plno nostalgie). Nuda ve filmu ani náhodou nehrozí. Vše vypadá jako TV film, prostředí, jednoduchost atd, ale to nevadí. Akce tu je, moc ji není, ale přesto se tu pár soubojl najde, hlavně nakonci, kde je i dost přestřelek. Dále ocenuji tréning, kdy Norris zaučoval Eddieho, nebo i vojenská mise, která byla dobře koukatelná. Ještě se zminuji ke konečné scéně, kdy Norris vykopne řidiče přes sklo - to jsem zíral. :-) K záporům. Moc mi celkový dojem nekazí, ale bohužel mi zabránili nedát 4 hvězdu. Úplný konec po akci, měl hlavní hrdina být vyznamenán, že ty gaunery dostal, takový nedořešený a ještě ho mají stíhat. Dále scéna, kdy zachránil hl.hrdina ženu a dítě před agresivním manželem, nostalgické a fajn, ale to, že se neukázalo jak se s ním hl.hrdina vypořádá mě naštvalo. Ještě konec mi přišel trochu přehnanější, ale nevadí. Víc akce mohlo být no a trochu více to zdramatizovat, vše nějak vycházelo hladce Norrisovi a hl.hrdinovi, ale nevadí. Hudba lehce nadprůměrná, někdy trošku pohádková. Takže je zde řada nedostatků, ale celkový dojem z filmu mi to nezkazí. K 4 hvězě něco málo chybělo, ale to je celkem jedno, když dávám solidní hodnocení: 69% = ***(21.3.2013)

• otík

Těžce televizní úvod včetně titulků už naznačuje, o co tady tentokrát půjde. Hlavně potrénovat na další trapné filmy a zjistit, zda toto mučení diváci snesou. A pokud ano, proč pak nenatočit v tomtéž duchu třeba Prezidentova muže 1 a 2? Ano, už tady je Chuck Norris především mentorem a učitelem bojového umění mladého synovce, jehož rodinu gangsteři v Chicagu vyvraždili. Dá mu veškeré rady do akčního života, nechá ho odejít k armádě, aby mu na konci pomohl zlikvidovat dacany v Chicagu. Kupa flashbacků, zpomalovaček a veletrapných záběrů akce zachrání snad jen trošku povedená závěrečná akční scéna a slušný Chuckův výcvik. Hudba: Christopher L. Stone(7.1.2008)

Je to dosť dobrý akčný film s mojim obľúbencom Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho najlepšie filmy. Má výborný príbeh o pomste, ktorý je ešte aj veľmi dobre spracovaný, takže k nemu moc výhrad nemám. Prakticky jediné, čo by som upravil je väčší priestor pre Chucka Norrisa, pretože tu nemá hlavnú úlohu, ale aj tak jeho postava nadmieru poteší, pretože tu hrá rančera a samozrejme aj majstra bojových umení. Páči sa mi tu aj celková schéma príbehu, kde je síce slabší začiatok, ale život hlavného hrdinu na ranči, práca v armáde a práca pre mafiu a ešte samozrejme koniec sú veľmi dobre podané. Akčných scén tu moc nie je, ale aj tak poteší hlavne akčný koniec alebo scény tréningu. Najviac sa mi tu páči ten, tu už niekoľko krát spomínaný Norrisov chvat alebo zneškodnenie protivníka cez predné sklo auta. Obsadenie Eddieho Cibriana podľa mńa nebola najlepšia voľba, nie, že by to kazil, ale Norris mal podstatne lepšieho učenca vo filme Prezidentov muž. A samozrejme nebol by to film s Norrisom, keby nebol správny. V tomto prípade sa to týka hlavne záchrany bitej ženy. Tento film určite poteší každého fanúšika seriálu Walker Texas ranger, pretože má rovnakú atmosféru a mnohé spoločné prvky. A čo sa týka toho extrémne nízkeho hodnotenia, tak nad tým sa už ani nepozastavujem. Už som na tejto stránke dosť dlho na to, aby ma to ešte prekvapovalo. Objektívna kvalita filmu- 68%, film sa páči mne na 78%.(20.4.2009)

• - V 88. minutě je možné rozpoznat, že Logan (Eddie Cibrian) má gumový nůž. (Terva)

• - Brendon Ryan Barrett soutěžil v roce 1999 o Cenu mladého umělce v kategorii nejlepší výkon v televizním filmu mladého herce. (Terva)

• - Michael Preece získal v roce 1999 cenu Lone Stars Film & Television za nejlepší televizní režii (Terva)