Zábavně vzdělávací cyklus o tajích češtiny. (Česká televize)

Lukoboss

Výborná myšlenka, která by měla lidi aspoň trochu přimět k zamyšlení nad vlastním jazykem. Druhá věc je, jak diváky donutit, aby se na pořad dívali, když je poučný a zrovna o češtině. Jinak ale těch 14 min., během kterých se kolikrát dozvíte i nové věci, nikoho nezabije. 3,5/5 ()

Bohemák

Dobrá zpráva: tolik lidí má ještě zájem o rodný jazyk. A ten pořad, křečovitě humorný, se drží dál a přináší stále větší záludnosti naší mateřštiny. ()

Paity

Aleš Cibulka se asi v tomto pořadu správně našel. Hodnocení pak odpovídá jednoduše tomu, na co tento typ pořadu jednoduše má. Asi si nikdy v sobotu večer zrovna nezapnete O češtině, proto těžko mohu dát pět hvězdiček, ale kvalita to určitě je. ()

Chudobka

Dnešní díl o předložkách se mi líbil. Vím moc dobře, jak předložky dokážou potrápit. Pokud se na tento pořad někdo nedívá, protože mu vadí Aleš Cibulka, je to škoda. Není to zrovna můj oblíbenec, ale rozhodně bych ho nezabíjela (jak píše jeden z uživatelů). Moderoval to slušně. ()

Mr. Sandman

pořad má zajímavé téma a dal bych klidně vyšší hodnocení, jenže Aleš Cibulka mě sere a navíc nelpím až tolik na všechny ti gramatyckí přesnosti ()

nessbeal

Zábavně vzdělávací pořad o rodném jazyce. Jistě každý máme v češtině nějaké mezery, nějaká slabá místa, a právě proto je zde tento pořad. Přináší odpovědi na nejčastější dotazy diváků, pomáhá vysvětlit gramatické zákonitosti a věci, ve kterých se nejčastěji dělají chyby. Každý díl je vždy doplněn scénkou z tzv. profesní češtiny, kde nám herci předvedou krátký rozhovor týkající se určitého oboru, přičemž používají co nejvíc výrazů typických pro danou oblast, a po skončení dialogu nám vždy osoba, která v této branži pracuje, prozradí co jednotlivá slova znamenají. ()

S.Dedalus odpad!

prič zumňelíma constructama jakím spisovná češťina rozhodňe je smrt ústavu pro českí jazik i tomuto spatscanému pořadovi!!!! ()

m4xp4yn3

Alešovi Cibulkovi by měl konečně někdo říct, že jeho pokusy humor jsou většinou hodně mimo mísu. Výběr témat je ovšem pestrý, a lingvisté nám své moudro předkládají lehce stravitelnou a stručnou formou, proto díky za tento pořad. ()

topi80

Povedený pořad o nástrahách našeho rodného jazyka, který perfektně sedl i oblíbenému moderátorovi našich babiček a prababiček, vzorově uhlazenému slušňákovi Alešovi Cibulkovi. Celkem nenuceně vtipné provedení s nenásilným poučením. ()

yaqwsx

Dobrý nápad, jehož provedení by si zasloužilo větší péči. Ať už jde o scénky, či odborníky z ÚJČ na monitoru notebooku. ()

boombang

Být ředitelem ČT, pořad bych ve vysílání ponechal, neboť je dost záslužný - ale okamžitě bych vyhodil Cibulku, Andrlovou i toho třetího kdovíjaksevlastněvůbecjmenuje. ()

subic

Seriál z let 2005-2009, který má přes 100 dílů. To byl ještě Cibulka na ČT a pořady s ním měly nějakou úroveň. Neviděl jsem všechny díly, ani forma nebyla kdoví jaká, ale mně se to tehdy líbilo a určitě bych na to kouknul znovu. 7/10 ()

t.r.get odpad!

Abych ospravedlnil hodnocení.... Nápad vysvětlit, jak správně používat rodný jazyk je vynikající! Díky formě, kterou je vše podáváno, nemůžu hodnotit ani hvězdičkou. I o takzvané zajímavosti, jistě zajímavé, se v pořadu, díky stylu, nezajímám... ()

Teachman

Tento pořad je vhodný pro druhý stupeň základní školy, a to nejen do hodin českého jazyka a literatury. Diváci se při něm seznámí s pravidly českého pravopisu, ale také s různými oblastmi tohoto školního předmětu. Součástí epizod jsou také části věnované kariérnímu poradenství. Doporučuji. ()

Paan

Chtělo by to delší stopáž s více češtinářskými zajímavostmi, méně cibule a teatrálnosti. Ale jinak pánbu zaplať za jakoukoli populárně-filologickou snahu. ()