Králičí nora

• USA Rabbit Hole (více)

Přebolí někdy ztráta dítěte? Becca a Howie Corbettovi jsou šťastný manželský pár. Život se jim ale navždy změní, když se jejich čtyřletý syn Danny stane obětí autonehody. Nic už nebude jako dřív. Beccina matka i sestra se snaží manželům pomoct. Jak zvládnout smutek? Becca kontaktuje mladého Jasona, studenta, který způsobil Dannyho smrt. Jason kreslí komiksové příběhy o paralelním vesmíru, do kterého vede „králičí díra“. Debatují spolu o kvantové teorii nesmrtelnosti a snad je to způsob na zvládnutí jejího smutku. Howie se utápí v minulosti a hledá útočiště jinde. Oba v neúnosné situaci dělají překvapivé a nebezpečné rozhodnutí, když si vybírají cestu, která určí jejich osud. (JOJ Cinema)

kritiklon

Rabbit Hole je filmem který jede víc než na jistotu. Ona z něj přímo srší. Dobrý základ jsou výborně hrající Nicole Kidman a Aaron Eckhart kteří tomu dávají šmrnc a patřičný náboj tak, že to zkrátka nenudí ani v těch nejpomalejších scénách kde skvěle ztvárňují a korigují psychologii i vystupování ústředních postav. Ale tento snímek zkrátka nejde do nějakého většího rizika, které by ho posunulo o laťku výše. Chyběl mi zásadnější zvrat. Konec byl uspěchaný a poněkud "nedořešený". A vůbec, závěr byl uzavřen dost nešťastně. Pro diváka nezajímavě. Bez jakékoliv myšlenky, moudra či alespoň ponaučení. "Co budeme dělat teď?" "Nevím ale něco jo!" No to měla radši Nicole říct, že už si chce zase konečně zapíchat. Aspoň by to byl odkaz na o dost lepší Eyes Wide Shut. Tohle byl scénáristický paskvil v závěru filmu, v kterém by měl působit nejsilnějším dojmem na diváka! 3,5* za 71% ()

filipvrbik

Naprosto fantastický film, s pomalým vážným nájezdem (bohužel jsem si přečetl o čem to je, což mě dodatečně mrzí)... Skvělá Nicole Kidmanová zahrála matku a její ztrátu téměř dokonale, a zastínit se nenechal ani Aaron Eckhart, který se snaží být nad věcí, ale jeho skutečné city se projeví ve scéně se psem....Film skvěle gratuje a má správný depresivní podtón (i když pro mě to bylo i tak málo depresivní), každopádně jedno z největších překvapení, protože jsem film neznal...99% ()

zdenur

Další ze zástupu filmů na podobné téma. Klasický průměr. Za zmínku stojí jen docela zajímavě zpracované profily dvou hlavních protagonistů, kteří uvnitř trpí pro to samé, ale každý v odlišném stylu. Zní to blbě, ale líp to vyjádřit neumím. ()

LudeCZek

Ztráta dítěte, hádky, výčitky, vzpomínky, dialogy... to stejné po sté a zdá se i hůř. Z podobných filmů mi vlhnou oči, tady byla jen nuda. Lepší 2* ()

Wancohoff

k*k*tina namraky ktoru som nebol schopny dopozerat a vypol som po 50 minutach... vyslovene sprosty film so sproste sa chovajucou kidmankou a nulovym dejom. ()

Tred2

Určitě už mnohokrát omílané téma, které v tomto případě stojí na hereckých výkonech ústřední dvojice Kidman/Eckhart. Pro mě osobně, narozdíl od pánů akademiků (zřejmě), byla Eckhartova postava ta, které jsem "věřil" více. Nicole měla dobře našlápnuto, ale neudržela tempo a chvílemi přehrává. Co se týče příběhu, jeho zpracování a zahrání, tak bych se přiklonil k průměru. Nicméně vizualní stránka + hudba mě přesvědčily ke 4*. ()

KlárkaD

Bolest. To je to, o čem je tenhle film. O té největší bolesti, kterou můžete v životě zažít. O smutku tak velkém, že ikdyž slunce pořád vychází a zapadá, pro vás už nikdy nebude nic stejné. Změní vás to. A změní vás to hodně. Snažíte se zase najít cestu sám k sobě a k ostatním. Nicole Kidman i Aaron Eckhart své role zahráli dobře, ovšem Nicole- víc botoxu už vážně ne, prosím! ()

HonzyR

Od začátku až do konce. Pitomě zvláštní vztah Nicole k vrahu svého dítěte, stejně jako dojemně krásný vztah Aarona ke svému - jejich (neposednému) psu. Nicole, pro její herecké umění, nikdy nepřestanu milovat. Ovšem to, co předvedla v totmo filmu mě nechává až naprosto bezmluvným :) Aaronova role taktéž skvélá. Celá jejich chemie na mě nějakým způsobem NĚCO zanechala, a ja vždy po skončení tohoto filmu uvádím svůj (okey, možná spíš jejich) malý trapný rozum: "Aaron: Proč jsi mi to neřekla? Nicole: Protože mi neříkáš proč smrdíš trávou když příjdeš domů." Jo, jsem debil, který nesnáší trávu, a vzájemné manželské trápení, o kterých ten druhý neví - (Nicole čuuuuus :)) Malá, ovšem pozitivní, role Cristiny z Chirurgů víc než příjemně zvláštní, ale to je jen plus!!! Neskutečně velká citlivá věc a moje obrovská srdcovka, kterou ocení bohužel jen pramálo lidí - a to je vážně škoda. __100%__ ()

fixaman

Příjemné herecké výkony a dobré téma.. Přes silný potenciál však na film nejspíš za den za dva zapomenete, a to vzhledem k tématu opravdu není dobře.. Dal bych tak 70%, zaokrouhluji však na 4*, jelikož po včerejším Battle: Los Angeles (ukázka všeho špatného ve filmu) si každý snímek zaslouží o kousek lepší hodnocení :-D ()

Fridecka

Ve filmu je zpracované již známé téma úmrtí dítětě s následnou reakcí a vyrovnáváním se rodičů s touto tragickou událostí. Zachycuje proces truchlení a metody jak se s takovou situací vyrovnat a nezešílet. Pro lidi bez starostí jednorázová depresivní podívaná, pro lidi, kteří už něco takového rázu zažili citlivé vyobrazení všech možných pocitů, téma odcizení partnerů, obviňování, přehnaných reakcí, nakonec uvědomění si vlastních obranných reakcí umožňujícíh přežití a smíření se se situací. Východisko a zakončení se jeví být neradostné, ale snad životaschopné. ()

BOURQUE

Veľmi silné zobrazenie toho, čo prežíva rodina, keď stratí svoj najväčší poklad. N. Kidman si za svoj výkon vyslúžila ďalšiu nomináciu na Oscara (v kategórii HR). Ja osobne s tým plne súhlasím, pretože fakt bolo vidieť to, že čo musí hrať, tak to robí s celým srdcom a s veľkým citom. Druhý hlavný aktér A. Eckhart podal taktiež skvelý výkon, no jednoznačne vo filme dominuje Nicole. Po skončení filmu som opäť popremýšľal o tom, koľko času trávim s osobami, ktorých mám rád najradšej na Svete a že či na nich dávam pozor. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rockerman

Psychologický film, jsem neviděl, ani nepamatuju. Občas není špatné se podívat na něco skutečnějšího, byť to může i dost bolet a opravdu to párkrát zabolelo. Sice si dost dobře nedokážu představit, že by se takto v poklidu, osm měsíců po smrti čtyřletého syna, setkávala matka té oběti s tím, kdo to způsobil. Znám tu americkou korektnost, ale to by asi neskousl nikdo! Jinak ovšem je to dobrý film, který má svou největší sílu, paradoxně právě v rozhovorech mezi Beccou a Jasonem. ()

Rathalos

Stratit dieta je ta najhorsia a najkrutejsia vec,ktora sa moze stat rodicom a ja si myslim,ze to sa prekonat neda nikdy,cely zivot az do smrti ich prenasleduje bolest zo straty syna ci dcery,len sa s tym naucia zit a v tomto filme je to velmi dobre vystihnute,skvela drama s vybornym hereckym vykonom Nicole Kidman a Aarona Eckharta,laska k dietatu je nekonecna...:-) ()

Harts

polovinu filmu jsem probrečel, herecké výkony úchvatné, psychologie postav a scénář dokonalý, některé dialogy neuvěřitelné, vyrovnání se sami sebou při ztrátě blízkých ()

foundation

Opäť ďaľší film ku ktorému ma prilákalo herecké osadenstvo .No bohužial. Kľudne by sa to mohlo volať ,,Zbierka toho najotrepanejšieho klišé ktoré sa v podobných filmoch vyskutuje,,. Už samotný námet je tak ohratý, že si neviem predstaviť človeka ktorému pripadalo ako dobrý nápad natočiť na túto tému ďalší príspevok. Nič neriešiaca ,,dráma,,. Krásny príklad toho čo píšem o dramatickom žánri vo svojom profile. Objektívne možno za 60. Pre mňa to je ,,krásna,, hviezdička. ()

Joppo88

Náročný film s ťažkou tématikou. Režisér Mitchell urobil vynikajúci ťah, keď obsadil do hlavnej roly N. Kidman. Hrala tak presvedčivo, až som mal dojem, že nehrá... Skvelé dialógy a až mrazivé stretnutia s chlapcom, ktorý zabil jej syna. Silné emócie a napätá atmosféra sa tiahli celučkým filmom. Preto také vysoké hodnotenie, lebo stvárniť bolesť nad stratou syna, ktorú vidno i v očiach matky je určite veľmi ťažké, ale v tejto dráme sa to podarilo na dobrej úrovni. ()

kersten

V celkou pozeratelné. Čakala som dosť veľkú nudu, ale na moje prekvapenie nie. Celkom dobre zobrazený smútok rodičov po strate dieťaťa, ich vyrovnávanie sa a zaradenie opäť do spoločnosti.. Nájdu opäť manželia k sebe cestu? ()