O vysoké věži (TV film)

Pohádka

Československo, 1978, 75 min

Krkonošské pohádky trochu jinak.. :-)(26.7.2009)

Obsazení luxusní, leč pohádka průměrná. Zachraňujou to ale pěkný písničky.(4.1.2014)

• Jezinka.Jezinka

Snaha vytěžit z obliby a slávy Krkonošských pohádek, kde jména zůstala zachována, ale změnilo se obsazení a prostředí. Oduševnělou krásu Anče - Hany Maciuchové nahradila vulgární přitažlivost Dagmar Veškrnové (budu působit nemilosrdně, ale tady bych ji opravdu popsala, jako takovou docela hodnou štětku), což je smutné, vzhledem k tomu, že měla hrát hodné, poctivé a pracovité venkovské děvče. Kuba je v Hartlově podání takový ňouma, až mi z něj naskakovaly pupínky a červené fleky (nebo mi začaly spalničky, druhá možnost) a Hrušínský taky není úplně to ono, jako ten mocný pán, Krakonošova opozice. Lepší vidět tohle, než vypadnout z vlaku, ale o důstojné završení tématicky příbuzného večerníčku se nejedná.(29.3.2014)

• Karlos80

Opravdu tak trochu jinak, ti co něchyběli byli v tomto složení Krakonoš (Sovák), Anče (Veškrnová), Kuba (Hartl), Pán Trautenberk (Hrušínský). Naopak přebýval Ferda alias Ladislav Mrkvička ve své zdařilé dvojroli, v níž právě ten italský šlechtic přeci jen vyčníval o kapánek víc.(26.7.2009)

• Brouk

FOS... FOS... na zločin je kos.... :-)(27.7.2009)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 2004 v režii Jaroslava Kodeše i stejnojmenná rozhlasová pohádka. (Miggi90)