Extraterrestrial

(neoficiální název)

Extraterrestrial

Horor / Sci-Fi

Kanada, 2014, 106 min

Začneme velmi dobře, ale potom jedeme dolů a dolů a dolů a tak hluboko, že i prdel je světlé místo. Film je snad posbírán ze všech klíšé jaká můžou být. Začínáme tím, na který jsem nejvíce alergický, "parta mladých lidí jede na chatu", pokračujeme v nekonečném představování postav, nesmí chybět opuštěnej konspirační děda s větou "vidíte, měl jsem dycky pravdu" podnětný teenager s kecama typu, "Nejsou to mimozemšťané, UVAŽUJTE RACIONÁLNĚ", a samozřejmě v neposlední řadě vyspělí mimozemšťané, s mega giga ultra technologií, kteří ale s podivem se v určitých situacích chovají jako neandrtálec. Proč teda tak vysoké hodnocení ? Konec. Konec filmu mě velmi potěšil a svou originalitou mě nutí nedát tomu nižší hodnocení. Možná za pár let ho zhlédnu znovu. 50%(13.1.2015)

Miluju filmy o mimozemšťanech a zvlášť horory. Tenhle film měl našlápnuto na perfektní snímek ale asi tak od 70 minuty si to pěkně posral a ten konec? U mě teda absolutně nezabodoval. Vizualizace mimozemšťanů byla fajn a objevovali se tam dost často, byl i nějaký ten gore. Herci ušli ale za zmínku nejvíce stojí asi Michael Ironside a jeho tričko s kachničkou. 55%(19.10.2014)

Tohle je přesně to, co očekávám od mimozemskýho hororu. Úvodních 5 minut krásně navnadilo, takhle se to má dělat. Další průběh už trochu kolísal, ale to jenom kvůli těm amatérskejm hercům. Protože to mimozemský fungovalo, ať už to byl pád UFA, nebo zjevení alienů, útoky alienů, únosy alienů. Upřímně jsem ani nečekal, že byl nám mohli ukázat něco z lodi, ale stalo se. Já se absolutně nebráním těmhle teoriím, jak kdo vypadá, a jak to kde vypadá. Jen ať se nám všichni pochlubí s jejich představou. Ale to, jak to skončilo bylo zbytečný, navíc ten dvojitej konec. Prostě přes čáru. Pro porovnání s podobným hororem z roku 2014 - Alien Abduction, tohle sice nemělo až tak kvalitně vypracovanou atmosféru. Ale ty mimozemský aspekty byly na vyšší úrovni a po tom já přesně prahnu.(6.3.2018)

• herr_carter

U tohoto filmu, který zjevně moc velkým rozpočtem taky neoplýval, se paradoxně prohazuje situace - a to sice, že relativně normální a zajímavá se zdá být až druhá polovina filmu, který vystřídá totálně-klasickou-céčkovou-teenage podívanou. Mezi herci byste si totiž sotva vybrali svého favorita a tak od prvních minut fandíte všem nadpřirozeným silám, aby tu bandu neumětelů vymlátili do posledního neherce. Druhá půlka, kde je pak nonšalantně sděleno,že americká vláda má vlastně celou dobu s alienama úmluvu, že si tady smí hrát na písečku, sem tam nějakýho chudáka čapnout a testovat si ho ve vermíru výměnou za to,že lidstvo si může na planetě Zemi stále dále vesele degradovat a množit se, již poměrně ujde....trošku potěšila i přítomnost herců Bellowse a Ironsidea, jež i přes svou ne zcela áčkovou hollywoodskou reputaci tu svítí mezi ostatními jako drahokamy....................moje hodnocení = 4 z 10.(17.9.2018)

• kaylin

„Extraterrestrial“ není až tak moc hororový snímek, i když se tam se snaží o to, aby vypadal trochu jako „Vetřelec“ Ani na chvíli tu gotickou tíhu nevzbudí. Nejspíš se pak osypete z příšerného konce, který by trochu mohl odkazovat na „Noc oživlých mrtvol“. The Vicious Brothers ukázali, že jsou možná znalci žánru, ale že dokážou natočit horor jenom proto, že jim na to někdo dá peníze a že ví, jaká jsou základní pravidla. To nic nemění na tom, že „Extraterrestrial“ je film, kterým ujeli mimo míru snesitelnosti.(31.10.2014)

• - Během produkce scény "anální sondy" se filmaři obrátili na specializované a kvalifikované pracovníky v oblasti sond. (Lajty)

• - V závere filmu, pri upratovaní miesta činu, všetko vedie muž, ktorý má oblek a zapáli si cigaretu. Ide o odkaz na postavu "The Smoking Man" zo seriálu The X-Files (od r. 1993), ktorú pôvodne stvárnil William B. Davis. (Lukoh)

• - V scéne, kde April volá so svojím otcom, je na pozadí vidieť súbor s filmom Grave Encounters (2011), ktorého scenár napísali taktiež The Vicious Brothers. (Marceloo)