Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

BlondJames

Jako malá jsem Stephna Kinga hltala a četla si jeho knihy každou možnou chvilku, "To" jsem hltala dokonce natolik, že jsem si ho četla tajně i ve škole pod lavicí. A proto musím bohužel říct, že jeho knihy by se neměli tvůrci prostě vůbec pokoušet zfilmovat, protože je akorát příšerně przní. Čtenářům jeho knih pokaždé pracuje fantazie na nejvyšší úrovni a na plné obrátky.. Jak smutné, když se někdo rozhodne přenést na plátno vlastní představivost něčeho, co si někdo představoval úplně jinak, málokomu se to povede.Například pán prstenů byla zrovna trefa do černého, ale tohle bylo šlápnutí vedle. ()

cerdax2

Knihu jsem necetl, takze hodnotim jen film. Scifi rozumne stopaze kuse popisujici svety temne veze a odveky boj dobra se zlem. Cele je to podivne rozkouskovane jako trikrat prestrihany serial :). 55% ()

Tribe

Parádní devadesátiminutová trefa do černého, při které stačí jen vypnout hlavu a nechat se vést jednoduchým, ale přesto zajímavým příběhem. Není to nic světoborného, ale také to není žádný propadák. Mě, jakožto nepolíbeného knižní předlouhou, to zkrátka bavilo. ()

Tomko87 odpad!

Som fanúšik knižnéj ságy. Dostal som sa do polky filmu. Boh vie, či film vôbec dopozerám. Tento počin ma zabolel. Sakramensky. Sága si toto nezaslúžila ()

ekzorcist

Dnes je doba, kedy sa každé produkčné štúdio chce nabaliť výrobou trilógie na motívy hoc aj 27-stranovej knižky. Dnes je doba, kedy seriály kvalitou, financiami a možnosťami distribúce už takmer predbiehajú filmy. Dnes je doba, kedy hackeri hackujú HBO a riskujú roky basy, len aby videli ďalšiu časť Game Of Thrones o 7 minút skôr, ako má oficiálne vyjsť. A predsa sa niekto rozhodne najväčší Kingov epos čítajúci cez 3000 strán vtesnať do filmu so stopážou 95 minút. Ako to mohlo dopadnúť? Z hlbokej, pomaly sa odvíjajúcej a tajuplnej psychologickej sondy do hlavy hrdinu úplne neznámeho sveta sa stane lacná hollywoodska žánrová zmeska s dejom tak enormne zjednodušeným, ako to len šlo. A ako to celé urobiť ešte zmätočnejšie? Nech scenár píšu rovno štyria ľudia. Výrazný záporák McConaughey sa tak stráca v scénkach, ktoré sú prikrátke, plné CGI alebo vykradnuté z Matrixu. (Vykradnuté scénky samotné by vydali na ďalšiu recenziu...) Dúfal som, že celá kontroverzia okolo filmu začne a skončí na otázke, či pištolník mal alebo nemal byť čierny, ale bohužiaľ to bola len špička ľadovca. Pozitívom je, že na premárnené príležitosti sme si pri Kingových filmoch už dávno zvykli. Hrozných, výborných aj priemerných sú celé tucty. Ostáva už len dúfať, že tohtoročný IT bude prírastkom medzi tie super. ()

Katjushkator

Naprosté pohřbení skvělého námětu. Nuda od začátku do konce. King se musí v Mainu na židli otáčet. Hvězdička za fenomenálního McConaugheye a za vynikajícího Elbu. Raději sáhněte po knížce. ()

marrrrian odpad!

Brak Tower. Čitateľom nasrali. Ďalej myslím, že diváci neznalí ságy z tejto epizódnej záležitosti nemajú veľa dôvodov siahnuť po predlohe a ak sa aj určité percento z nich nad tie knihy posadí, rýchlo tiež zistia, že im nasrali. ()

CarLoSiiin

McConaughey a Elba meli pri potvrzovani ucasti na nataceni "zatemneno" pred ocima. Jak herci takoveho kalibru mohli kyvnout na takovou hloupost, to mi hlava nebere. Dej, ktery vubec nezaujme, tragicke CGI a "pistolnicke kredo", ktere kdyz slysite, tak vas picha osina v zadku. Jedine pozitivum je kratka stopaz -> po tom tragickem zazitku rychleji uniknete z kina. ()

brasek

Knihu som nečítal, takže som bol ukrátený o pridanú hodnotu tohoto snímku, alebo možno ochránený pred pridanou hodnotou. Inak ale mierne sklamanie, tuctový príbeh o detskom hrdinovi, o svetoch a ne-svetoch. Fantasy atmosféra vcelku uveriteľná, len škoda že filmári cez príbeh ju nepriviedli až do morku kostí diváka. ()

Dexter666

Vážení producenti, scénaristi (Akiva!), pán režisér. Urobte to ktorejkoľvek inej adaptácii a my si povieme, že sme na to vlastne zvyknutí, ale toto je magna opus Kingovej tvorby, dojebte to a ublížite fanúšikom knihy ako ničím iným. A vida, presne to sa stalo: bez pokory odfláknutá somarina, ktorá fanúšikov predlohy naštve a ostatní na ňu zabudnú na druhý deň. Koho ste tým chceli osloviť? ()

HellsAngel

Kingová 8-dielna knižná sága, ktorá je bohatá na rôznorodé motívovy, má vo svojej filmovej podobe sotva 90 minút a zaváňa béčkom na míle ďaleko? Snáď zlý vtip. Nielen, že sú všetky načrtnuté linky až trestuhodne odfláknuté a efekty miestami vyzerajú ako z niekoľko rokov starej počítačovej hry, snímke taktiež chýba i výraznejšie tvorcovské uchopenie. Inými slovami, na tomto filme nenájdete nič, čo by ho ťahalo aspoň do vôd priemeru. Postava Rolanda je síce zaujímavá a jeho vzťah s mladým Jakom má potenciál, no to by ho páni scenáristi museli správne vystavať. McConaugheyho Muž v čiernom by taktiež mohol viac zaujať, ak by jeho charakteru dodali väčšiu hĺbku a nebol by iba ďalší takmer všemocný záporák. Neviem na akú cieľovú skupinu týmto počinom štúdio smerovalo, a nie som si vôbec istý, či to vedia oni sami. Pretože tadiaľto cesta k úspešnej adaptácii teda vážne nevedie. ()

Hlavonozec odpad!

Scénáristé tohoto filmu by měli spáchat hromadnou sebevraždu a do konce světů hnít v tom nejžhavějším kotli v pekle. Hlavně teda ten, co dělal scénář k postavě Muže v černém. Ani Matthew tohle nezachránil. Ten film by měl někdo nahlásit na Mezinárodní soudní dvůr v Haagu, protože tohle je jasný případ zločinu proti lidskosti. "Osekáme děj na tu nejvíc kýčoidní a p*čoidní sračku, aby se to vlezlo do 90 minut." ()

Bezejmený

Nuda, nedává to smysl a navíc je to strašně natočené. A přitom ten potenciál z toho jakžtakž cítit i je. Nicméně knihy jsem nečetl a tohle mě k nim rozhodně nepřitáhne. Vizuál je nezajímavý, stejně jako "akční" scény a závěrečný souboj snad vymýšleli za pochodu... Jako pilot k seriálu ukončenému po pár dílech by to bylo ok, ale celovečerní adaptace? Ani náhodou. ()

Staple

Knihu sem nečetl, ale jak sem stihl vypozorovat, dobrá adaptace to nejspíš nebude. Když se ale na to podívam jako na obyčejný film, tak toho moc vytknout nemohu. Snad jen v některých částech nepřehledný edit a horší herecké výkony některých vedlejších postav(rodiče byly vyloženě tragičtí), které naštěstí neměli tolik prostoru. Jinak ústřední trio bylo vynikající a nemám jim co vytknout. Přišlo mi to jako zábavné béčko, od kterého nepotřebuji zahltit komplikovanou mytologií a hlubokými postavami. Asi by si to ty knihy zasloužily, ale to vlastně není můj problém. ()

veverysiak

Pozerateľné, ale málo pútavé, samotný príbeh nie je až taký zlý, s prižmúrenými očami by sa dalo povedať, že aj celkom originálny, lenže spracovanie je voľáke nezáživné, možno to má na svedomí aj určitá devalvácia Kingových námetov na plátnach za relatívne krátke obdobie, takže 60%. ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017