Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

RAFT

Čekal sem parádní podívanou a dostal sem takovou sračku.Nudné ,nezáživné .Další propadák roku víc není třeba psát.40% ()

-tHESWINe-

Celkem zajímavý film, avšak knihy jsem nečetl, ale slyšel jsem že jich je mnoho. Bohužel, zahustit metr vysoký sloup papíru není snadné a při sledování jsem měl pořád pocit, že mi něco uniká, asi jako kdybych koukal na undergroundový film v Maďarštině. Mohlo to být sakra dobré, potenciálu tam bylo spousta. ()

Shredder

Kniznu predlohu som necital, no podla reakcii fanusikov jej film nebol verny ani trochu. Divaci boli uz po zhliadnuti trailerov skepticki a veru, mali byt preco. Dalsi fantasy film, kde vynimocny tinedzer musi zachranit svet pre zlym ujom. Vo filme su vlastne len 3 postavy, zvysok funguje prakticky ako nepodstatne NPC v nejakej hre. Hlavny detsky predstavitel je nesympaticky a bez charizmy, hlavny hrdina klisoidny a nudny a McConaughey nehra zaporaka naozaj presvedcivo. Na deji je vidno, ze ho dali dokopy styria ludia a nie prilis talentovani. Goldsman a spol. pozliepali dokopy par lacnych obohranych stereotypov, aby vytvorili dalsi bezduchy Hollywoodsky humus, ktory si asi tazko najde skalnych fanusikov. Ziadna hlbka, ziadna dobra akcia, zle herectvo, nudne lokality, obohrany dej, nezaujimave fantasy prvky, ziadne napatie, chybajuci humor, nic len nekonecna siva nuda. Ak by sa udelovali ceny za najtrivialnejsi film, TDT by s prehladom vyhral. Preco? Lebo Arcel nepriniesol na platno ani jedinu zaujimavu vec.Najlepsie to vystihol uzivatel Psema. Naozaj to posobi ako pilotna epizoda serialu, avsak nie od HBO ani Netflixu, ale skor ako neuspesny projekt od CW. ()

misar3

Prvních 20 minut je úchvatných. Dětský hrdina naplňuje očekávání, atmosféra houstne, Idris Elba je v roli pistolníka dostatečně cool a McConaghey je dost psycho na to, aby jeho postava fungovala. Film se netáhne, solidně odsejpá a předhazuje nám prvky fantasy / sci-fi jako na běžícím pásu. Co tedy filmu ubírá na epičnosti a celkovém požitku? Efekty... Temná věž je v pohodě, Středozem je v pohodě, ale na příšerách je to znát, na létajících střepech je to znát, na pádech hlavní hrdiny atp. atp. ()

Clark_Kent

Idris Elba coby pistolník, který nezná strach. McConaughey sice čaruje ale nééé dost efektivně. Chyběl tomu nádech a víc odvážnosti, nefunguje to a upřímně neměl jsem z toho dobrý pocit. ()

Ondrejoslav.

Myslím si, že kdyby film byl o něco delší a soustředil se více na Mid-World než na náš svět, vyjde z toho daleko líp. První půlku filmu se nic zajímavého neděje a vy jenom čekáte, kdy se konečně objeví Gunslinger, který předvede všechny cool věci, jako v traileru...bohužel, trailer ukázal všechny přestřelky a kromě jedné vás žádná neohromí ani nepřekvapí. Idris Elba i McConaughey předvedli skvělé výkony, ale bohužel celý film nezachránili. Přesto všechno, bych rád v budoucnu viděl pokračování. 65% ()

Shanen29

Vypadá to na pilotní film k další sérii,nebo trilogii,abychom to vůbec pochopili,jestliže kniha má vícero dílů,nelze vše vměstnat do devadesáti minut v jednom rychlém tempu. ()

john.h

Taková jednohubka, která sice neurazí, ale hraje si to na něco, co to není. Snaží se to nastolit nějaká pravidla epického světa, možná připravit půdu na víc dílů, prostě je to takové epické teenage akční sci-fi ve stylu Divergence nebo Hunger Games, ale je to prostě fail. Na jedno zkouknutí na zahnání nudy stačí. Nejzábavnější momenty přinesla pětiminutovka, kdy Idris Elba, kterej je z jinýho světa, přišel poprvé na Zemi a nechápal, co se to tam děje. Tato část mohla být klidně delší. ()

joelly01

Do knizky ani za prase nemohla jsem se zacist. A recenze k filmu me take moc nenavnadily. Kazdy rikal "je to takove slabe". Byla jsem nyni nemocna, procez jsem mela cas na desnou silu filmu a protoze byla po ruce i Temna vez tak jsem do toho sla. jak rikam, nevim do jake miry je to stejne jako knizka, ale film se mi nahodou docela hodne libil a bavil me vic nez to nove TO. Elba i McConaughey velmi dobre obsazeni, jestli budou nejake dalsi filmy netusim, ale pokud ano tak si je rozhodne ujit nenecham, neb toto vubec nebylo spatne! ()

celticek

Tak to se hrubě neprovedlo. Mám doma vynikající komiks stejného názvu. To je trochu jiná káva. Nedoporučuji. Suverénně nejhorší film od tohoto režiséra. ()

GameboyNES

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Horor / Sci-Fi / Western? Ehm.... jako fakt?! Mě to přišlo jako nějaká tmavší užvaněná pohádka. Nic extra, slabá 1. ()

Cooller

popřu-li veškerou logiku tedy včetně faktu že vůbec, ale vůbec nic nedává smysl a soustředím se jen na příběh boje dobra a zla kde z nějákýho důvodu zlo zadržuje divná lidská stavba která vlastně nehraje žádnou jinou než platonickou roli v čele s černým Hanem Solem aka lucky lukem divokýho midwordu s mladým ještě hodným anakinem kterýho ale smrt matky zas netíží tolik jako právého anakina.. tak je to dobrý.... neskutečně se mi libi sceny kdy ten plantážník nabijí do své role vícemeně zapadli všichni je to takové lepší Béčko až na mccounaugheyho... když sem ho tam uviděl nevěděl sem zda se smát nebo brečet... když nic z toho nezaujme tak vidět negra nabíjet excalibur ráží .45 prostě musíš... 40% i stephen king občas napiše pičovinu... nebo je to zpracováním? who knows... ()

Maniik88

Tak trochu nemastné a neslané. Mladý "osvietenec" bol skôr do počtu. Logika zničenia veže podivná a jediné, čo ozaj stálo za to boli prestrelky pištolníka Elby. ()

Scraffy

Nie je to nič extra, čo by sme už nevideli, ale zasa to nie je ani zlé. Idris Elba je dobrý, ale Matthew McConaughey tu absolútne nepasuje. Príbeh je dosť divný, plný klišé a nelogických vecí. Jeden z tých filmov, ktorý na jedno pozretie neuškodí, ale viac krát ho už vidieť nemusím. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: První půlka supr "mysteriózní" fantasy drama...které se pak zvrhne do naháněčky, střílečky, trapárny, blbých keců a můj nezájem stoupl z 2 na 10. ()

PB2

Autoři zapomněli tváře svých otců a komplexní dílo zredukovali na další plochý hollywoodský film, po kterém za měsíc pes neštěkne. Jelikož jsem knihu četl, respektive poslouchal, tak mi přijde děj filmu nedůstojný námětu. Je to klasický americký příběh o outsiderovi, který zachrání svět, tentokrát navlečený na několik vět z knihy (napsat „...na námět knihy“ bych si rozhodně netroufl). Na druhou stranu - pokud odhládneme od názvu nebo knihy - jako nenáročný hollywoodský film to funguje, takže 2* ()

papadoce

Temná ponurá fantasy, ktorá sa pokúsila zobraziť čo pošahaný Štefan písmenkami vytvoril. Potenciálu za dve tatrovky, ale ani 90 minút a ani Nikolaj Arcel na niečo také nestačia. Ľudia by si nemali brať väčšie sústa, než sú schopní zvládnuť. Akože nie je to totálny brak, len je to proste nepostačujúce, nedotiahnuté resp. nedostatočne rozvinuté. Jediný presvedčivý v plnej paráde bol Metju. Ten proste zahraje aj metlu v sklade, keď to bude potrebné. Pištoľníka zahral Idris dosť béčkovo, ale ako boli natočené jeho strelecké kúsky to bola fajnota. Dlho som zvažoval len dve hviezdy, jednu Metjuovi a jednu len tak ledabolo a za príšerky a tak, ale záverečný One on One súboj muž v čiernom verzus pištoľník bol čistá parádna nefalšovaná hviezda jak oči. Nuž dobrého veľa nebýva a tak som zhovievavý, ale aj dve by boli bez výčitiek. ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017