Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

West

Tohle mohla být naprosto skvělá trilogie filmu (ale není).. Nelze z toho vinit skoro nikoho, (režiséra, scénáristy, a už vůbec ne skvělé herce, kteří nakonec nevzali kramle, a neutekli od toho). Studio totiž koupilo práva, a dostalo tak velký strach realizovat takhle velký koncept,.. "Uděláme z několika bestsellerových knih jeden film..?".. Dobrej nápad? Ne!.. Škoda, protože fanoušci předlohy by byli ve svém živlu. Tak v čem vězí to špatné? V tom , že celá ta široká mytologie, která nám měla být obeznámená na začátku (nebo v průběhu) , se nedostavila.. a člověk který nezná knihy, tomu přestane naprosto rozumět. A protože divákům kterým není obeznámen základní kámen příběhu, nezbývá nic jiného, než jen velká fantazie a otazník...Přesto všechno, se mě to ale líbilo,a protože jsem člověk s velkou představou, dokážu od toho upustit tyto nedostatky,. Neříkám že to tím vše neztrací na kvalitě, ale celé zpracování je víc než nadprůměrné, a já se bavil. Od kamery, střihu, hudby , až po herecké výkony.. Tak proč takový propadák? Osobně bych dal 4 z 5...ale protože je většina zatvrzelá, že je to špatný film,.. nezbývá mi nic jiného, než dát o jednu hvězdu navíc, s přesvědčením že někdy tento příběh dostane svůj vlastní prostor..(At už jako serial nebo reboot). A opravdu se těším, až si přečtu knižní předlohu, protože tohle není kniha, nýbrž film.. ()

zapalik

Špatný scénář nezachrání ani efekty. Motivace muže v černém chybí, věrohodné emoce chybí, je to celé ploché. Ale ten kluk má asi budoucnost. ()

twister

Od Temne veze jsem na zaklade prevazne negatiniho hodnoceni nic necekal a byl jsem prijemne prekvapen. Sice se v nem skoro nic nedeje, ale i tak to ma spad a diky kratke stopazi utece jak voda. Par pomrkavani po Kingovi, ktery je autorem knizni predlohy, trocha cestovani sem a tam, spetka akce a mame konec. Film rozhodne nenudi, protoze na to proste nema cas. ()

waska

Bohužel velké zklamání. Trochu bezduchý příběh, relativně bez napětí, který nemá ani patřičnou atmosféru vybudovanou v knize. Herci OK, ale potenciál předlohy naprosto nevyužit. ()

alienemo

Toto je dosť zvlášťny film v rámci očakavania a reality. Ak by tam nehral Idris Elba a Mathew McConaughey tak od neho nečakám nič a nič nedostanem. Resp. dostanem prijemne sci-fi v rozsahu úplného priemeru. A toto dostanete aj keď tam títo dvaja páni hrajú. Podarilo sa mi oprostiť od očakávani a tak som si celkom užil príjemne sci-fi, ktoré nijako neprekvapilo ani ničím nevyniklo. Potencial hlavnej dvojice nevyužitý, zvyšok nestojí za reč. Dej je priemerný, zosekaný a trochu chaotický. Efekty su v pohode. Podobných filmov sa za posledné roky pár objavio a tento nijako nevytŕča. ()

LordMysti

Zajímavé a odvážné sci-fi. Herecké obsazení parádní, fantasy zápletka poměrně originální, ale celé to vyznělo hodně béčkově. Každopádně doporučuji shlédnout, chybu neuděláte. ()

ER

Z epické podívané zůstalo jen torzo a béčkovost. Je tu pár hodně solidních scén, ale příliš vyčnívají nad zbytkem, který sráží úroveň dolů. Ještě, že tu hrají Idris a Matthew. ()

bearmeedek

Mix příliš mnoha situací, který není ani zábavný, ani tajemný, ani pro dospělé příznivce těchto žánrů. Tvůrce filmu musela hodně bolet hlava, než toto dali dohromady. ()

Hashirama

Jednoduchý a přímočarý biják se zápletkou ve stylu "cesta z A do B" bez zbytečných kudrlinek a vedlejších nikam nevedoucích linií (hello The Last of Jedi). Ani postav tu nejsou tři prdele, jen cool Elba se skillem a charismatem, McConaughey s příšerným účesem a outfitem, kluk, co ve mně výjimečně nezvedal žluč, a pár minifigurek na doplnění celkového obrazu. VyPíchnout si zaslouží hlavně Katheryn Winnick, bohyně, kterou obdivuju už od Vikings. Akce není nijak rozmáchlá, ale je přehledná a má tempo. Triky nejsou špatné, i když mi pořád přišly trochu "netflixovské", tj. ne úplně pro kinoligu. Od scénáře se nedá čekat nic světoborného, vlastně je to celkovým zpracováním i vedením postav obyčejné až hanba, ale já se občas rád kouknu na něco, na co se kouká dobře, a nemusím u toho přemýšlet nebo hledat nějaké pozadí. Znalost předlohy je podle mě vyloženě na škodu, jelikož odkazy a easter eggy vyznívají do prázdna, hádám, že s předlohou ani zcela nekorespondují, a pro neznalé diváky nemají žádný význam (who the hell is the crimson king?). Ale jako celek film funguje, nějaké střihačské psí kusy tu nejsou znát zdaleka tolik jako u libovolného DC filmu po Man of Steel. Soooo...6,5 / 10 a opětovné zhlédnutí nezní vůbec špatně. ()

Kritik.

Och, prepadák, nuda, nezmysly, klišé, nezaujímavé, zle zahraté... No celkom fajn hláška bola pri pití Coca Coly (Otázka: Čo je to za nápoj? Odpoveď: Cukor) ()

gemi

Film je ságou Temná věž spíše jen inspirovaný, na druhou stranu obsahuje obrovské množství odkazů a náznaků, které nečtenář ságy nikdy nemůže pochopit (např. symbol růže), pro něj bude film prostě jakási akční slátanina. Kde začít? U zcela odlišného děje, nebo u toho, že pistolník je černoch (???), zatímco King si při psaní temné věže vždy představoval Clinta Eastwooda? Naprosto klíčové, stěžejní postavy jako Eddie či Susannah chybí úplně. Temná věž v žádném případě není materiálem na film, nýbrž na pořádně našlápnutý seriál s mnoha sezónami. Suma sumárum - jako jednohubka to není špatné, ale s Kingovou Temnou věží to má pramálo společného. ()

Klajondr

Knihu jsem sice nečetl a ani bych se do ní po tomto filmu pustit nechtěl. Nápad sice zajímavej, ale realizace dost špatná. Jo, občas ty scény byly cool to uznávám, ale rozhodně to film nezachránilo. ()

Raijin

Co sa tyka scenaru a pribehu. Je to slabota. Akoby to bolo cele postavené na jednej vete, ktorá sa nijakym sposobom nevyvija. Stojí to na par postavách, ktoré ničím nikdy neprekvapia a na nešťastie ani nezáujmu. Body to získava za myšlienku, ktorú ale aj tak tahaju z predlohy. Par cool momentov a obstojne efekty. ()

jiriks

Asi bylo od začátku jasné, jak tohle může dopadnout. Boje temna a světla. Přesto zpracování dobře povedené! ()

rublik05

Zpočátku to vypadalo na slušnou fantasy podívanou, mé očekávání podpořil povedený casting, ale také vcelku zajímavý námět. Bohužel musím konstatovat, že mě film vůbec nebavil. Jednak mi přišel takový uspěchaný a rozhádaný, také se podle mého názoru moc nepovedla atmosféra, celkově jsem měl dojem, že se tvůrci strašně snaží, aby snímek působil jako velký fantasy blockbuster, nicméně z něj v mnoha ohledech číší těžká béčkovitost, takže ve finále vyzní jako taková béčková směsice mnoha žánrů. Co se mi však naopak moc líbilo, tak jednoznačně ústřední herci. Jak Elba, tak i McConaughey si své role vyloženě užívali a jejich postavy mě moc bavily. Akční scény jsou dobře natočené, efekty rovněž ujdou. Když to tak shrnu, tak se jedná o dobře natočené, ale šíleně nezáživné vícežánrové béčko, jehož potenciál zůstal zcela nevyužitý, čímž se Temná věž řadí k filmům na jedno shlédnutí. 4/10. ()

Nix

Vždycky mne zamrzí, když vidím, že k něčemu, co už od začátku vypadá zle, uvidím předlohu od Kinga. Bohužel, i v tomto případě ani předloha tomu nepomohla. Ze začátku to bylo celkem i napínavý, jenže pak se to přehouplo v hrozně nudnou omáčku, které nepomohl ani skvělý casting. Jediné, co stálo za to, bylo když Idris vytáhl své kolty, akce byla dobrá, ale to je asi tak vše co bylo k zapamatování a občas i nějaké to monstrum bylo celkem fajn. Škoda no, předlohu neznám, ale asi si budu muset spravit chuť, protože po tomhle je člověku mdlo. ()

Ceberus

Tři a půl hvězdy hlavně za herecké výkony ústřední trojice. Zvlášť u dětských herců nebývá kvalitní výkon úplně zvykem, takže Tomovi Taylorovi tímto předpovídám velkou budoucnost, pokud mu sláva nestoupne do hlavy. McConaughey tentokrát neohroženě střihnul roli záporáka, takže opět u mě stoupnul na ceně, už tak dost vysoké. Vizuální efekty mají řekněme dostačující kvalitu - Marvel to sice není, ale žádné grafické přehmaty nebijí do očí. ()

ForGump

Trošku se mi zdá, že Temná věž chtěla být něčím víc, vzhledem k tomu začátku jako z Lost, jenže nebyla a stala se z toho absolutně tuctová záležitost, s předpokládaným vývojem, plná stříleček, naháněček, mrtvých a pomst. Scenáristé taky vůbec neřeší, proč se děje, co se děje, proč má někdo tyhle schopnosti a jak nim přišel či proč tenhle člověk má tuhle motivaci. Žánrově nesourodé, každou chvíli něco jiného. Sci - fi fantasy, poté náznak hororu, trocha westernu, aby nakonec mohla přijít desetiminutová komediální sekvence, jež jako by jsem ani nepatřila. Jenže tohle všechno je nějak jedno, jednoduše řečeno tenhle film je bohapustý mindfuck a velice záleží, jak naladěni při jeho sledování budete. Pokud budete jenom sedět a koukat, tak si řeknete, že to není nic co by Vás uráželo. Užijete si oba dva hlavní herce, McConaugheyho čarování a Matrixovou práci s kulkami a Elbovo zabijácké sólo v baráku s portálem, jenž mi připomněl Neesona v Taken. Prostě nic převratného, ale na druhou stranu horší věci už tu taky byly. 50% ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017