Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

URBAN

Na tento film jsem se těšil a bohůžel mě zklamal. Nedalo by se to nazvat špatným zpracováním, ale trochu jiným zpracováním než by člověk od Kingových adaptací čekal. Příběh je podáván trochu stroze a srozumitelný spíše pro dětské publikum a ikdyž jsem to před tím než jsem film viděl věděl tak jsem to i přes to nejspíše nemohl překousnout. ( 28.10.17/MAC ) ()

sir-dave

Vypadalo to jako kombinace všeho možného, nemělo to pořádně hlavu ani patu. Postavy nejsou nijak rozvedeny, nemají moc svůj příběh. Nejlépe hraje ten malý chlapeček. Funguje to především jako svižná akční oddychovka u které raději moc nepřemýšlet a pokochat se slušnými efekty a triky. ()

Radiq

Zhustit 7 knih do 1 filmu je dost odvážnej nápad. A taky to podle toho dopadlo. Už to, že do role Rolanda vybrali černocha, naznačovalo, že hodně věcí z knih se přeskočí, ale tohle byl úplně jinej příběh. V podstatě vůbec neodpovídal tomu, o čem by to mělo být. Chybějící zásadní postavy a dějové linky dají znalci předlohy dost zabrat a neznalý dostane jen jakési torzo, které je tak vzdálené od knihy, že s ní má pramálo společného. Ono se není čemu divit - série knih je tak rozsáhlá, že ani sám Stephen King asi neměl na začátku představu, jak moc se to rozroste. Skáče v místech a časech, v alternativních vesmírech a pohybuje se mezi realitou a fikcí, je tam strašně moc postav, ras a stvoření, odkazů do popkultury, a přitom se vrací pořád k jednotlivým bodům v předchozích knihách a navíc to vše má jistou spojitost s některými ostatními díly Stephena Kinga. Míchá žánry a přidává další a další mezipříběhy, myšlenkové pochody, abstraktní místa, sny, a kromě toho je tam strašně moc vaty. Ve filmu je to zkondenzováno na 3 postavy - Rolanda, Jakea a Waltera (muže v černém). Jde o záchranu nějaké Věže a její smysl nám prozradí v jedné, dvou větách a navíc dost zcestně. Kingův propojený svět je zde vizuálně naznačen, když vidíme ruiny zábavního parku s nápisem Pennywise, ale proč? To se nedozvíme. Takže jak na ten film pohlížet? Když bych to měl porovnávat s knihou, je to jasný odpad a nevyužité možnosti zůstaly ladem (případný seriál by jistě mohl vysvětlit mnohem více záhad a fungování Středosvěta). Pokusím se ale nahlídnout na to jako samostatný film. Ani tak nemá moc šanci prorazit. V této rovnici je příliš mnoho neznámých. Neznám motivace postav, charaktery jsou plytké, děj ukrutně stručný a digitální efekty nic moc. Akce přehnaná (Rolandův skok nebo způsob nabíjení koltů), ale vcelku podařená. Nic proti hercům. Tom Taylor mi v roli Jakea seděl a duo Elba/McConaughey jsou mí oblíbenci. Mělo to pár svých momentů, ale spíš se to veze na popularitě knih, než aby to odvyprávělo nějaký zajímavý příběh. Hollywood by měl dostat za tohle trest, protože toto není správná cesta, jak přenést na plátna knih poměrně zajímavou (i když strašně zamotanou) předlohu. ()

Sabrewulf

Nemusím být znalec knih (a taky že nejsem), abych si okamžitě během sledování dokázal tipnout, že takhle to v knihách 100% není a že plno věcí tam je vytržených z kontextu. Je mi jasné, že origo bude mít hlavu a patu, svoje pravidla a hlavně všechno stojící na nějakých podkladech. Zde nejsou podklady žádné, za celou dobu jsem se nedozvěděl, co je zač ta věž, proč ji chtějí záporáci zničit, kdo jsou zač záporáci, kdo jsou zač lidi, kteří ji chrání, proč ji chrání atd. Zmatek. A do toho všeho se tahle slátanina tváří strašně vážně. Scénáristé nejspíš zapomněli tvář svého otce. No a je to King, takže tam samozřejmě musí být zase nějaké odstrčené děcko. ()

Ogen

Tak jediná věc, kterou má tento film společnou s knihami od Kinga je tak název a několik dalších jmen. Nemá cenu se vyjadřovat k zpracování. Čekal jsem na toto docela dost dlouho a nečekal jsem slátaninu prakticky ničeho. Postava pistolníka je sice hezky vykreslená, ale srovnávat jí s knižním zpracováním je úplně nemožné. Tento film zachraňuje jen Muž v černém v podání Matthew McConaugheyho a jinak vůbec nic. ()

Khumbac

Dá se u toho jemně zrelaxovat, i díky hudbě a McConaughovi. Úplně bych to nezatracoval, myslím že by i šla druhá projekce.Scéna s autobusem asi the best...zabijte se navzájem :) ()

chelseaman22

No, laciné je to jako cigánská štětka u silnice směr Teplice. Jedná se o počin tak rozpačitý, jako by autorem byl někdo, kdo vychodil základní školu a chce být uměleckým tesařem. Herecké výkony v tomto splínu vyniknout prostě nemohou. A to fanoušky McKONAHEJE vážně nepotěší. Kam se děj ubírá ví jen čert a scénárista, jelikož režisér scénář zcela určitě nečetl. Už nikdy více. 40% ()

Trenslation

** Temná věž = Temný průser aneb když z 8 knížek Stephena Kinga uděláte jeden film, který je podobné 💩 jako Valerian a zároveň působí jako variace na Harryho Pottera, Maze Runner a Book of Eli, kdyby tyhle filmy režíroval Jirka Babica. P.S. Matthew McConaughey ve filmu vypadá jako kdyby jeho vlastní naolejíčkovaná figurína utekla z muzea Madame Tussaud a řekla si, že si zahraje v Temné věži záporáka. ** ()

Avathar

Béčkový trash. Mrzí to hlavne preto, pretože som cítil (aj keď som knihy nečítal), že by to pri správnom adaptovaní mohlo byť fakt epic. Takto len generická nuda s nedostatočne predstavenými mechanizmami fikčného sveta. Elba a McConaughey to celkom zachraňujú, ale nie dostatočne. Bez napätia, bez charizmy, bez ksichtu. ()

kristianzen

Škoda malé propracovanosti postav, nemají moc psychologickou hloubku. Každý je jasně zlý nebo jasně hodný, téměř nic překvapujícího. ()

Mrkvič

I přes nepříznivé ohlasy jsem se na Temnou věž těšil (ač jsem knihu nečetl). Scifi, fantasy, western, horor a další žánry. K tomu i zajímavé obsazení. Začátek filmu a postupné odhalování ve skvělé atmosféře dávaly mým očekáváním za pravdu. Akce se ale režisérovi severských detektívek nepovedly. Buď není moc přehledná, místy je spíš směšná a ve zbývajících případech prostě nezajímavá. Tedy škoda promarněné příležitosti. Ale další díl bych sérii i tak přál. ()

ivan_drago

...chtěl jsem nadhodnotit, jelikož film jako takový není zas tak debilní, ale v kontextu toho co obsahuje knižní předloha nám zde tvůrci servírují takový výcuc, sumář či snad popis obsahu knižní předlohy... jakoby jste slyšeli jen refrén z oblíbené písničky, viděli krátkou ukázku na film nebo hráli demoverzi nějaké hry... Kde je kurva Blaine a proč tam nebylo alespoň něco o historii Pistolníků a samotného Rolanda... těšil jsem se i na takovou pitomost jako ty příšery co lezly z moře... na tu čarodějnici co "čekovala" panenství... atd. atd... prostě zklamání z toho udělali kratší akční scénu než aby se pouštěli do epického vyprávění příběhu, který obsahuje tolik rovin a zákoutí... Kde je Odetta a Detta, kurva... ()

Johnny.ARN

Čakal som väčší dríst. Dostal som však príjemné, svižné B-čko s kvalitným obsadením, skvelou myšlienkou a medzidimenzionálnymi presunmi. Až na Elbu za mňa úplne v pohodičke. 3 z 5 ()

filmmovier

Jediná věc, která je pro ten film (a tím pádem trochu i pro mě), dobrá, je ta, že jsem Temnou věž nečetl. Ani jeden díl. A možná proto pro mě její filmové zpracování nebylo tak obrovským zklamáním, jako pro mnoho dalších - ovšem kdybych předlohy četl, asi by mé hodnocení bylo mnohem horší. Ale to neřešme - já, jakožto divák neznalý předlohy, jsem dostal svižnou fantasy podívanou, která možná na silné čtyři hvězdy úplně není, ale k průměrným filmům také nepatří. Má to potenciál, ale děsně zabitej, děje se tam toho strašně moc a přitom je to až nechutně krátký... což je všechno sice fajn, protože to aspoň svižně odsejpá a ani minutu to nenudí, jenže místo jednoho filmu bych prostě radši měl celou ságu. Nevím, proč k tomu přistoupili až takhle (všechny knihy v pouhé hodině a půl), ale to už je fuk. Alespoň ta delší stopáž by tomu fakt sedla, dost se toho dalo rozpracovat. Přesto ale nenacházím nic, co bych musel vyloženě hejtit - zajmavý svět, fajn postavy (Idris není tak charismatický jako v jiných rolích, ale Matthew McConaughey má charismatu za dva, takže to plně vynahrauje - navíc je to fakt boží záporák). Akce je dobrá, vtipy (zejména Elbova postava) jsou vtipné, hudba je fajn, prostě fajn záležitost, která neurazí. V plném rozsahu souhlasím s komentářem mistra Rimsyho. A teď mě kamenujte, uvědomte si ale, že já mám pravdu a že to opravdu mohlo být nejen lepší, ale také mnohem, mnohem horší. 75%. A navíc mě to fakt bavilo. Od začátku do konce. ()

LordSnape

Ach jo, všichni mě varovali, ale já si nedal říct. I když se povznesu nad tím, že jde o o velmi špatnou adaptaci, celý film je prostě špatně. Obsazení mě nebavilo. Ten kluk je hrozně trapnej, Idris Elba se snažil, ale stejně jsem si Rolanda představoval jinak. McConaughey hrůza. Ze všeho nejhorší jsou ty přitroublé dialogy a velmi uspěchaný a nadmíru trapný konec. Naprostá ztráta času. ()

Lachtaan

Slýchal jsem a čítal, že Dark Tower má být jedním z nejočekávanějších filmů loňska a další veleúspěšný debut Kingových nezaměnitelných děl. Z jeho dvatisícesedmnáctkových adaptací se nakonec uchytilo a až nečekaně převálcovalo kinotržby jen zářijové To. Její předchůdce se totiž z očekávaného hororově laděného velkolepého westernu po větším zásahu střižny proměnil v prapodivné až spíše rodinné fantasy drama, které se tvářilo tak temně, aby jsme se nakonec ani o samotné Věži nic přínosného nedozvěděli. Oba pány v ústředních rolích naprosto zbožňuju, ale McConaughey by se měl věnovat dílům, ve kterých zářil před 4 a více lety. Idris Elba by se sem nádherně hodil, kdyby byla ovšem Temná věž opravdu tím neutichajícím blockbusterem, nataženým fantazijní akcí a cestováním různými dimenzemi klidně i do 140 minut. Takhle se upsal mírně podprůměrné jednohubce, která je hodná jedině pozdního večerního vysílání na Prima Cool. ()

Ryuuhei

Hrozivě průměrný a nevýrazný zážitek. Věděl jsem, že se o filmu moc nemluvilo a když, padaly verdikty typu „ne úplně tak dobré“. A tentokrát nemohu ani já nesouhlasit. 50% ()

anli

Přepisy knih Stephena Kinga jsou poslední dobou v kurzu.U téhle musím napsat bohužel.Ano ,nedávno jsem se rozplýval nad skvělým přepisem Kingova románu "To".Tady je to přesně opačný případ.Román "Temná věž" má sedm knih plus jednu vsuvku ,tedy vlastně osm , čítajících zhruba 4000 stran.Jde o fantasy obřích rozměrů s prolínáním několika světů ,takový Kingův "Pán prstenů".Je to opravdu fascinující čtení ,neuvěřitelně plné ,napínavé a rozlehlé.A vykreslené do nejmenšího detailu ,jak je u Kinga zvykem ,včetně spousty postav.Už tedy rozhodnutí tohle natočit mělo znamenat obrovskou předprodukci a domluvu ,na kolik filmů a jak bude román rozdělen a to především.Natočit totiž tohle jako jeden film ,mající 90 minut je-a to opravdu-trestný čin.Už po několika minutách filmu jsem měl chuť produkci a režisérovi nafackovat.Ano ,kdo nezná knihu ,bude se dívat na průměrné fantasy spíše béčkové řady ,ale celkem slušně natočené.Čtenář knih a znalec Kinga ale zapláče.Z "Temné věže" tu zbylo jen torzo bez špetky nápadu ,protknuté čímsi ,co ani knihu skoro nepřipomíná a bere si z ní jen pár nápadů a postav.Matthew McConaughey se snaží seč může a ostatní herci také, ,ale vlastně nemají co hrát a Muž v černém je proti knize omšelý a nedůstojný stoupenec zla.Tedy a opravdu ach jo.Filmoví pánové styďte se a když sáhnete po knize , přečtěte si jí aspoň prosím a mluvte o ní s těmi ,kdo jí četli.Je to velmi moudré a poučné ,když cokoliv tvoříte.nevznikne Vám potom takový paskvil ,jako tenhle film.Dávám temných 30% a to s přivřenýma očima a to je i tak dost ,za slušnou vizualizaci ,hudbu a kameru.Je to velká a promarněná šance.Takže ty tři podivné typy se s pistolníkem budou asi potulovat věčně ,dokud někdo o nich nenatočí pořádný film.Snad se jednou dočkáme.Tady se to nepovedlo.Ani trochu. ()

elanius

(151/2017) / V podstate aj škoda tohto filmu. Obsadenie na papieri znie skvelo, ale Matthew tentokrát mimo, Idris môže byť. Prvá polhoďka pútava, snaha o nastolenie settingu celkom funguje. Bohužial keď mal film konečne niečo ponúknuť, začína všetko mierne haprovať. Tých 95 minút je zúfalo málo na vysvetlenie logiky sveta a príbehu v ktorom sa film odohráva. Výsledkom je nesúrodý, nezaujímavý zážitok. Formálne ale dostačujúce takže dopozerať sa to dá. The Dark Tower je filmom, ktorý mal snahu, postupne ale stratil chémiu a iskru. (6/10) ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017