Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

MickeyStuma

Že by ten snímek nějak nadchl se říci zrovna nedá. Stephen King je po literární stránce velmi plodný autor a je o jeho tvorbu zájem, což dokládá i zájem Hollywoodu jeho díla zfilmovat, ale tyto činy jakoby neustále měli nad sebou nepatřičnou auru. Co filmová adaptace, to dílo nevalné kvality. A je to bohužel i tentokrát. Obsáhlý děj několika knih je očekávaně pro film zkrácen, ale tak, že neznalému divákovi absolutně nic výjimečného nepřinese. Tohle všechno tu už prostě v různých podobách bylo. Futuristická sci-fi fantazie ukazující boj mezi dobrem a zlem je vizuálně sice dobře odvedena, na dnešní dobu u takového snímku ještě aby ne, ale dějově prostě místy složitý, zmatečný a svým vývojem neadekvátní. Některé podivné dialogy ve své podstatě nic neříkající tomu také moc nepřidají. Takže jak to shrnout. Natočen je snímek vkusně, ale obsahově velice chudý. Kolik lidí že na scénáři pracovalo? ()

Folky

Určitě sem to čekal horší. Nakonec je to "jen" nezáživná podívaná, ale pořád se na to dá koukat. Pistolníkovy triky s pistolí byli všechny v traileru (škoda, mohlo to být na filmu to nejlepší) a celou jeho postavu nakonec upozaďuje McConaughey, který je to nejlepší na celém filmu. Ale celá tahle podívaná měla vzniknout spíš jako seriál než film. Materiálu je na stominutový film prostě moc. ()

Olík

Na zfilmovaných kingovkách mám především rád takovou tu televizní béčkovost. Většinou nejde o vyloženě masové blockbustery. Spíš atmosférické solitéry a tak to taky má strejda rád. Ovšem, co se týče Temné věže, tak tady jsem narazil. Neznám knižní předlohu, ale legenda praví, že jde o jedno z nejlepších děl mistra ponuré zábavy….já však narazil na nějaký mix Matrixu a pilotního dílu fantasy seriálu. Tahle adaptace se snaží tvářit světově, ale v pointě je banální jako toaleta na vlakovém nádraží….takové vesnické scifátko. Navíc některé pasáže vyloženě nudí, vůbec se jí nedaří vyvolat kýžený pocit tajemna a po herecké stránce taky nejde o kdovíjakou Monu Lisu. Jednou větou: „předvídatelný příběh o boji dobra se zlem v béčkovém akčním hávu“. ()

JankaJBLK

Podľa Kingovej série natočené...dalo by sa to síce rozložiť na oveľa viac filmov nielen na jeden. Ale možno do budúcna bude aj viac....nakoľko všetko vtom filme nebolo obsiahnutú ako v knižkách, pochopiteľne sa ani nedá 7 kníh dať do jedného filmu:))) Ale supeeer, bavila som sa....Ocenila by som aj každú knižku zvlášť sfilmovanú:) ()

helloween93

Dark Tower měla v kategorii nejnudnější blockbuster roku velkou konkurenci v podobě Power Rangers a Transformers: The Last Knight a horší než Power Rangers asi nebyla, přesto šlo vzhledem k tomu, že narozdíl od Strážců vesmíru měla Kingova adaptace zajímavé obsazení, snímek je hrozně nevybalancovaný. Prvních 60 minut hrozná nuda, posledních 20 minut se jede fakt rychlostí mach 1. McCounaghey jako záporák Walter výborný, i když na můj vkus trochu overpowered, Elba už tak zajímavý nebyl. Jediná zajímavější akce byl závěrečný fight mezi Elbou a McConaugheym, jinak fakt brutální nuda. Po nevýrazných filmech Underworld: Blood Wars, Resident Evil: The Final Chapter, Smurfs 3, Rough Night a Emoji Movie si tak studio Sony připsalo další kasovní zklamání roku 2017. 2* ()

montongery

Už jen nacpat 8 bichlí do 90 minut filmu zavání průšvihem. A tak se stalo. Místo parádní temné a chytré dospělácké sci-fi/fantasy filmové série tu máme klišé béčkový sci-fi snímek, který se spíš řadí do průměrné young adult sci-fi kategorie. Na to kvůli čemu je knižní série proslavená, tu logicky není prostor a jedná se pouze o osekaný, bezduchý a neoriginální akční příběh. Určitě se dá na film koukat, ať už kvůli hereckému obsazení (které tu ale nemůže naplno ukázat jejich potenciál kvůli celkem nudně napsaným postavám) nebo povedené atmosféře a spádu děje. Ale dá se na něj koukat bohužel jen jako na obyčejný (pod)průměrný film a ne jako na snímek s názvem Temná věž od Stephena Kinga, kdy každý očekává určitou chytrost, originalitu a spousty jiného, co zde chybí. Kvůli tomu dávám i dvě hvězdičky místo tří, které bych asi dal, kdyby se film jmenoval jinak a neměl ambici být Temnou věží. ()

Hapretor

To ušlo ... asi to bylo díky dobrému dabingu ... jinak mi je totiž Ibis Blba velmi nesympatický ... má divný hlas a není to zrovna herec se silným charismatem ... jako třeba mí oblíbení ... ale tady mu role opravdu sedla a byl v pohodě ... prostě dobrá blbina na zabití času ... ()

*Colorado

Když budu stručný, dá se to, McConaughey super. S knihami to má společného fakt málo, což je mi líto, ale dá se to pochopit. Jedno shlédnutí stačí. ()

Dimo

Milí diváci. Dnes vám představíme scifi, podle kulervoucí předlohy, avšak natočené tak, že vám místo kulek padne hlava. Únavou. Byla nebyla, setsakramentsky vysoká, temná, dost možná černá, věž. Kolik má pater se určitě nedozvíte, co taky chcete, nesledujete Prima zoom, ale kde se tam vzala, kdo v ní žije a další zásadní zbytečnosti nezjistíte ani tak. A zápletka? V pupuku světa, ehm, tedy ve Středobodě všech pomyslných světů, New Yorku, je kluk, kterému šibe, ne však z her a mobilů, ale má flashbacky pokaždé, když z věže odpadne omítka, až z toho chudák maluje, načež dá přes dršku spolužákovi, sociálce a Poltergeistovi. Pak už to jde ráz na ráz, dvacet minut keců v lese, pět minut srandy v lunaparku, zase kecy. Aby temnota nezhasla promítačku, co půl hodina, to jeden a půl vtipu. Pak si trochu zavzpomínáte na Matrix, kluci si porovnají čáry a svaly, uvidíte nesmrtelnost, happy end, hot-dog a návrat do minulosti a titulky. Jak moc film pluje po povrchu, jak málo se ve 95 minutové stopáži o světech dozvíte, jak dobrá je hudba a jak moc se přeci jen herci snaží, posuďte, vážení diváci, sami. Popcorn s sebou, očekávání nechte doma. Příjemnou podívanou. ()

Kissak

Pokud si chcete film užít tak zapomeňte na děj z knih (pokud jste je četli), protože vše je jinak. Uvítal bych delší film s méně zjednodušeným obsahem. S hereckým obsazením jsem byl spokojen, tak uvidíme co bude v dalších filmech a seriálu. Doufám, že to bude o chloupek lepší. ()

Torpid

Nemám rád Kingovu spisovatelskou metodu, nemám rád Kingovu křesťanskou pseudomystiku, nemám rád sám sebe, když blockbusteru s 56% na ČSFD dám šanci a pak toho lituju. Prvních 20 minut za 3* a pak tobogánem do odpadu. ()

HenryIvan

Film šitý horúcou ihlou. Bohužiaľ veľké sklamanie. Ono to je v podstate chujovina, no občas sa na to dobre pozerá. Som si skoro istý, že King si po premiére musel trhať vlasy. Nečítal som síce knižnú predlohu, no tento celý svet, táto celá mytológia by si zaslúžila hlbšie vysvetlenie. Jednoducho niektoré scény mi prišli skoro až zlé a možno by som povedal až trápne. Herci sú vpohode. Matthew ako vždy precízne chladnokrvný a Idris charizmaticky pútavý. Skončil som však dosť sklamaný, toto bol môj žolík na tento rok. 60 %. ()

joker30

Problém tohto filmu je, že vyzerá lacno. Proste keď už to chceli takto točiť tak ozaj ako TV film s nejakými neznámymi hercami. Možno by z toho bolo nejaká TV kultovka ala 80-90 roky. Ale keď už tam rvali Elbu a Conaugheyho / ktorí nehrajú vôbec zle/tak prečo z toho neurobili kvalitný vystavaný aspon 120 minutový film s niečím čo by aspoň načrtlo atmosféru a tajomno. Ale nie, oni tam narvali osnovu 7 ich kníh a výsledok bol niečo ako blockbuster natočený z počítačovej hry... Ako oddychovka Ok, ale zahodený potenciál. 60% Ps: Potešil aspoň Pennywise moment :) ()

Johny M.

Pro koho bylo tohle natočený? Pro fanoušky Kingovy Temný věže určitě ne; ty budou leda tak nasraný, protože to s předlohou nemá vůbec nic společnýho. Ale opravdu vůbec nic (jen jakousi věž a 3 hlavní postavy a to taky ne tak úplně). A že by z toho byly urvaný ti, co předlohu nečetli taky pochybuju. Touhle zbytečně uspěchanou podivností jen dokázali nezfilmovatelnost Temný věže, ale jako jednohubka je to stravitelný. I přes 10tis. výhrad dávám 3*; za McConaughea a pár vizuálních vychytávek v tý celkem skromný akci... ()

Charlie84

Stresující je, jak si pořád říkáte. Tady kdyby někdo přitlačil na humor, tady na akci, tady na emoce...hned by temná věž kopala úplně jinou ligu. Takhle jde o pohodovej biják, kde se nesmíte moc ptát (proč jsou ve středozemi zbytky zábavních parků s klauny a nápisy Pennywise? Proč Mají všichni emzáci obličejové masky udělané tak, aby byla jizva, podle které jde poznat, že jsou to emzáci, vidět na kilometry? Proč Matthew dělá to co dělá? Proč KDOKOLI dělá to, co dělá?). Leč pokud máte rádi Elbu a McConaugheye a chuť na fantazy pohádku na nedělní odpoledne, nemyslím, že pak budete mlátit hlavou do stěny. Ale nemá smysl zastírat, že plnit vyšší ambice, než "hezké barevné obrázky bez přemýšlení po příchodu z práce" Temná věž nemá. ()

katmandzoo

Ak by som sa mal odosobniť od toho, že je to natočené na motívy knižnej série Stephena Kinga, tak to ako béčkový fantasy film bol na priemernej úrovni. McConaughey a Elba sú vo svojich rolách charizmatickí, cestovanie v jednotlivých svetoch, ako aj ich celkové vyobrazenie je na slušnej úrovni. Čo ma však najviac mrzí, je dejová línia, resp. povytrhávanie niektorých knižných scén a ich splátanie do krátkeho 90 minútového filmu. Keďže kníh zo série Temná veža je mnoho a samotný King ich písal takmer dve dekády, tak ak už niekto uvažuje o ich sfilmovaní, rozhodne by som zvolil cestu seriálu, keďže bezpochyby je čo vyprávať a som presvedčený o tom, že by to po kvalitatívnej stránke zožalo oveľa väčší úspech. ()

bararich8

Fajn jednohubka, ale nic hlubšího nezanechalo. Idris Elba fajn, záporák Matthew je prostě pan herec jako vždy. No a kluk? Místy byl na přes držku, ale nakonec jsem si zvykl. Vizuálně poutavé, akce je koukatelná, ale mohlo jí být více. A vyprávěním to bylo občas utahané. Škoda, že trailer vlastně ukázal to nejlepší (opět), 3* ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017