Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

mmirri

Strach versus laskavá silná duše, je sice obehrané téma, ale tady mi to sedlo. Pro mě tak akorát nadávkovaná temnota, dobrota, nadschopnosti a realita. Možná jen odraz mé dobré nálady, ale prostě se mi to líbilo. ()

Garretto odpad!

Hvezdu tomu filmu muze dat akorat ten, kdo nezna predlohu. Autori vzali z cele serie jen kredo pistolniku a naznak postav a zasadili to do nudneho fantasy akcnaku bez spetky atmosfery a mytologie predlohy. Kdyby se to jmenovalo Cerny pistolnik, nereknu ani popel, ale Temna vez, to ne ()

HSGID

Takže než som išiel do kina som prečítal knihu a toto ma akurát tak spoločné s knihu mena postáv a ináč absolútne nič pre mňa celkom sklamanie lebo kniha bola super. Knižná predloha je parádna ale absolútne nič z nej nie je využité a film je tým pádom na hlavu. ()

Va33ek

Proč se vždy něco takového stane knihám od Kinga? Začínám mít dojem, že to dělají schválně! Nevím kolik knížek zpatlali dohromady, spoustu si i vymysleli, ale to co se zrodilo je zralé na potrat. ()

Roach

Četl jsem všech 8 vynikajících knížek ale do kina jsem šel s nízkým očekáváním. No a film rozhodně nepřekvapil. Z předlohy si to prakticky bere jen pár postav a tu temnou věž. Příběh je naprosto nesmyslně překopaný a je z toho jen obyčejná podprůměrná fantasy. Kdybych jako první viděl film, tak bych si řekl že ta knižní předloha musí být naprostá sračka. ()

Mach Tom

Filmová jednorázovka, která neohromí, ale ani neurazí. Autoři jistě nepomýšleli na další díly a podobné látce by spíše slušel seriál. Uvidíme. ()

Anubiska

Se ságou Temná věž od Kinga to mnoho společného nemá. Celá zásadní myšlenka, poselství, které knižní předloha nese, ve filmu chybí. Elba i McConaughey dělají co můžou a jen díky nim je to koukatelné. Z fascinující ságy se stala průměrná fantazy. Velká škoda nevyužitého potenciálu. ()

Bixbi

Teď jsem přišel z kina, ačkoliv nejsem fanoušek Kinga, knihy jsem četl a už vím WHY je ten film tak BAD. Knihu viděl z dálky a to jakože z takový, že i fakin Roland by měl problém na takovou vzdálenost trefit vrata od stodoly. Doufám, že se znova s tímhle dílem nepotkám. Proč dvě hvězdy? První za úctu knihám a druhou za Elbu (nějak ho prostě mám rád). PS: Pokud jste četli knihu, nestojí to ani za pirátskou kopii, jelikož hrozba vězení je fakt REAL. ()

McLeader

Teď me mrzí, že jsem radši nečetl knížky, protože mám takovej zvláštní pocit, že to tak nějak zmrvili od předlohy, a to jsem ji ani nečetl. Film jako samotný - průměr. Film jako předloha podle knih pana Kinga - slabé. ()

malahradna

prúser jak hovado... postavy veľmi nezaujímavé, a to na papieri obsadenie vyzerá veľmi sľubne, dejovo, vizuálne nenápadité...zopár svetlých bodov by sa našlo, ale je toho žalostne málo. Toto určite filmovú sériu nenaštartuje. ()

LeerdamerSK

Knihy som nečítal ale viem že existujú. Film ma celkom bavil avšak, film sa rozbehne a zrazu skončí. Neviem koho to bol nápad vložiť tak veľa knižiek do jedného filmu. A je to škoda, pretože všetko ostatné bolo na tomto filme dobré. No nič, asi pôjdem prečítať knihy. ()

lip2

Matthew McConaughey a Idris Elba v pohodě ,ale zbytek filmu jde jasně vidět ,že chybí rozpočet a kontinuita filmu je taky nějaká divná jsem celý z toho zmatený asi si půjčím knihu a zkusím trošku porovnávat. ()

karelhura

Po zdrcujících recenzích shledávám že to až taková hrůza nebyla.Jenom je škoda že to nechmátnul někdo lepší než Nikolaj Arcel (pochopitelně s lepším scénářem). Knižní předlohu jsem zmáknul jen první díl a úvod dvojky a pak jsem si představil ty tisíce stránek a vzdal jsem to, tudíž nemohu srovnávat. ()

eMejla

Celkem dobrý. Neznám předlohu, ale musím uznat, že to děcko mě nesralo, slušně to odsejpalo a konec byl uspokojující s tím, že další díl už snad nebude. ()

vavak

Po přečtení zdejších komentářů jsem čekal jsem nějakou hrůzu, ale nakonec jsem se celou dobu dobře bavil, dokonce řeknu že mě to vtáhlo do děje. Asi můžu v tomto případě mluvit o štěstí že knižní předlohu vůbec neznám, ale to zobrazení světa mě zaujalo a chtěl bych o něm vědět víc! Což je pro mě známka dobrého filmu. Hlavní postavy dobré, jak Matthew, Idris i ten klučina který mi byl sympatický (na rozdíl od některých jiných klučinů v jiných filmech které bych mohl jmenovat). Upřímně lituji že je film tak krátký, uvítal bych kdyby ten svět víc rozvedli v delší stopáži, ale nenadělám nic. Podíval bych se klidně na další díl. ()

Mat.t

štyria scenáristi, aby toto vyplodili... chudák Mathew a Idris. Taká rýchlovka bez zaujatia a vtiahnutia, bez žiadosti o pochopenie, som zvedavý na knižnú predlohu, na tú sa teším ()

davdou

...naprosto ubohý film v hlavní roli s mladým fouskem, který má IQ asi hluboko pod 100! ...nic zajímavého... možná snaha či nezdařilá parodie na Metrix! ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017