Ricco (Christopher Mitchum) strávil dva roky vo väzení a následne ho prepustili na slobodu. Rozhodol sa pre pomstu. Jeho otec, hlava mafiánskej rodiny, bol ambicióznym Donom Vitom zastrelený a teraz sa Ricco snaží vyrovnať skóre. (Martin741)

Martin741

Od rezisera Tullia Demicheliho som videl zatial len Hruzne zrudy 1970, toto je druhy Demicheliho film pre mna. Imdb spomina dej, v roli Ricca sa predstavil Christopher Mitchum /syn slavneho Roberta Mitchuma/, Barbara Bouchet bola skvela , oci som na nej mohol nechat. Prva polka je trochu pomala, ale nie zase ospala, treba sa obrnit trpezlivostou, maloco sa to ho tam deje. Druha polka uz naberie grady a nuda nehrozi. Akcia na urovni, par silnych scen tu ale je, napriklad kastracia. Christopher Mitchum nie je Robert Mitchum, slavnejsi tatko proste bol lepsi herec. Film - ako dobre pise karlos80 bol u nas dlho prakticky nezohnatelny, a to myslim CZ aj SK konciny. Oplati sa to vsak pozhanat, 84 % ()

Karlos80

Parádní příběh jedné velké pomsty a opět výborné u nás bohužel zcela neznámé zločinecké Euro-krimi. Pěkná groovy hudba, usilovná a nervy drásající akce, velmi efektivní scény krvavého násilí (viz. např. prostřelení hlavy, mlácení hlavou o zeď, umlácení pažbou pušky, surové kopance a samozřejmě i památná kastrace!), sexy ženy (polonahá Marisa Longo v přitažlivosti a ve výkonu trochu zastínila Barbaru Bouchet) ale film nepostrádá i smysl pro humor! Druhá půle je opravdu famózní jak z knihy Kmotr a doslova jak na houpačce, okořeněná silným dramatickým vyvrcholením. Film obsahuje dvě nezapomenutelné scény, sudy s kyselinou s jejich oběťmi a parádní sexy striptýz Barbary Bouchet v oparu mlhy, uprostřed silnice, před dvěma gangstery v autě, kdy oni si myslí že blouzní! Kennedyho fantastický záporák Don Vito byl přímo ukázkový sadistický mafiánský drogový boss! Blonďatý Christopher Mitchum v hlavní roli Ricca neměl talent svého slavnějšího otce ale přesto zahrál skvěle a ta podoba! Euro-cult cinema a poliziotteschi klasika. Vydáno firmou "Dark Sky Films" až někdy počátkem roku 08' (film je nadabován anglicky!), předtím si fanda musel vystačit jen z ošumělou VHSkou a nebo s ilegálním dvd-ripem. Komentář zde jako první v pořadí. ()

Astaroth12

Cakal som, že Ricco pôjde klasickou cestou pomsty, ale on nie, išiel na to krásne systematický. I keď Ricco tu nieje stredobodom pozornosti, tú pozornosť si zcela uchmatla postava dona Vita(Arthur Kennedy) . Co ten dokazoval, naozaj bravúrny výkon a super napísaná postava. Je tu niekoľko priam pamätných scén ako napríklad bitie ochrankára a jeho vykastrovanie či kúpeľ v kyseline či čo to bolo. Hlavne druha polovica bola famózne svižná, tam sa to húpalo ako na hojdačke a zomierali tak ako civili, tak i mafiáni a tí teda hroznou smrťou. Slasher to nieje určite, ale mafiánsky film je to neskutočný. Herci hrali užasne i keď Mitchum mi troska vadil s tým jeho bezduchým postojom, ale ako išlo do tuhého i tie jeho karateristické pózy sa celkom dali prežiť. Veľká spokojnosť, ale na tú 5* tam ešte niečo chýbalo. ()