Jdi za svým snem

Follow That Dream

Drama / Hudební

USA, 1962, 109 min

Jo, jo, vo filmoch hral nielen Elvis Presley, ale aj isty Reagan - nez ho zvolili do uradu a kazdy vie akeho a av akom state : 74 %(7.11.2018)

60. léta plná slunce a pohody, počátky bankovního zla, zvláštně pojatá mafiánská zápletka, převaha selského rozumu a s tím spojený přirozený nenásilný humor a jasně nezapomenutelný mladý král rock 'n' rollu ELVIS!!(16.12.2014)

• MM_Ramone

Môj vzťah k Elvisovi Presleymu je čiste pozitívny. Obdivujem ho ako charizmatického umelca, ktorý svojou tvorbou doslova zmenil svet. Bol to famózny spevák, hudobník, interpret. Jeho celosvetová popularita svedčí o tom, že to bol výnimočný človek. Elvis sa počas svojej divokej, oslnivej kariery stihol objaviť aj v niekoľkých nenáročných hollywoodskych hudobných filmoch. Boli to nie moc kvalitné snímky, ktoré celé stáli práve na jeho osobnosti. V titule "Choď za svojim snom" si zahral úlohu natvrdnutého, ale sympatického a dobrosrdečného, mladého burana. Najlepšie pasáže sú pochopiteľne tie v ktorých spieva. **(6.6.2010)

Jaký je asi Presley v devátém ze svých jednatřiceti filmů? 1) 27letý Elvis Presley je na tom s herectvím asi jako Karel Gott s tancem, ale to nevadí. Obrovská přitažlivost tohoto sexy chlapíka je patrná přes zřejmou snahu přizpůsobit film dobovým presentačním manýrám._____ 2) Literární předloha je možná příjemně čtivá, ale melodramatická koncepce 55letého režiséra Gordona Douglase film posunula někam k představením spolku ochotníků ze Zlámané Lhoty. Neumím říci, nakolik je to záměr a nakolik (ne)chtěný důsledek tvůrčí neschopnosti. K téměř stovce vlastních zplozených filmů režisér poznamenal: I have a large family to feed and it's only occasionally that I find a story that interests me._____ 3) A přesto jsem se docela bavil. Dobové reálie, neskutečné dialogy a pseudoakční prvky neustále vyvolávaly nevěřícnou otázku, jestli byli tvůrci při smyslech a jestli to fakt mysleli vážně. K tomu přihoďte opravdu milé písničky a především možnost vidět Elvise "naživo" v plné formě a zjistíte, že nemohu jít pod tři hvězdičky._____ 4) Za zmínku stojí následováníhodný návod pro muže, jak předejít světovému přelidnění: Whenever some pretty girl starts to bother me I just close my eyes and say, "One times one is one. One times two is two. One times three is three, and all the through to the eights. Usually, I only get the sixes and they get disgusted and walk away."(13.12.2013)

• nascendi

Môj vzťah k Elvisovi Presleymu je ambivalentný. Je to môj spevácky idol a súčasne príčina trápnych pocitov pri sledovaní jeho filmov. Aj toto je taký čudne naivný film s niekoľkými veľmi dobrými skladbami. Tak neviem. Asi tie dve hviezdičky sú dobrým súčtom tých dvoch opačných pocitov.(21.1.2009)