Štvorica detektívov každý deň rieši závažný prípad. Vypočúvanie svedkov a podozrivých, obhliadky miesta činu a dedukcia dvoch zohratých párov kriminalistov vždy vedie k odhaleniu páchateľa. Krátka scéna na začiatku každej epizódy ukáže obeť priamo na mieste činu, najskôr bez súvislostí. Tie odhalia až kriminalisti pomocou svojich vyšetrovacích metód a na základe získaných dôkazov. (TV JOJ)

Trevor

Aby som si vytvoril obraz o "kvalite" tohto seriálu stačila mi naozaj jedna epizóda, v ktorej sa na vrakovisku objavilo v ohorenom aute telo mŕtveho muža. Jeden z vyšetrovateľov neustále prežúva žuvačku a snaží sa pôsobiť drsne, druhý sa zosype pri pohľade na spálené telo ale top je policajt v uniforme ktorý páskov označuje respektíve ohraničuje miesto činu napichaný steroidmi v kravate a v uniforme do ktorej sa sotva vopchal...Ešte aj potencionálnypáchateľ svoju úlohu vôbec nezvláda a ako to spomenulo už viacero užívateľov jediný kto ako tak do pokusu o kriminálny seriál zapadá je šéf oddelenia v podaní Petra Rúfusa. Nakoľko odpad! dávam iba výnimočným skvostom, tak jedna hviezdička pre seriál na úrovni 0%. ()

Colour odpad!

Vtesnať všetko vyšetrovanie, ktoré trvá niekoľko mesiacov do 15 minút je nemožné. Tu sa o to pokúsili a výsledok je strašný brak. Človek sa ani nenazdá a odrazu je páchateľ jasný a ide do basy na x rokov. O hereckých výkonoch sa tu nedá hovoriť, lebo žiadne nie sú. Len dúfam, že toto sa nikdy nedostane za hranice SR a ČR, ktovie čo by si o nás pomysleli. 10% ()

Arsenal83 odpad!

Prvé oddelenie? Skôr prvé psychiatrické oddelenie. Úroveň herectva a dramatizácie na úrovni Policajných prípadov. Lenže v policajných prípadoch hrajú amatéri a tu sa tvária niektorí, že sú profesionáli. Hlavne Dobrík mal zjavný tvárový zásek. Seriál je aj mysteriózny. Skúma prípady, ktoré sa mohli stať možno v Texase černochom pred 60 rokmi a nie tu na Slovensku. Napríklad včera bola jedna časť, že mäsiarstvo odmieta predávať mäso cigánom, majiteľ je rasista a celkovo na Slovensku to je samý rasista. Zarazila má však veta, že ide o nenávisť voči etnickej menšine. Voči akej prosím vás? Jakživ som nevidel, že by Rómovia chodili v menšine. ()

mira007

Název klame, že by to mohl být dvojník českých špičkových Případů prvního oddělení, nicméně jako neškodná jednohubka, trochu amatérské a ne celkem debilní se to dalo. Kdyby to mělo delší stopáž, už bych dal sotva dvě hvězdy, takhle dám slabší tři. Z herců samozřejmě vede Peter Rufus, ale nevadí mi ani Ján Dobrik a Veronika Paulovičová ( ta se mi vlastně i líbí :-) ) ()

carl.oesch odpad!

Tak tohle je síla, ještě horší, než policjati v akci, či jak se to jmenuje. Ti, co kritizují třeba kriminálku Anděl nebo Specialisty by měli vyidět za trest v kuse dva díly téhle chudičké a přitom ubohoučké slátaniny a začali by si detektivek z českých komerčních televizí hned vážit. Tomuhle čouhá jako sláma z bot hlavně ten nizoučký rozpočet a absence schopnosti scénaristů s tím alespoň "něco" udělat. Paulovičová není herecky žádný zázrak, objeví se v těch největších slovenských seriálových s...ch, ale jako na ženskou se na ní chvílemi koukat dá. Peter Rúfus býval taky větší eso. Ale co s tímhle nakonec může dělat? Hypotéka, složenky a nějaká ta dovča v Karibiku se přece nějak zaplatit musí. ()