První oddělení (TV seriál)

Prvé oddelenie

Krimi

Slovensko, 2009, 15 min

Zdeněk Zapletal

Ivo Miko

Název klame, že by to mohl být dvojník českých špičkových Případů prvního oddělení, nicméně jako neškodná jednohubka, trochu amatérské a ne celkem debilní se to dalo. Kdyby to mělo delší stopáž, už bych dal sotva dvě hvězdy, takhle dám slabší tři. Z herců samozřejmě vede Peter Rufus, ale nevadí mi ani Ján Dobrik a Veronika Paulovičová ( ta se mi vlastně i líbí :-) )(27.2.2018)

• Colour

Vtesnať všetko vyšetrovanie, ktoré trvá niekoľko mesiacov do 15 minút je nemožné. Tu sa o to pokúsili a výsledok je strašný brak. Človek sa ani nenazdá a odrazu je páchateľ jasný a ide do basy na x rokov. O hereckých výkonoch sa tu nedá hovoriť, lebo žiadne nie sú. Len dúfam, že toto sa nikdy nedostane za hranice SR a ČR, ktovie čo by si o nás pomysleli. 10%(27.7.2010)

• Mernque

Toto je jednoznačne najotrasnejšia kriminálka akú som kedy videla. Stačilo mi len keď som začula, ako sa títo neherci snažili hrať hlasom. Jedine čo vidím na tejto krimi pozitívne je, že to trvá otrasných 20 minút. Ešteže to nemienili naťahovať na dlhšie. Ale tých 20 minút by som neobetovala. Odporné...(5.10.2009)

• TinoArts

Videl som pár častí. Nulové herecké výkony, dementne napísaný scenár, neskutočne tuctové zápletky vykradnuté zo zahraničných krimináliek, predvídateľné pseudo-zvraty, a všetko to klincujú ukradnuté zvukové efekty z LOST (a možno aj iných seriálov, ktoré som nezaregistroval). Nevyznám sa, ale podobne to bolo aj v Odsúdených, kde používali zvukový doprovod z Prison Break-u, je to vôbec legálne? ...každopádne, jedna hviezda za celkom obstojné technické spracovanie. 10%(7.8.2014)

• Isomut

Ach...nenávidím tieto mozgy, čo robia seriály a aj tak stoja za prd. Nikdy to nedosiahne kvality CSI, ani žiadnych iných, pretože SK nemá hercov (česť výnimkám/nie je ich veľa). Čo SK seriál, to sa neoplatí pozerať. Tu ani nejde hovoriť o hereckých výkonoch, tu sú len ľudia, ktorý len vravia scenár, ktorý im niekto nachystal pod nos.(16.12.2010)