Štvorica detektívov každý deň rieši závažný prípad. Vypočúvanie svedkov a podozrivých, obhliadky miesta činu a dedukcia dvoch zohratých párov kriminalistov vždy vedie k odhaleniu páchateľa. Krátka scéna na začiatku každej epizódy ukáže obeť priamo na mieste činu, najskôr bez súvislostí. Tie odhalia až kriminalisti pomocou svojich vyšetrovacích metód a na základe získaných dôkazov. (TV JOJ)

brasek odpad!

Horšie ako odpad! Totálna katastrofa! Najviac sa "bavím" ako dementne sa vyjadruje a tvári nejaký svedok či podozrivý... ale nikdy som nevedel ako to charakterizovať, ale až tu kolega Adrian to presne pomenoval, citujem:"...recituje naučené repliky..." Rúfus, Paulovičová a spol. ako profi herci sú v pohode... ale naozaj potom ich konfrontácia s "nehercami" vyzerá trápne až dementne! ()

BoKo_CzT odpad!

Toto sa ani nedá neokomentovať. Slovenským komerčným "televíziám" sa už 10 rokov vyhýbam ako čert krížu. Teraz som si potvrdil, že mám na to veľmi dobré dôvody. Halda laciných reality show, tzv. "krimi seriálov", ktoré sú natáčané na prvú klapku bez prítomnosti režiséra a štábu, pravdepodobne brigádnikmi. Je mi z toho smutno. Na Slovensku sme mávali umelecký potenciál, no všetko je to (aspoň podľa "úrovne" Jojky a Markízy) totálne v prdeli. Myslel som si, že milióny "produkcií" amatérov na video tubách už nič nepredčí, no napr. toto "dielo" by nebolo možné nominovať ani na malinu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Tak už se přiznejte nebo tady za chvíli budu mít výsledky z laborky a pak už bude pozdě." Já mám rád tyhle příběhy ze života. Jenže tohle je opravdu směšné. Vyšetřovatelé a detektivové Prvního oddělení obecné kriminality předvádějí před zaskočenými vyslýchanými svá sehraná představení. Při výslechu svědků se ještě poměrně krotí a pouze chtějí vše dopodrobna vysvětlit. Jakmile se však ve výslechové místnosti objeví podezřelá osoba, tak teprve nastává to správné divadlo. Při výpovědi podezřelého se tváří nejprve znuděně, potom tajemně a vzápětí vševědoucně. Když zakončí výslech v úvodu uvedenou citací, tak i divák, který do dnešního dne nebyl z žádné vraždy obviněn, spolehlivě pochopí, že tihle chlapíci jsou skutečně k popukání. Směšnost příběhů navíc podtrhuje nebývale vstřícné chování lékařů, jimž pojem lékařské tajemství evidentně nic neříká a ochotně poskytují stohy chorobopisů k okopírování. No jo, to je prý život. ()

Trevor

Aby som si vytvoril obraz o "kvalite" tohto seriálu stačila mi naozaj jedna epizóda, v ktorej sa na vrakovisku objavilo v ohorenom aute telo mŕtveho muža. Jeden z vyšetrovateľov neustále prežúva žuvačku a snaží sa pôsobiť drsne, druhý sa zosype pri pohľade na spálené telo ale top je policajt v uniforme ktorý páskov označuje respektíve ohraničuje miesto činu napichaný steroidmi v kravate a v uniforme do ktorej sa sotva vopchal...Ešte aj potencionálnypáchateľ svoju úlohu vôbec nezvláda a ako to spomenulo už viacero užívateľov jediný kto ako tak do pokusu o kriminálny seriál zapadá je šéf oddelenia v podaní Petra Rúfusa. Nakoľko odpad! dávam iba výnimočným skvostom, tak jedna hviezdička pre seriál na úrovni 0%. ()

Arsenal83 odpad!

Prvé oddelenie? Skôr prvé psychiatrické oddelenie. Úroveň herectva a dramatizácie na úrovni Policajných prípadov. Lenže v policajných prípadoch hrajú amatéri a tu sa tvária niektorí, že sú profesionáli. Hlavne Dobrík mal zjavný tvárový zásek. Seriál je aj mysteriózny. Skúma prípady, ktoré sa mohli stať možno v Texase černochom pred 60 rokmi a nie tu na Slovensku. Napríklad včera bola jedna časť, že mäsiarstvo odmieta predávať mäso cigánom, majiteľ je rasista a celkovo na Slovensku to je samý rasista. Zarazila má však veta, že ide o nenávisť voči etnickej menšine. Voči akej prosím vás? Jakživ som nevidel, že by Rómovia chodili v menšine. ()