Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

Swoser

Film byl celou dobu za 3 hvězdy, ale jakmile jsem viděl konec, tak jsem neměl ani slov. Skvěle zahraná, sice pořád ta samá hatmatilka dokola, ale není to jen brutalita .Je v tom hezky zakomponovaná chytrá stránka. Takže když se nad každou maličkostí zamyslíte budete ještě více uchváceni. Ale pořád je to jen rakev 2 metry pod zemí. Ke které vedla jedna náhoda za druhou. 7/10 ()

TheSpearCZ

Fůůů, po delší době zase pořádný emocionální zážitek. Parádní Ryan Reynolds si tu jede sólo a jen mě utvrdil v tom, že už před svojí vyvolenou rolí (Deadpool) uměl hrát výborně. Nikdy bych netušil, co všechno jde stihnout a vytvořit v dřevěné rakvi 1m x 2m... ta atmosféra je tady něco úžasného a pokud se do filmu opravdu vžijete, tak máte zaručený zážitek z filmu. Naneštěstí se nám dostavilo i pár zbytečných nelogických chyb (had) a po dvou třetinách filmu už jsem si říkal, jak se tu o tomhle rozepíšu a postěžuju si, ale jsem ochoten to celé přehlédnout, protože ten úžasný konec mě jednoduše dostal. Takhle vygradované finále jsem již dlouho neviděl a je to učebnicový příklad na téma "Jak zakončit thriller". Po filmu se dostavil pocit stísněnosti, i přesto, že rozhodně netrpím klaustrofobií. Lepší 4* ()

ashtangi

Tak tomu se říká one man show. Reynolds byl skvělý. Námětově se mi film opravdu líbil a i celkové zpracování mě dostalo. Děj perfektně graduje a ten konec, tak to mě hodně zamrazilo. Skvělý film. ()

Druury

Fuck Americans... sliby jsou chyby a věřím tomu, že by pro obyčejného civilistu nehnuli ani prstem... je to smutné ale pravdivé.. =4* ()

KoleckoR

Ufff. Jestli to tak v Iráku, a vlastně kdekoliv, chodí ve skutečnosti.... Z filmu mám blbý pocit a to byl asi záměr. Maličká výhrada by byla: ten had tam byl zbytečný. Ale nic to na celku nemění. ()

jorgus

typ filmu co mam rad a s koncem co mam rad:)ale tentokrat to bylo hodne s odrenyma usima..nejak to nestacilo na celovecerni film, ale padesatiminutova jednohubka by to byla za pet...:) ()

warrenur

Hodne silna salka kavy. Pocit uzkosti opadava len pomaly. Kazdopadne, divakov, ktori frcia na romantickych komediach, tento film zrejme na cas rozhodi - sudim podla par znamych, ktori to pozerali so mnou. Reynolds ma prijemne prekvapil. Praca so zvukom je uzasna. Odporucam si najst cas a film si vychutnat v hlasnejsom priestorovom zvuku. Cely dej sa o hodne ... hodne umocni. ()

MAJkLSON

Urcite zajimavy film, hlavne svym konceptem a minimalne proto stoji za shlednuti. Osobne mi ta stisnenost, nasvetlovani cele sceny pomoci mobilu, porouchane baterky a zapalovace dost vadilo, stejne jako neustale hlasite (vz)dychani hlavniho hrdiny a ruzne lapsy - mobil se pomalu vybije za 80min, souboj s hadem, temer nekonecna zasoba kysliku. Neco jako druha Telefonni budka tohle rozhodne neni, te se vyrovna jen poslednich 10minut. ()

Gerrard8

Reynolds je pán, kto by povedal, že herec ktorý hrá komédie by dokázal toto? Klobúk dole prežil som si to tam s ním. ()

TaanStari

Zkrátit o polovinu... Opravit výdrž zippa, výdrž kyslíku, pokrytí v zemi, kde se ještě před pár lety honili s kamenama a klackama po poušti, chování hlavního hrdiny a pár dalších blbostí. Zachovat beznadějný konec. ()

R4kosn1k

Filmy, které se odehrávají na jednom místě a ještě a nenudí, muluju... A tento film patří mezi ně. Reynolds to zahrál skvěle... 80%. ()

joudas

Kdo by to byl řekl, že se dá natočit hodinu a půl trvající film pouze s jedním hercem a na prostoru 2x1x0,5 metru. Ba co víc, ono je to i zábavné a napínavé. Plus palec nahoru za zvolený konec. ()

hakon

Neco tak sugestivniho, desiveho a nestastneho jsem v zivote nevidel. Jeste ted se klepu a lapam po vzduchu. Byl jsem zavalen emocemi s Reynoldsem. Neskutecne. ()

smitka8

SPOILER! Originální thriller s bombovým závěrem. Na konci jsem jen seděla s otevřenou pusou a zírala do titulků. Stále jsem tomu nemohla uvěřit. Doufala jsem, že ho samozřejmě zachrání (a nebo že je to nějaká hra :-)). Ukázka toho, že všichni lidi myslí jen na sebe nebo na svoje firmy, a když je člověk v nějaké krizové situaci, tak místo pomoci jdou radši nakoupit... Být to tak hodinový film, bylo by to rozhodně poutavější, takhle mi to přišlo místy nudnější. Aby stále jen netelefonoval, tak tam dali akční scénu s hadem, která teda nebyla úplně domyšlená. To si toho hada všiml, až když mu vylézal z nohavice? Co se týče kyslíku a signálu v mobilu, tak to mi přišlo taky docela přehnaný. Ale ten konec, ten konec :-O “I'm so sorry, Paul. It`s Mark White.” ... 7/10 ()

OscarH.

2/3 filmu jsou celkem na nic, asi tak steží na 3*. Závěr se to snaží celé zachránit jako kvalitní film, který nejde slepě za hollywoodskym klišé. A taky ten rozhovor se zaměstnavatelem je nejlepší část filmu. Moje výslední hodnocení nakonec ale tyto části neovlyvnili, stále si myslím, že je to jen ztracený čas. ()

KOZEL84

Překvapilo mě a líbilo se mi,že nejde a něco jako Saw,Kostka atd. (prostě špatné zvraty a tak..),ale film těží z jednoduché a se zavřením očí reálné situace (K tomu mám takové vysvětleníčko proč Ryanovi nedošel vzduch a má signál pod zemí:''Protože je to Film!!!''To bych taky mohl naprat odpad Matrixu,že tam Keanu lítá).A že je to situace při které Aron s Šutrem vypadá jako ufn'ukaná buzna.No a že do té bedny strčili týpka,kterého mám v topce s charismatem za deset lidí je úplně paráda.Hod'ka a půl s chlapem zavřeným v bedně zavání kurevskou nudou,ale Reynolds v nudných filmech nehraje.Mohlo to skončit o pár minut dřív,ale naštěstí to skončilo....Objektivně bych dal asi 4,ale ustát (uležet) tohle abych se nenudil si 5 zaslouží. ()

Kvítek

Telefonní budka pod zemí. Pod zemí v rakvi stačí samo o sobě k vyvolání prvního (negativního) feelingu z filmu ještě před filmem. Rakev není tak klaustrofóbní jako v případě Záhadného zmizení, evokuje spíš pocit bedny s živým nákladem, což lehce zmírňuje tísnivý dojem obcházející smrti. Velkou rakev kompenzuje "velký" Ryan Reynolds, který se Paulem Conroyem vyškrábal ze škatulky (mnou) opovrhovaných plochých "hezounků" a dokázal pro mě víc než být skvělým hercem, být Paulem Conroyem, mužem jehož osud mě nutil slzy prolévat a rozčilovat se nad stavem světa. Buried udržuje po celý čas strávený pod zemí takovou atmosféru bezmoci a zoufalství, že máte chuť Paula Conroye vyhrabat vlastníma rukama. "To be Buried" je a bude moje druhá nejhorší představa možné životní "SITUACE". Paul Conroy by mi určitě dal za pravdu. ()

Brambu

Jako film o jednom herci určitě originální, ale že by to bylo bůhvi co, co Vás usadí na prdel, tak to ani náhodou. Poravdě kdyby tam nehrál fešák Reynolds, tak bych se na to možná ani nekoukala.Jde o zbytečně protahované a místy přehnaně falešné pojednání chlápka zavřeného v rakvi. Jako nápad určitě velmi dobré, ale pojetí mohlo být zajímavější. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová