Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

kratajirka

Fuck What The? Incoming Call: "Tvoje manželka zemře, ty zemřeš." Tak asi to nechce slyšet nikdo z nás a kor člověk zakopanej pár metrů pod zemí v rakvi s telefonem, pár litry kyslíku ... Ne vážně - Ryan tenhle film potřeboval - už měl dlouhý nehty a škrábání jimi o dřevěnou rakev mu v tom velice pomohlo. Takže PalecUp za filmařovo vyslyšení Ryanových proseb. V Česku je populární KazmaOneManShow tak tomu ve Španělsku dali větší korunu. Festivalový název: "OneManEnterradoShow" ()

Miso1985

Zaujimavý nápad.a nevravím,že to bolo zlé ale jedno viem naisto.už si to nikdy viac nepustím.na mňa to bolo až príliš klaustrofobické.. ()

andy60

Kdyby mně před shlédnutím někdo tvrdil, že je možné natočit dobrý film jen s jediným hercem, navíc veškerý děj že se bude odehrávat v dřevěné bedně 1m x 2m, řekl bych mu, ať si dělá prdel z někoho jinýho. Ono to ale možné je. Pohřben zaživa mě prostě bavil, už jen pro tu originalitu, že nic podobného jsem ještě neviděl. I režie je dobrá, děj nenudí a fakt mě překvapil závěr. ()

Tsukii

Jeden z najviac emočných filmov, aké som v živote videla. Myslela som si, že to bude možno klišé a dlho som sa od tohto filmu odvracala. No som naozaj prekvapená, čo z toho vzniklo. Žiadne zbytočné scény, všetko sa odohráva na jednom mieste, kde jediná vec, na ktorú sa môže spoľahnúť je on sám. Skvelý dej, Ryan Reynolds dokázal, že dokáže zahrať perfektne vážnu rolu. ()

Mirec111

Nebyť toho konca, hodnotil by som to ako "odpad". Nič tam nie je ani trochu realite približujúce sa. Signál pod zemou, kyslík, otočenie sa v rakve, had, ...... celé zle. Strata času. ()

yrwen

Film, který staví na výkonu jediného herce a jedné lokace po celou dobu. U většiny takových snímků se většinou začnu někdy v polovině nudit, ale tohle není ten případ. Ryan Reynolds zde jako řidič náklaďáku, kterého zakopou v rakvi neznámo kde, předvádí neskutečný výkon, který mu divák věří až do konce. Tento film popisuje hru nervů, pocitů, výčitek, beznaděje a strachu ze smrti. Docházející kyslík, stísněný prostor rakve a vybíjející se mobil vyvolává v divákovi úzkost, ale zároveň je v průběhu filmu během rozhovorů stupňována naděje, že všechno dobře dopadne. ()

roflmao

Tak on má zbytek kyslíku, baterky, času vůbec a stejně musí zavolat tý svý píče domů a 50x jí říct, jak jí miluje a že se vrátí domů a poplakat si jak malej Jarda. Jsem v rakvi, všichni skapali, tak se podle toho CHOVEJ a né fňukat jak debílek. ()

frycda

Představa, že má herec ležet v "krabici" a s pevně daným scénářem zaujmout lidi je pro mne nepředstavitelná. Ryan dokázal sám ze sebe dostat to nejlepší. A i na první pohled jednoduchému thrilleru dodal hloubku a umělecké zpracování. Dokázal přenést emoce na druhé i s omezenými možnostmi. Musím říct, že jsem na začátku byl dost skeptický. Přeci jen nápad zajímavý, ale touha sledovat 95 minut někoho pohřbeného nebyla moc velká. Celou atmosféru, kterou herec předal, dokáže divák převzít pokud se plně soustředí na hlas a herecký projev. Zápletka, která je ve filmu, pomůže přežít samotnou délku a ořezané možnosti samotného děje. Je tedy pochopitelné, že divák musel dostat něco navíc. Film pro mně patří víc k uměleckým počinům samotného herce než díla jako takového. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová