Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

ondey

"Podrobná kronika vzniku..."? Inééé... M.J. a nejspíš i show by si zasloužili pěkný dechberoucí dokument, který by šel natočit s pomocí těhle záběrů. Tohle ale dokument není. Chybí skutečné zákulisí, tvůrčí debaty, rozhovory a hlavně konec. Chci-li sledovat, jak se desítky lidí dřou a připravují něco, co pak během jediného dne odejde i s jejich největším životním idolem, kterého mohli osobně poznat, tak také chci znát jejich pocity na samém konci. Tohle bylo prostě "lacině a rychle vydělat":/ ()

Mire

Mama kúpila neplánovane tento "skvost" vo výpredaji v Tescu za hviezdnych 39 (slovom "tridsaťdeväť) eurocentov, takže ačkoli som nikdy nebol fanda Michaela Jacksona, pustil som sa dnes do jeho pozerania. Hlavný dokument nie je nič viac a nič menej, než len trocha kecania vyplnená zvukovou skúškou na koncerty pred hŕstkou divákov. Proste taký "koncert" bez atmosféry koncertu a plnej sály, na ktoré bol Michael zvyknutý. Pozitívom bola viditeľne dobrá fyzická, aj hlasová kondícia speváka. Obrazová kvalita mi neprišla ktovieaká zlá, teda s výnimkou záberov ktoré boli z 4:3 zdroja, tie tam ani dávať nemali, narúšali pozeranie prepínaním širokouhlého a fullscreenového formátu obrazu. Celkovo táto časť je tak za dva a pol hviezdičky, lebo takmer hodina a trištvrte je predsa len trochu veľa. Pri pozeraní bonusových dokumentov, ktoré sú takmer rovnako dlhé ako hlavná časť DVD, som sa zamyslel že aká to mohla byť paráda keby sme sa tohoto turné dožili (predovšetkým Michael). Z toho ako sa to pripravovalo vidieť, že sa chystali naozaj monštruózne vystúpenia s takými prvkami, aké doteraz nikto nepoužil, teda nápad spojiť sekvencie na obrovskej LED obrazovke v 3D so samotnou hudbou. O Michaelovi sa vedelo, že bol vždy perfekcionista a pri tom všetkom bol tak úžasne skromný a pokorný, že sa to na hviezdu takéhoto formátu vôbec nezdá. A presne s takýmto perfekcionistickým prístupom chystal aj toto neuskutočnené, vypredané turné. To že sa malo začať krátko pred jeho náhlou smrťou je naozaj veľmi smutná náhoda. Dávam tri hviezdičky, lebo za tú cenu ma tento produkt neurazil, kovaný fanúšik tu má takmer tri a pol hodiny na čo pozerať. Len neviem či niekedy dôjde aj ku druhému pozretiu. ()

Havala

Dobrý hudba, pohled do zákulisí, proč ne. Pro fanoušky Jacksona rozhodně ten pravý dárek. Možná nejen pro ně. ()

ryb1ck4

Film/dokument s přínosem možná pro fanatické fanoušky MJeje, ale pro mě seškrábaný materiál bůhví odkud se zobrazením někoho, kdo je jen zašlým stínem sebe samého před 20ti lety. Lepší nevidět, než si někdejšího krále popu pamatovat jako absolutně nesamostatné přerostlé dítě! "Majkle, nemám pravdu?" L.O.V.E ()

Syna.1990

Michael byl geniální zpěvák i tanečník a to co chystal by ve výsledku bylo kolosální, ale bohužel to všechno dopadlo, tak jak to dopadlo. Kdyby to dokončil a já bych toto viděl pouze jako bonusový materiál ke koncertu a ne jako celovečerní film, tak určitě neváhám a dám pět hvězd, ale takhle v podstatě ani nevím co hodnotím, natož jak to mám hodnotit. ()

subic

K textu distributora už jen doplním, 50iletý MJ válí zejména fyzicky a je obklopen řadou šikovných tanečníků a talentovaných hudebníků, většina z nich zde projeví svůj obdiv k němu a nadšení, že se mohli zúčastnit, třeba tehdy 24letá australská hypertalentovaná kytaristka Orianthi Panagaris (dnes je členkou doprovodné skupiny Alice Coopera). MJ mě stále oslovuje a já jsem velký fanda jeho tvorby zejména z 80ých let. Snímků o různých turné geniálních hudebníků je celá řada, vzpomeňme např. Queen v Budapešti (1987), tento je však trochu jiný a rozhodně stojí za shlédnutí. Kdyby se série koncertů skutečně odehrála, šlo jistě o jednu z největších hudebních událostí tohoto tisíciletí. ()

ostravak30

No...záběry z přípravy na koncertní šňůru jsou sice zajímavé právě přípravami a tím, jak se na zkouškách choval Michael Jackson, ale jináč docela nůďo. A říkala nůďo? Jo, říkám nůďo. Chybí mi rozhovor třeba právě s Michalem. Možná to dotváří atmosféru, že nám možní tanečníci, kteří jsou na konkurzu vyprávějí, jak je Michael úžasný, ale nic se z toho pořádně nedovíme. Je to vlastně taková omáčka na zaplnění času. Oceňuji hudbu. Samozřejmě, že v dokumentu o Michaelovi Jacksonovi hraje hudba Michaela Jakcsona. Ale je jí tam dost, jeho hity. Vidíme ho tančit, zpívat, dokonale se připravovat, ale jináč se nic pořádně nedovíme a nevidíme nic extra zajímavého. Je to vlastně tak napůl. Docela by mě zajímalo, když film tak rychle vydělal a byla obrovská návštěvnost, nakolik byli fanoušci Michaela opravdu spokojení a film splnil jejich představy. Ty mé jen na půl. ()

Gtados

Právě jsem se vrátil z kina a mám strašně smíšené pocity, na jednu stranu strašně pěkný dokument o člověku / zpěvákovi, který neměl ve světě obdoby a na stranu druhou dokument, který vznikl pro fanoušky, kteří neumí kvalitu filmu až tak dobře posoudit...Dokument byl příjemné zpestření sobotního večera, a hlavně věta, která zazněla až po závěrečných titulcích mi bude ležet v hlavě hodně dlouho! Zkrátka jsem rád, že jsem MJ mohl poznat blíže jako člověka, který miluje / miloval lidi, děti, SVĚT, hudbu a který chtěl něco s dnešním SVĚTEM udělat, protože si uvědomoval kam to všechno s námi směřuje...Díky Michaeli...A díky Kenny... ()

MoniqueR

Pro mě jako velkého fanouška - fenomenální!!! Maximálně jsem si to užila. Díky tomuto filmu pochopíte, jaký Michael byl, o co se snažil a co pro nás znamenal! V našich srdcích zůstane navždy! ILY Michael ()

Blazis34

Výborné dílo o chystaném padesáti dílném turné po Anglii Krále popu. V tomto dokumentárním filmu můžeme vidět, jak si každý člověk Michaela Jacksona vážil a on jim to stejnou mincí oplácel. Jak si co umanul, to mu spolupracovníci dvěstěprocentně splnili. Mnoho hitů, které měli na tomto turné zaznít trochu poupravil, aby to byl pro publikum ještě větší zážitek než v normálním podání. Například písničku natáhl, upravil klip, dodal choreografii, zpestřil závěr tanečním sólem či v závěrečné fázi by nechal zpívat obecenstvo. Líbilo se mi, když hrálo třeba pět nástrojů najednou a on slyšel, který nástroj by měl hrát jinak a hned přispěchal s konkrétní změnou. Prostě věděl co chce a tak to měl. Jedinečný hlas spolu s neskutečným nadáním na tanec dělá Michaela Jacskona, Michaelem Jacksonem a proto byl tak oblíbený. Jeho taneční kreace byly opravdu nečím jedinečným, nečím jako z jiné planety, které předváděl i v 50letech. Opravdu je škoda, že se lidé, M.J. i jeho pomocníci nedočkali turné, které bylo už dávno beznadějně vyprodáné a podle tohoto filmu i do detailu neskutečně skvěle naplánováno. Je to opravdová škoda, ale teď už s tím nikdo nikdy nic neudělá a tak to bohužel je. Možná si mnohý uvědomí až po shlédnutí tohoto díla, jaká je to škoda, že M.J. už není mezi námi. Zbývá dodat už snad jediné: Král je mrtvej, ať žije král... RIP M.J. ()

dsaiko

Toto se skoro nedá hodnotit jako film. Pro milovníky MJ to byl určitě krásný requiem, pro mne jako nezasvěceného trochu nuda, bez hlubšího odkazu, takové lehké klipové podívání se do zákulisí chystaných koncertů. Pro někoho requiem, pro jiné ale možná pokus, jak ze zaseklého cirkusu - stroje na peníze - dostat ještě nějaký výtěžek. I když já osobně se s ním nijak moc nestotožňuji, nechci tím snižovat osobnost MJ a jeho význam pro současnou hudební scénu. ()

dzules

Dvě hvězdičky-to je hodnocení filmu. Jsou tu hluchá místa, na hudební dokument je docela málo akční a chudé. Naštěstí je to film o velkolepém návratu M.J. a to film dost pozvedá. Takže bych to shrnula jako 2* o 5* show. ()

pOne

Škoda, že se tento projekt nemohl realizovat. Tato věta asi nejlépe charakterizuje to, co se mi během filmu a po něm honilo hlavou. Pokud jde o film samotný, tak ten je přesně takový, jako jsem ho čekal. Se všemi těmi nedostatky a nedokonalostmi v nácviku jednotlivých čísel M.J. Přesto zvuk v kině výborný, hudební stránku věci si člověk užije. Snad jen Scream mi tam chybělo. Jednotlivé songy v syrové podobě jsou proloženy zajímavými pasážemi: Cesta k perfekcionismu, casting + trénink tanečníků, tvorba videí k připravované tour a další. Vše působí, jako by už od začátku byl záměr nějaký takový tvar z příprav tour vyprodukovat. Nejde o žádný Michaelův životopis - nic takového. Jde pouze o přípravy na velkolepé tour. To jsem čekal a to jsem dostal. Byl jsem naprosto spokojen s touto návštěvou kina. ()

Johannka

Vzpomínka na Michaela...V tomto filmu jde vidět jak milý člověk to vlastně byl, jeho neustálé ,,God bless you" bylo taaak roztomilé tím jeho jemným hlasem...vypadalo to, že na pódiu stáli dva lidé, jeden Michael, který zpíval naprosto stejně jak to známe z jeho desek a druhý, ten milý, který by se pro ostatní rád rozkrájel... ()

yatan

ako dokument, velmi slabucke zostrihanie udalosti zo zakulisia..bez napadu..bez napatia..bez vacsieho posolstva..myslim ze keby M.J. videl co sa ma odvysielat do kin s jeho menom povedal by nieco ako: Kenny please, change the whole thing, please, thank you..I love you..Na druhej strane? uvodne titulky mi dvihli tricko o centimeter..husia koza vsade..mozno je to tym ze povazujem M.J. za najlepsieho umelca 20th storocia a M.J. II za najlepsieho sportovca, ale Michael Jackson je proste tak silna osobnost ze uvidiet o nom aj tak malo proste stoji za kazdu mincu a je to neuveritelny zazitok kazdou pesnickou ktora sa v dokumente objavi..so..do you wanna experience last advanture with M.J. ? This Is It ! 8/10 ()