Tetsuo: The Bullet Man

• Japonsko 鉄男 THE BULLET MAN

Nautila

Vezměte prvního Tetsua, vypreparujte z něj živelnost, animálnost, surreálno, hudbu, japonce, japonštinu, špinavost, dejte tam špetku klasického jednoduchého příběhu a obruste to do srozumitelné formy pro průměrné. Tak a je to tady. Není to přímo špatné, ale není to Tetsuo. ()

SeanLSD

Tsukamotov návrat ku koreňom a súčasne ich popretie. Preslávený industriálny nervný teror pôvodného diela je tu obdarený klasickým príbehom, dialógmi a angličtinou, ako aj poprepletaný motívmi a vizuálom z VITALu aj AKUMU TANTEI. Nie je to vôbec zlé a pre neznalcov TETSUA môže ísť o zjavenie porovnateľné s tým, ktoré mali iní pri legendárnej jednotke, ale jeho zasadením do reálneho sveta vzťahov, príčin a motívov podráža režisér tejto svojej kultovej prvotine nohy. Popravde - neviem si spraviť názor na to, či je to dobre alebo nie... ()

Cedr

Tetsuo: The Bullet Man? Spíš Tetsuo Lite. Roztřesená digitální kamera je děs a hrůza a od Tsukamota působí jako nepochopitelná podpásovka. O dvacet resp. sedmnáct let starší bratři vypadají o tolik lépe a působí technicky o tolik dospěleji až to není hezké. Třetí Tetsuo na první pohled působí spíš jako laciná (ale zdařilá) studentská homáž Tsukamotovi, než jako dílo mistra samotného. Na pohled druhý se ale talent zapřít nenechá. Mezi zbytečně rušivou Engrish, neherectvím většiny postav, vyloženě přihlouplými dialogy, polopaticky přežvýkaným scénářem, odbytými efekty a prezentací backstory v podobě trapné slideshow je hledání onoho talentu o dost těžší než by mělo být. S trochou nadsázky by se dalo říct, že jediné co třetího Tetsua drží pohromadě je Chu Ishikawa. Paradoxně i přes veškerá negativa, je The Bullet Man v jádru pořád solidním filmem. Jako třetí Tetsuo však selhává. Sázka na "přístupnost širšímu publiku" (což jsou mimochodem slova režiséra samotného) se velmi vymstila. ()

Brain-D

Předělávka jakoby prvního dílu pro ameriku, ale vzniklo něco nového co nechce dělat s tetsua pouze hloupý nápad, ale trochu rozebrat jak vlastně vznikl a co to je. Tsukamoto si dal hned skoro hlavni roli a to šílence, který je jakýmsi opomente pro našeho iron mana. Scény s třepavou kamerou a dezorientaci mě docela naštvaly a chvilemi jsem se nudil. 50% ()

Mishqo odpad!

Seriously?! This shit can't get any worse. Ešte že tá séria skončila týmto dielom, lebo neviem kam by sme sa dostali. ()

Brion.y

Prvých dvoch kovových fešákov som zhliadla v priebehu týždňa. Ten tretí na seba nechal čakať rok. Možno práve preto som sa k nemu vrátila s takým nadšením. Vydržalo pomerne dlho. Modernejšia technika vyčistila obraz a Shinya si to ostatné ustrážil. Farba vačšinou pekne ladí odtiene jedným smerom... a samozrejme, zostala aj šialená kamera, ukazujúca viac obrazov za sekundu, než dokáže mozog spracovať. Na druhej strane, príbeh sa rozbiehal, bežal, bežal... len keď ma pri 70 minútovom filme napadlo pozrieť na hodinky, nebola to asi až taká skvelá jazda. Takisto aktuálna obeť po premene stratila niečo zo svojho obvyklého čara. Je mizerné vidieť premieňajúcu sa megazbraň behať v obleku (!!!) po dome a vykrikovať "Dad? Daaad!"... Až pri "Five years later" som si uvedomila, že sa tentokrát žiadny výplach mozgu nekonal. Tobôž nie game over. Tetsuo III je totiž normálny. Normálny s Nine Inch Nails v soundtrackoch. Preto sa začínam báť. Báť toho, že raz sa dočkám pokračovania, ktoré sa ako akčné béčko bude vrámci komerčnej distribúcie premietať bežne aj u nás... ()

Vaklaf

První Tetsuo je pro mě kult, který mě přitáhl k japonské kinematografii (pokud nepočítám anime). Když jsem se dozvěděl o novém dílu, hned jsem ho musel mít, i když mi trvalo docela dlouho, než jsem měl vhodnou příležitost se na něj podívat. Jedná se o takovou syntézu prvního a druhého dílu (který byl spíš průměrný), doplněnou o jistou dávku mainstreamovosti. V tomto případě především snadno pochopitelný děj - to v kontrastu s jedničkou - s částečným ponecháním její vizuální formy. Film v podstatě nijak nepřekvapí, ale zase ho zvládne skouknout a pobrat mnohem víc lidí, kteří by asi jedničku nedali. Nakonec přeci jen dávám takový slabší 4*, a to hlavně díky scéně s Tomorowo Taguchim, která mě pobavila a potěšila. ()

TERRORDROME

Tretí Tetsuo je o tom istom čo prvý dvaja s nejakými kozmetickými úpravami. Hlavný hrdina nie je japonec a okrem pár viet sa tu hovorí anglicky. Čo ma ohromilo bol zvuk pri ktorom sa triasli okenné tabule a párkrát ma naozaj myklo keď sa ozvala nejaká príšernosť. Taktiež hudba bola ( už tradične ) dobrá a obraz prefektný. Spočiatku som bol maximálne spokojný, všetko bolo prakticky perfektné, ale potom sa to začalo vliecť a Tsukamoto patlať s vysvetlovačkamim ktoré samozrejme stoja za prd. Hrdina lezie kanálmi, číta rôzne spisy a ja sa trošku nudím a premýšľam prečo to musel posrať vymýšľaním nejakej pridrbanej zápletky o tom ako sa jeho otec spáril s robotom. Alebo ju aspoň nenaťahovať a sústrediť sa na akciu ktorá je skvelá aj keď trochu moc zmätená. Záporák, už tradične v podaní samotného Tsukamota je tentoraz bohužiaľ iba znudene vyzerajúci náhodný okoloidúci. No a na záver priam nechutný happyend. Som skrátka na rozpakoch. ()

Disease

Oproti jedničce a dvojce zklamání. Chaotický děj i střih. Hodnocení je za některé fakt dobré scény a hlavně za soundtrack. Chu Ishikawa je jistota! ()

papaguy

Mix vděčného příběhu o Frankensteinově monstru, říznutý videoartem a akčním kyberpunkem, který charakterizuje švankmajerovský vzhled monstra, brutální šmikot (střih) a drásavá industriální hudba. Příběh lapidární, herecké výkony průměrné. Pokud tedy do hereckých výkonů nezahrnujete vzhled hlavní hrdinky. Pokud ano, jednu hvězdičku můžete přihodit.;-) Monstrum tentokrát nevysvobodí nehynoucí láska (ačkoliv záleží na tom, jak se to vezme), ale vnitřní sjednocení. Čili je to takový Frankenstein po japonsku. Velké plus za výtvarné ztvárnění monstra a jeho postupnou proměnu. Příznivci videoartu pravděpodobně zapředou blahem a nasází plný počet hvězd. Ostatním způsobí nutkavou potřebu přeskakovat nekoukatelné sekvence. ()

kondor77

Biomechanická noční můra, která je navíc divácky přívětivější než předchozí díly. Poznámka na okraj: označovat tento film za cyberpunkový mi příjde jako nonsens (cyberpunk je o nulách a jedničkách, kdežto tento film o kladivu a kovadlině). Né každé vylepšení lidského těla musí být známkou punku. Spíše jsem si při sledováni filmu vzpoměl na stařičkého Frankensteina s tím rozdílem, že šíleného vědce nahradila moderní technologie. ()

Tormentor665

Vyměklé, to ano, ale prázdné, to bych neřekl. Esteticky se mi to líbilo víc než dvojka, pořádně drtivé náběhy při emočních reakcích stále fungují. Hvězda navíc za konec. ()

Pitryx odpad!

Opět s pokusy o umění, chaotické záběry, roztřesená kamera. Opakování předchozích filmů, takže nic nového. Takže vlastně ani není co hodnotit. Za triky už nic dát nelze, je to jen ohřívaná polívčička a chaos v ději pochválit nemohu. ()

Nikolas__

Vzpomeňte si na všechno co dělalo z původního Tetsua dobrý film - třetí a tím pádem naštěstí i poslední díl trilogie (pokud se tomu tak dá říkat) je naprostá antiteze skvělé jedničky. Ta fungovala především díky své údernosti, fungující díky výbornému fázování, které bylo pro změnu součástí dobrého scénáře který neměl šanci nudit, a že tam bylo spoustu míst kde se hodně lidí mohlo zaseknout, ale já ne, já rozhodně ne. Tohle je na druhou stranu tak ubíjející pokračování, že to nemohly zachránit ani pěkné úvodní titulky (jak by vlastně mohly. Tím že už to navíc nejsou devadesátky, vymizelo naprosto veškeré kouzlo původního filmu, který doslova ani nebyl nějaká vynikající záležitost, ale bavil mě, bylo to prostě originální a mrdatelné. Probůh proč se to snažilo být až tak přehnaně vážné, kamarádi tohle je Tetsuo ne nějaké pošahané monster week béčko. Na tuhle sérii to bylo zkrátka málo podivné, anglický dabing stál takté za nic, což nebyla chyba tvůrců ale zážitek mi to tedy opravdu nevylepšilo, prostě ta atmosféra mi nějak nesedla. Tenhle díl mě potěšil asi jen herecky, nebyli to nejhorší entity co jsem kdy ve filmu viděl, a nějakými pěknými scénami (byť jich bylo minimum i na tak krátký film a efekty už nebyly tak praktické a skvělé, což je imo ta největší chyba nejnovějšího Tetsua). 25% ()

sibskyn

Po dvou dílech, už tady nastává trochu problém. Odhodlám se říci, že třetí Tetsuo, už je i stravitelné pro normálního diváka, dokonce to má i děj, je to natočeno v angličťině, a už to není tak ulítlé.. Což mě trochu zklamalo, ale nebyla to ta největší potíž. Vím, že pan režisér má rád, rychlé střihy, ale tady to bylo až moc přehnané a kamera se děsně třásla, až fakt skoro nic nešlo vidět. Takže podstatě všechny vrcholné scény, jsou vlastně k ničemu. Nakonec to není zas, až tak špatné, ale nemuselo to být ani natočeno. ()