Architekta bývajúceho v rozľahlom dome práve opúšťa priateľka a ostáva sám. V jeden večer na jeho dvere zaklope neznámy muž, ktorý si potrebuje zavolať. Dopraje mu chvíľku súkromia, no keď sa vráti, muža nevie nájsť a čo je podozrivejšie, nevidel ho ani odchádzať.
Časom dostáva pocit, že v dome sa okrem neho nachádza aj niekto iný... (petero)

Caiiiczech

První polovina napínavá až hororová, druhá chvílemi téměř komediální. Závěrečné tři minuty obě poloviny logicky spojují a tentokrát je nejvíce šokující opravdu až poslední minuta filmu. Lynchovská nejednoznačnost probíhajícího děje a snad až hitchcockovská údernost částečně tušeného, přesto překvapivého závěru, z filmu dělá dobře zapamatovatelný zážitek... ()

Rokle

Voyeurismus v té nejčistší formě! Atmosféra by se dala krájet každou minutou. K tomu navíc výborná kamera, která si dokonale vychutnává všechna zákoutí domu. I když se snímek stočí po první polovině jiným směrem, nejedná se o nic špatného. Obě části jsou logicky propojené a potvrzují tak obrovský talent, který v Moralesovi dřímá. ()

foundation

Velmi velmi ale velmi zaujimavy film ktory kasle na nejake konvencie a ide tam kde ho zrovna napadne. Sklbenie hned niekolkych zanrov dokopy takym sposobom aky by som necakal ani v najmensom. Na skodu to urcite nebolo pretoze originalnejsiu vecicku budete hladat dost dlho. Atmosferovo vyborne, dejovo napinave ale co je obrovska skoda to zaverecne odhalenie PREDVIDATELNE a mal som v tom jasno zhruba po 20-30 minutach. Cely film sa potom ale vezie na tej zvlastnej vlne ktora ako keby mala za ulohu odviest pozornost uplne inym smerom aby sme zabudli na tu hlavnu vec o ktoru v tom filme bezalo na zaciatku. Technicky zvladnute bez vacsich kiksov, akurat niektore situacie uleteli logike dalej ako by sa na takyto film patrilo ale opat raz sa cez to povznesiem pretoze to bohate vynahradza to vsetko ostatne co sa tu da najst. 85 percent a dvojnasobna skoda toho predvidatelneho a uplne jasneho konca. Toto si zasluzilo na zaver nieco lepsie. ()

IdaHutt

Tomu se říká skvělá "příběhotvorná" zápletka! Ačkoli jde o thriller a vývoj děje nedává divákovi příliš oddechového času, přesto se sem vešla ještě spousta dalších vícevýznamových, ba dokonce jinožánrových momentů. Dokonce jsem se v některých absurdních okamžicích zcela přirozeně zasmála, jinde pro změnu zavětřila zajímavou symboliku... A hlavně jsem byla stále překvapována a moc vděčná za to, že konečně se někdo dokázal vyhnout všem těm otravným, stokrát provařeným postupům. A třebaže právě samotný závěr mě nijak zvlášt neohromil, dokonce jsem ho dlouho předpokládala, jako celek si film uchoval dneska tak vzácný punc originálu. ()

RobLord

Atmosferický thriller jak se na brilantní Španěly sluší a patří. Pokud budete dávat při jeho sledování dobrý pozor, tak vám pointa neunikne. ()

emdvojka

Film bol originálni a aj cez svoju minutáž nestrácal dych a bol napínavý. Samozrejme, záver by si zaslúžil iné vyústenie, ale i tak na mňa pôsobil zaujímavo. Nie je to však typ snímku, ktorý by som si pozrel znova... ()

AloeB

Do první poloviny si El habitante incierto hraje na poměrně slušný atmosférický a velmi napínavý film, dokud nenastane druhá WTF část s prohozením rolí a najednou nejen že je veškeré napětí v trapu, ale přestává to i dávat smysl. Neskutečně krutá závěrečná scéna měla snad potenciál to zachránit, kdyby vše před tím nezkazilo ono prohození rolí. Celek je pak velmi slabý film, kterému silné momenty úroveň nevrátí. ()

Múra

První polovina byla skvělá, ta atmosféra a napětí. V druhé polovině jsem se smála, fakt, a to mě naštvalo. Absolutně jsem nechápala chování hlavního hrdiny.. Ale aji přes to všecko se mi to dost líbilo, bylo to originální a hlavně pro španělský filmy mám poslední dobou nějakou slabost. ()

Scharra

První polovina byla výborná, osamělý dům působí opravdu zlověstně. Ve druhé polovině se nám děj ale zatoulá někam úplně jinam a film tak dostává nálepku absurdna. Nevím jestli se tím snažil režisér prodloužit stopáž, ale pro mne se jedná o naprosto zbytečnou odbočku. Na konci se vrátíme zpátky do tajemného domu a konečně se nám odhalí jeho tajemství. Za zbytečnou pasáž inspirovanou filmem 3-iron dávám nižší hodnocení ()

prasokote

Jo, taky mi hned došlo, koho si to zavřel na půdě. Nicméně má to slušné napětí, hlavně první půlka filmu. Pak je to už trošku o něčem jiném, ale mně trochu úchylného šmíráctví vůbec nevadí, takže v klidu. Mělo to něco do sebe. ()

Acrobat

Myslel to Morales akiste dobre, ziadna amerika, len na niektore momenty potrebujete Lyncha. Z thrilleru ku komedii a potom naspat, je ciastocny rozpad koncepcie filmu. Komedialne skvelou ale nepochopitelnou sa javi epizoda pobytu v cudzom dome. Postradanie logiky konania a niektorych scen je brutalne, pointa Fincherovska, avsak vo vyslednom rozpolozeni prilis zmatocna. Spanieli opat natocili film, ktory vrcholi a rozuzluje sa v poslednej sekunde. No ten dej predtym tomu nenapoveda. (Videne 21.3.2020, Bdrip) ()

BrianStorker

Dokonalá atmosféra strachu a napětí a to bez jediného vyhřezlého orgánu, břitev, motorových pil či skalpelů. Dusno a napětí by se dalo v první polovině filmu krájet, aby vás nechalo ve druhé polovině nadechnout do temného finále. Bravo. ()

altaica

PRO MUŽE:Bydlení v obrovském baráku sice zajišťuje dostatek životního prostoru, ale pokud se rychle nezabydlí nějakou tou křivochcalkou a případnými potomky, může být někdy strašidelné bydlet v podobném hangáru docela sám. Ještě o fous horší to je, když tam nejste tak úplně sám. Pak už je fuk, jestli haraší ve sklepě myši, na půdě duch, nebo vám v makovici. První polovinu filmu bych rozhodně neodporučoval bázlivým kardiakům s labilní náturou. Cineastas de España už prokázali, že nervy napínat umí. Taky umí dobře rozehranou věc totálně dojebat – a to je ta druhá půlka filmu. Z vystrašeného, pomalu už šílícího chlápka se SPOILER stává squater a bivakuje v domě hoňpičky na vozíku. Ze strašpytla strašidlem – proč, to vědí snad jen ve Španělsku. Z povedeného horroru se stává nepovedená, nejspíš nechtěná komedie se závěrem, který logickým krokem stranou znectí i ten zbytek dobrého dojmu. Řemeslně kvalitně odvedená práce na námětu, který potřeboval dopilovat jako sůl.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Na začátku se budete, madame, bát, přes prostředek spekulovat o čem to vlastně je a ke konci se trochu nudit a na závěr si se zívnutím řeknete áha. Pokud by se vám někdy přihodila taková ošemetná věc, jakože zůstanete na vozíku, SPOILER je tam moc hezká ukázka, jak hrát na vlastní čtyřpyskovou kytaru. Protože jste sportovní typ vynechá se obligátní hra se sprchovou hadicí ve vaně i postelová klasika pod dekou a jde se rovnou na věc na vozíku. Nejprve nastavíme vozík zády ke zdi, ale k čelem k posteli – co kdyby se pod ní skrýval neznámý divák, tak snad aby nepřišel zkrátka. Pak popadnete oběma rukama jednu ze svých mrtvých dolních končetin a ruče ji přehodíte přes opěradlo vozíku. Chce to cvik, protože jste v prvním poschodí, následně se vybalancujete, nešikovnější typy se přidrží stolku, protože rozjezd vozíku a jeho eventuální poskakování po schodech by mohlo působit rušivým dojmem, případně i přerazit pracku mastilku. Dále už postupujete dle vlastní metodiky. Nezvaného návštěvníka prozradí fakt, že z vaší matrace zdánlivě trčí péro a to přesto, že kaučukovka žádné pružiny nemá. Díky mizerné kopii se mi nepodařilo zjistit, jestli to černé uprostřed praku bylo černé spodní prádlo, huňatý bobr, nebo roj masařek. Dumání nad touto hádankou spolu s úvahou, jak může být někdo od pasu dolů ochrnutý a zároveň si hezky zamasturbovat v poloze krkolomně nepohodlné mi vyplnilo hluchá místa druhé půlky filmu. ()

Alouette

Chlápek od kterého se odstěhuje jeho ex, zůstává sám ve velkém domě. Jednoho dne ho navštíví pán s prosbou si zavolat. Mladík mu dopřeje soukromí, ale když se pak vrátí do místnosti s telefonem, maník je pryč. Jenže od té doby má mladík pocit, že v domě není sám. Film byl vymakaný po všech stránkách. Nenašel bych ani chybičku filmařského řemesla. Ale neskutečným způsobem mě točila sama hlavní postava. Ale i to vlastně bylo záměrem. Protože frajer byl lehce narušenej a navíc je poukázáno, jak s lehce ujetým člověkem zacvičí strach. Každou pátou minutu od druhé půlky filmu jsem si říkal, jakej je to debil. ()

Shanen29

První hodinka napínavá,druhá oddychová,ale velmi slušně garantovaná atmosféra celého zajímavého snímku.Prostě Španělé umí ,ale konec měl být lépe domyšlen a zpracován. ()