• MartinezZ

28.10.2010 ~ Proboha. O komedii mám tedy rozhodně jiné představy. A taky jsem si do teď myslel, že na festivalech mají šanci alespoň trochu normální filmy. A tohle na nějakém festivalu dostalo dokonce cenu za svoji komediálnost. WTF? Boha jeho. ~ Máme tu příběh mladíka a jeho slečny. No, mladík už není takovým mladíkem, ale což. Mladík má vizi, chce mít restauraci a tak koupí rozpadlou barabiznu kdesi a začne tam provozovat svoji špeluňku. Přítelkyně odlétá za prací do Číny a z vězení se vrací mladíkův bratr. Do půlky filmu se vlastně furt něco děje, ale není to ani vtipné ani nijak zajímavé. Teprve poté se mladíkovi za pomoci jednoho excentrického profesionálního kuchaře podaří ze špeluňky rozjet prosperující podnik (což je ovšem díky dosavadnímu průběhu příběhu naprostá blbost). Mladík se ale rozhodne jet za svoji přítelkyní do Číny, vztah se jim na dálku rozpadá, a předává otěže svému nespolehlivému bratrovi. Asi nejvtipnější část filmu má být ta, kdy na rozlučkovou party připraví excentrický šéfkuchař pokrm s nějakým afrodiziakem a všichni si v průběhu večera a dne zašukají. Není to vtipné, spíš ubohé. ~ Přítelkyně si našla jiného, po návratu se zjišťuje, že bratr restauraci prodal a tak se začne boj o její znovuzískání. A mladík to dá dohromady s fyzioterapeutkou. ~ Nejpitomější nejnevtipnější nejlacinější komedie za hodně, hodně dlouhou dobu. Německá komedie, a to vypovídá o mnohém. Boha jeho.(17.4.2012)

Zatial som od Akina videl len film Im Juli a to bola neskutocna pecka. O to viac som bol sklamany z tohto filmu. Ustredna llinia je prilis riedka. Reziser chcel evidentne natocit len taky jednoduchy pohodovy film, ale podla mna sa mu to prilis nepodarilo. Sice som sa priamo nenudil, ale celkovo to pôsobilo dost nevyrazne. Asi za to môzu nezaujimave postavy, ktore mi boli ukradnute a obcas mi boli sympaticke len vdaka hercom. Ci uz vdaka môjmu oblubencovi Moritzovi Bleibtreuovi alebo nadhernej Anna Bederke. Vysledok ma fakt mrzi, pretoze teraz mam strach vyskusat dalsie Akinove filmy. 5/10.(2.6.2012)

Staničný bufet by dieru do sveta asi neurobil aj keby sa volal Duchovná kuchyňa a niekto by tam začal variť vyberané jedlá ako z kuchárskej súťaže. Vo filme tureckého režiséra o dvoch neschopných Nemcoch gréckeho pôvodu sa to ale stať môže. Tak sme svedkami rozháraného príbehu o jedle, láske a priateľstve s často do stratena ubiehajúcimi linkami a celkovo neurčitým vyznením. Dojem ale nezostal zlý hlavne kvôli pozitívnemu aj keď absolútne nezmyselnému záveru.(21.10.2013)

Tak já jsem si celkem pochutnala. Výbuchy smíchu nečekejte, ale sem tam upřímný smích zkrátka přijde. Čistokrevná čtyřka to není, ale do kotle průměrnosti by se měly házet jiné věci. Stačí umět pořádně a řádně nabrousit nože... a jde se na to. Z toho se musí vyklubat slušný jídelníček. Slušný! Ne úplně dokonalý...(12.1.2012)

Tak němci nemaj jen Fakju, ale i tenhle pohodovej film, o bratrství, lásce a kuchyni. Chlápek co má "restauraci" a vaří co koupil v supermarketu, má přítelkyni co letí do někam, do toho ho chytnou záda, pak má bráchu-kriminálníka, co se chce u něj poflakovat. Todle vše vyústí v několik komických a tragických událostí, které chce člověk vidět. Víc není potřeba říkat, jen že je i super hudba :) Koukni, budeš spokojen! 8/10(5.11.2017)