Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

Wally

Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších českých filmů za poslední půlrok. Jedná se o příjemnou komedii (navzdory závěru filmu) při které jsem se dobře bavil a příjemně se mi na film koukalo. E. Balzerová v nezvyklé roli všeznalé divy byla prostě fantastická (její rady do života hlavní hrdince stály opravdu za to) a zbytek hereckého osazenstva ji skvěle doplňoval. Pro mne 4* ()

Pollock

Konečně zase po nějaké době uvolněná, netrapná dobře natočená komedie, jediný slabší článek bych viděl v né příliš šťastném obsazení mladého páru, který ovšem naprosto bravurně vyvažovala Eliška Balzerová. ()

klúčik

Príjemná komédia o ženách a o tom ako nás mužov vidia a na čo nás potrebujú. Výborný výkon E.Balzerovej. Dávam 80% ()

Testament

Dlouho, předlouho jsem se rozhodoval o hodnocení. Je to, alespoň pro mně slušných 70%. Holt problém s používáním "hvězdiček". Oddechovka, ale příjemná. Chtělo by se mi napsat "romantická komedie", ale vytane mi na mysli "Exmanželka za odměnu", co jsem nedávno skouknul a ta je přitom na kvalitativně nižší úrovni... Takže, zkrátka konečně pěkná a vtipná komedie, na kterou jsem v našich luzích a hájích předlouho čekal. Balzerová k nezaplacení i ostatní herečky zdatně sekundují, ale její lehkost a odvázanost absolutně nemá chybu. Doporučuji zamilovaným párům- smát se budou oba a hlavně muži už nebudou muset nudně přetrpět čas s přítelkyní u vína a sledováním "jejího" filmu, ale budou také příjemně zainteresováni. ()

DavidS.

Žánrově čisté řemeslo s jasně definovanou cílovou skupinou...Poměrně vtipné i vkusné...Na druhou stranu prvoplánové a značně nerealistické...Babička v podání Elišky Balzerové postavou primárně na efekt, skvělá Lenka Vlasáková a sympatický zajíček Vojtěcha Dyka... ()

BluT

Hezkej film, ale prostě moc českej. Česká kinematografie se točí na jednom bodě a výjimku tvořej pouze nějaký experimentální dílka... Ne že bych sledoval český filmy nějak důkladně, ale za posledních pár let jsou všechny tuzemský filmy nejenom obsazený stejnejma hercema, ale často jsou i na podobná nebo úplně stejná témata. Zopakuju pro jistotu, že to neplatí doslova a bez výjimky, ale prostě mi to tak připadá. Abych se oklikou vrátil k hodnocení Žen v pokušení; film se mi líbil a svym způsobem byl i celkem originální, ale neoslovil mě natolik, abych ho toužil vidět znova, zjišťoval si o něm něco víc nebo ho dokonce zařadil mezi své oblíbené. Prostě jsem si udělal čárku a zapomínám na něj. Teda alespoň do doby, než mi ho někdo nebo něco nepřipomene. ()

bari68

Tento film zdobí hlavne pohodový, inteligentný a nenásilný humor.Čo mi tu ale chýba je častejší vtip.Na komédiu si vážne predstavujem oveľa viac.Vlastne je to už také obohrané klišé: solídny priemer, neurazí-nenadchne. ()

Jiriczzcek

Komedie- né moc komediální, Drama- né moc dramatické. Tak co to tedy je? Tak od všeho trochu s převahou romantických prvků. Jasně nalajnovaný příběh bez výraznějších odboček. Průměr ()

velkyvezir

Po dlouhé době konečně slušná česká tragikomedie. Komedie, protože je to vtipné, tragi proto, že po světě běhá kopa krásných čtyřicítek, které fůra debilů nechala kvůli nějaké dvacetileté blbce. Jinak souhlasím s tím, co k tomuto filmu napsal Malarkey. ()

Madluska

Uznávám, mohlo to být i horší. Některé nápady mě pobavily a snad i dojaly (lehce schizofrenní "samorozhovory" terapeutky, vzpomínka na výtah v divadle, poslední dialog matky a dcery apod.), ovšem celý koncept byl vlastně poněkud zvrhlý. Vztahové motanice, kde si milence předávají matka a dcera, kde babička odhalí svou minulost doroty (tohle středověké označení mi připadá stravitelnější než současný ekvivalent), kde vnučka beze všeho studu "intenzivně stanuje" s kamarádem svého milého... No, název je asi víc než výstižný... Herecký ansámbl se snažil, seč mohl, co se obsazení týče, nemám velkých výhrad, ale ten obsah mě prostě zklamal. ()

Dánek

Nějak jsem to asi úplně nepochopil ten film, tolik vtipných momentů taky nebylo, ale hudba Charlie Straight to zachránila. 55% ()

Sajuska1991

U tohodle filmu jsem se jednoduše hodně dobře bavila :-) oddychovka, nic vážnějšího, pro zasmání super ! Pro mě jeden z těch lepších českých filmů, když by jsme kameňáky hodnotili odpadem :-) ()

keoma26 odpad!

křeč zatvrdlá v konvenčních představách o tom, jak fungují vztahy mezi partnery, rodiči, dětmi, jak fungujou psychologové, jak funguje život ... a to je ten největší problém, on totiž život "nefunguje" ve smyslu toho, jak funguje nějakej stroj, kde součástky očekávání a převody zkušeností zapadají dokonale do soukolí vtipu, vtip vzniká nechtěně, právě mimo všechna klišé, i když na jejich základě ... něco tak vyumělkovanýho, nevěrohodnýho jsem neviděl od dob Kolji, ale ten měl aspoň toho Kolju ()

Michelle75

Že bych blahem zrovna chrochtala a od smíchu mě bolelo břicho, tak to zase néé. Ale je fakt, že to plyne souměrně a zábavně po celou dobu, navíc vidím v českém filmu taky trošku jiné tváře a světe div se, ony umí taky hrát a dokonce skvěle. Takže jo, navíc i ta hudba byla fajn. ()

Billie777

Moc příjemné, vtipné i dojemné zároveň, vkusné, oddechové, svižné s výborným hereckým obsazením (hlavně Eliška Balzerová a Lenka Vlasáková. No a Veronika Kubařová je snad nejlepší česká herečka mladé generace). ()

Zagros

Jako už několikrát jsem u hodnocení českého filmu hodně rozpolcený. Chtěl bych dát vysoké hodnocení, z některých pohledů si jej snímek zaslouží. Třeba za velmi dobré obsazení tří hlavních hereček a jejich parádní herecké výkony. Také za poměrně zábavnou a především překvapivě svižnou příběhovou část, navíc podbarvenou dobrou hudbou. Bohužel film sází spíše jen na komediální stránku, což nemusí být vysloveně špatně. Ale to by tam nemusel tahat vážnější témata. Osobně mi vadí totální hazardování se vztahy v nejbližší rodině a ještě navození atmosféry, jaké je to pohoda a že se to vlastně urovná. Tohle podsouvání se mi nelíbí ani trochu a hodnocení to sráží dolů. (Možný spoiler: to, že matka dceři přebere kluka a dá mu přednost před ní a také to, že vám tohle doporučí vlastní matka, která celý život trpěla tím, že ji vlastní dcera nemá ráda, mě dokázalo vytočit. Takhle to zkrátka nefunguje a pokud ano, rozhodně to není v pořádku a rozhodně se to za pár měsíců neusadí a všichni se na sebe nebudou opět krásně usmívat a mít se rádi. Naopak to vztahy spíš celoživotně poškodí.) Tenhle trend se bohužel v českých vztahových komediích objevuje poměrně často a rozhodně to všechny podobné filmy sráží dolů. ()

Nassau

/-/Prosím tě, co ty víš o chlapech? Za celý život jsi měla jenom jednoho. Proč si myslíš, že se tak rádi prohánějí po golfovém hřišti? Mají tam osmnáct dírek. Tomu nemůžou odolat. (7/10) ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků