Zrození legendy

• Čína Su qi er (více)

Su can se celý svůj život intenzivně věnuje bojovému umění, jeho snem je založit si svojí vlastní školu. V životě lpí nejvíce na dvou věcech - na snu o vytvoření jedinečného bojového umění předávaného z generace na generaci a na své milované manželce. O tu však díky vlastní tvrdohlavosti přichází. Sám být nedokáže, tudíž se začne utápět v alkoholu. Přesto je však stále posedlý svým snem o vlastní škole bojového umění. (oficiální text distributora)

Ceres

Slušný snímek o stylu "Drunken Fist", ve kterém se objevuje řada znamých jmen (Yeoh, Carradine, Chou). Hlavní hrdina v podání Vincenta Zhao a jeho krásné manželky Zhou Xun nemá větší chybu, záporák je také kvalitní. Problém mám ale s většinou CGI efektů, které jsou někdy hodně laciné (např. detaily při souboji s Bohem Wushu či let ptáka). Další výtku mám k příběhu, neboť sem čekal, že závěr filmu bude právě o jejich souboji, ale nakonec to skončilo bitkou v aréně s přerostlými cizinci a Carradinem, ne že bych se nebavil, ale vadilo mi to. Celkově dobrý snímek, který vnáší i zajímavé prvky (jako např. s Bohem Wushu), poskytuje dobrou zábavu a mojí oblíbenkyni Zhou Xun, ale v porovnání životopisu slavných legend bojových umění je film s Jetem-Li, Fearless, úplně někde jinde. Dobrá zábava, a proto i dobré hodnocení. 55 % ()

Hollohlaway

Poměrně zmatený scénář plný podivných přechodů mi bránil ze začátku užít si velice dobré bojové scény. Ale za bezvadnou závěrečnou bitku proti 4 soupeřům a skvělý styl Opilé pěsti jsou to tři hvězdy. ()

LuciusWlk

Jediným pozitivem z mé stránky jsou celkem povedené soubojové sekvence bez epileptika za kamerou, nebo zmateného pikolíka ve střižně! Tato rádoby fantasy legenda má tak hloupý, zmatený a divný příběh, až to bolí. Je pravda, že východní kinematografii je dobré brát z nadhledem. Jde o tak jedinečnou a rozdílnou kulturu, že ne vše západní konzument pobere bez zdviženého obočí. Jenže tady, a mám namysli především skladbu dějové linky, se mé obočí ztratilo ve vlasech a koutky očí se setkaly na temeni!!! ()

Yeosol

Woo-ping Yuena jsem měl vždycky rád, ať už jako režiséra, tak i jako choreografa těch nejlepších bojových scén, co se dají vidět. Když jsem tehdy viděl prvně jeden z trailerů na tenhle bojový snímek a nakonci jsem viděl tohle jméno, musel jsem si říct, tak tohle je přesně to, co už léta letoucí hledám. Luxusní bojový scény, krásná a nekončící akce, historická doba, vyprávěný jednoduchý a dobře stravitelný příběh. A voilá, on mě fakticky nezklamal. Woo-ping Yuen opět po letech dokázal, že nepatří do starýho železa a že patří stále na pomyslný trůn jako nejlepší choreograf bojových sekvencí na světě. A já před nim smekám. Nedivím se, že si tohohle šikmookýho chlápka vypůjčili jak pro trilogii Matrix, tak pro oba díly Kill Billa, protože on je stále nejlepší. Klobouk dolů. :-) ()

Maynard.

Tihle rákosníci stejnak točí tak zvláštní filmy. Vlastenectví z nich je cejtit stejně tak jako je na nich vidět předigitalizování. K filmu sem se dostal uplně náhodou, nic v telce neutíkalo, tak sem nechal nějaký začátek filmu a bylo to zrovna todle. Začátek byl celkem slibný, osvobození prince a celkem slušný šarvátky s mečema. Jo tohle se mi líbilo. Pak se do toho ale připletla ženská, a už to bylo celý v loji :o). Hlaví týpek začal chlastat, (mmch ty jeho opilecký stavy se moc nepovedly, jestli to měla bejt jako funny vsuvka, tak to moc nezabralo ) jeho syn mi začal líst na nervy stejně jako "Kraťas" v Indiana Jones 2 no a závěrečný fight v aréně, to už byla vyloženě ptákovina. Takže mám z filmu pocit ten, že kdyby se rejža držel spíše historického podání bitek, zbytečně se nepouštěl do nějakýho moderního znázornění, tak bych byl mnohem víc spokojenej. ()

DavidS.

Souboje, i přes svou jistou míru přemrštěnosti, jsou tu na vysoké úrovni a jejich choreografie je perfektní, nápaditá a přehledně i jistě natočená...Děj samotný se bohužel rozpadá do tří velmi nesourodých částí a akční složky začnou svým množstvím i délkou trochu nudit...Digitální svět boha wushu mě doslova iritoval a doposud jednolité vyprávění rozbil...Ale už dlouho neměl hrdina, tak oddanou a milující manželku...Právě ona je nositelkou vizuálně a emočně nejpůvabnější scény celého filmu... ()

iXtr3m3

Slabučké. Ani pár známych mien nepomohlo dostať sa aspoň na priemer. Efekty o ničom, legenda o Drunken Masterovi mohla byť spracovaná ďaleko ďaleko lepšie. ()

Ebon

Rozhárané, se snahou vložit příliš mnoho prvků. Takže nakonec jsou všechny zjednodušené a nefungují. Ani dilemata, ani národní hrdost, nic. Naštěstí to zachraňují akční scény. Zejména první třetina mi seděla. Učící pasáže nemám rád. Závěrečná o národní hrdosti a bitkování s Evropany mi přišla jako od jiného režiséra.. ()

Ripley

Povedený wuxia kousek,který nezapře typickou líbivou akční choreografii Woo-pinga,přičemž zmiňovaný film i režíroval.Škoda jen,že první dvě třetiny jsou klasické wuxia,ale v poslední třetině máte pocit,že koukáte na zcela jiný film se stejným hercem.Tak moc se film v závěru změní.Potěší cameo Davida Carradine a nepotěší bohužel jen malá neakční role Michelĺe Yeoh. ()

TERRORDROME

Tak som sa raz večer zvalil pred telku, prepol pár programov a moje oko padlo na dáky čínsky film. Kungfokaratoidné veci som vždy mohol a tak som čakal či ma to zaujme. Zaujalo, keďže sa tam šikmáči furt márovali, s pár prestávkami na rezance a akupunktúru. Dejová osnova je samozrejme kruto "originálna", hrdinný hrdina ( volá sa Su-Can, ale ako tam na neho v českom dabingu volali Suco-Suco, mi to znelo stále ako Cuco ) má zlého brata čo vyzerá ako napudrovaný Fantomas a ten by každého len vraždil. Aj hrdina Cuco stret s jeho čiernou bojovou technikou ledva rozchodí, ale po intenzívnom tréningu a nácviku lúpania kôry zo stromu je pripravený strhať zo zloducha to jeho brnenie čo má prišité na telo. Tréningová sekvencia je tu riešená prekvapivo originálne, Cucovi začína od kungfovania strašiť vo veži, bije sa v imaginárnych kulisách s prízrakom boha Wu-šu a k tomu im vyhráva na čínske bendžo rovnako prízračne vytlemený mudrc. Keď Cucovi docvakne že si ich všetkých len vymyslel je načase vydať sa za pomstou. Ako už bolo povedané, akcie je tu požehnane, jej prevedenie je veľmi pekné až fasácke, nápadité a pochvalu si zaslúži aj dobrá kamera. Drôty sú tu síce používané v pomerne hojnom množstve, ale tvorcovia to dokázali uhrať tak že mi to tentoraz vôbec nevadilo a dokonca som si to všetko naozaj užíval. Za to im skladám písomnú pochvalu. Každopádne zloduch bol dosť rýchlo spacifikovaý a do konca filmu ešte ostával čas, tak tam frcli podivne dolepenú finálnu kapitolu kde je z bývalého hrdinu špinavý šušomet ktorý premýšľa už len nad tým ako si každý deň čo najskôr ožrať držku a udržať sa v stave nadrbanosti až do večera. Napriek pokročilému štádiu somrotídy santuscefalus je to však stále borec ktorý dá v záchvate Ip Manovského patriotizmu zožrať svoje žlté, kyslou omáčkou nasiaknuté päste bande hnusných belochov, vedených slizkým exrádobyšaolinom Davidom Carradinom. Je to divný patvar, ale stále sa tam efektne bijú, takže čo sa mňa týka je to určite omnoho lepšie než nedávny výplachový blábol o Vajrovom hneve. A ten opilecký brejkdens nemal chybu! ()

woodsman

dalsi cinsky skvost o bojovych umeniach ten suboj s tym obrnenim bolo radost sa pozerat a tie treningy s tym bohom tiez milujem tieto filmy ()

Say

[+]: Celkem působivá choreografie bojových scén. [:]: Kamera. V bojových scénách dobře přehledná, jindy chrlí levnými přibližovacími / oddalovacími efekty. [-]: Scénář kolísá, většinou dost nízko. [-]: Příběh postrádá nějaký ucelený smysl, pro mě je z nepochopitelných důvodů rozdělen na dvě části. [♪]: *** Zvuk v některých scénách špatně časován (střety zbraní či chvatů), jinak obstojně zpracovaný. [♫]: *** [=]: Jako vysokorozpočtový bojový film dejme tomu, ale jinak je to hodně slabá podívaná. Co se týče soubojů v arénách mezi Číňany a jinými Evropskými národy, doporučím raději Huo Yuan Jia nebo zpackané pokračování Yip Mana. ()

mota

7/10 Ubrat. Urvanyho sopla vymazat uplne. Mnozstvi dejovych posunu by vystacilo na 2 filmy. Rychlost vypraveni pak musela byt skokova bez dokresleni motivu a pozadi. Souboje fajn, psychoticky trenink bozsky ಠ⌣ಠ ()

Zombi

Nesmyslný scénář s příběhem o pomstě má přilepený dovětek jak z Obávaného bojovníka, dost podivné. Občasné digitální triky hrozné. Potud jde spíše o průser, ale pokud vás nejvíce zajímají bojové scény, pak jste tu správně, ty totiž zabírají většinu filmu. Sice je tu hustě zadrátováno, což se dalo čekat vzhledem k jménu režiséra, ale jinak jsou souboje choreograficky vypiplané, řádně tvrdé a intenzivní, a navíc přehledně natočené. Díky akčním scénám průměr, pokud bitky nemusíte, vůbec to nepouštějte. ()

maty39

Nic jsem od tohoto filmu nečekal a možná právě proto jsem byl příjemně překvapen. Choreografie je podařená a příběh mě nenudil. Musím se přiznat, že u bitek jsem si docela chrochtal. Yuen Woo-ping má u mě další plusový bod 90% ()

cskomando

Ne historický ani náhodou, drama ano (nudné ale nenáročné pasáže zamilované zde byly k nalezení + úmrtí). Krásně udělaná oddychovka, kde vlastně děj nehraje ani žádnou roli, neboť zde není moc k nalezení. Z 90% se zde dá ocenit boj rukama, zbraněma (sem tam i nějaká ta krev) a zase boj a pořád dokola. Jo byla to pecka CGI efekty skoro ovládnuly film avšak - hrdinova vytvořená fantazie - tam se vyskytla ta chyba, která mi znechutila dát těch 5 hvězd, sakra ale to bylo lehce ujeté i blbcovi do oka viditelně nepovedené počítačově nevypracované jak Bčkový film, naštěstí se to týkalo jen pár pasáží. ()

Yarwen

Na jedné straně malebné, na druhé neuvěřitelně hloupé. Bojové scény je možno akceptovat jen v případě, kdy si divák vsugeruje, že se jedná o pohádku. O tu se ovšem nejedná. ()

Puol

Nabúchané súboje pánu majstovi stále idu, vďaka pánu bohu, že s vrátil aj na režisérsku stoličku. Film o zrodení slávného opitého majstra zapadá do terajšej modernej vlny honkongských mlátičiek (Fearless a Ip man všetko s Donnie Yenom). TJ. sú efektné, klipový strih, fyzicky nereálne, ale veľmi dobre sa na pozerá. (i keď zlaté 80-roky) Z hercov ma zaujal vybielený záporák v podaní Andy Ona. Michelle Yeoh som si moc neužil, poteší i kameo zosnulého Davida Carradina. Menej už potešia nepodarené a zbytočné CGI triky. Inak celá ta epizóda s God of Wushu je nejak mimo misu. 7/10. ()

fr3ak

Tak tohle byl nářez! Choreografie je naprosto famózní a souboje jsou krásně přehledné (i když dost přehnané, ale nijak mi to tady nevadilo). Obsazení (až na trestuhodně nevyužitou Michelle Yeoh) je parádní. Prostě super oddychovka u které mi těch 116 minut uteklo jako voda a už teď vím, že si to určitě sjedu ještě jednou. Jediný důvod proč nedávám absolutní hodnocení je celkem dost dementní scénář, který trochu podkopává zážitek celého filmu a taky jsem měl párkrát pocit jako kdyby tam nějaká scéna chyběla. ()