The Devil Rides Out

The Devil's Bride

The Devil's Bride

Horor

Velká Británie, 1968, 96 min

Vždycky jsem si říkal, jestli Hammer někdy natočil film ze současnosti, že bych nějaký takový od nich rád viděl. A ejhle. The Devil Rides Out se sice odehrává ve třicátých letech a po většinu času se stejně odehrává v kulisách interiérů, ale alespoň tu jezdí auta a létají letadla. A satanistická zápletka zpočátku vypadá velmi dobře. Naneštěstí se pak trošku rozplizne a na ještě větší neštěstí to celé skončí tím nejhloupějším způsobem (a mým nejméně oblíbeným), ale například takové zjevení černocha je opravdu děsivé.(21.9.2015)

Spolu s Baskervillem zatím nejlepší Hammer, s kterým jsem měl tu čest. Hororová zábava od začátku do konce, žádná hluchá místa, Lee jako hlavní klaďas, pozdější Blofeld jako hlavní záporák. Úplně bez výhrad ovšem nejsem. Uvítal bych méně "bombastický" konec a redukci některých, spíše komicky jednoduchých než hororových, proslovů a dialogů.(2.2.2010)

Jistě, má slabost pro hammerovky vystřeluje hodnocení co nejvýše. Kombinace satanského a gotického horroru se zdá býti tou nejlepší. Sekta v čele se skvělým démonickým Mocatou (Charles Gray - jak mu ti padouši výborně šli!) vyvolá nejprve démona, posléze se dostaví sám Satan (byť v podobě mendelského kozla moc strachu nenažene) a do třetice ten, kdo bere život i duši. Nevadí ani absence nahoty a lidské krve, jelikož jsou vyváženy temnou atmosférou, mrazivou hudbou (James Bernard, jeden z nejpovolanějších), patřičnými kulisami, mlhou i bouří. Ch.Lee stojí sice na straně dobra, leč cosi démonického vyzařuje z jeho tváře a jeden se nemůže ubránit dojmu, že až otevře ústa, objeví se dlouhé špičáky... Kvalita od Hammera, která ale nefanoušky možná až tak neuhrane.(17.3.2013)

Ch. Leemu táto rola neskutočne sadla, mam sním radšej Hammerovky gotické horory ale aj tu exceloval. Gotické horory vyhľadávam ale aj satanisticke filmy majú svoje čaro a tento je jeden z tých najlepších. Lebo je vynikajúco spracovaný, z dobrými hercami, silnou atmosférou aj svižnou akciou(naháňačka na autách) a príde aj samotný Satan. Tak čo si viac môžem priať. Len ten sabat mi pripadal malinko prestreleny a aj niektoré scény mali ďaleko do dokonalosti. Hudba bola veľmi dobrou súčasťou filmu. U mňa veľká spokojnosť.(29.11.2014)

Hammera mám radši gotickýho, satanistický horory taky moc nemusim, ale tomuhle kousku jsem dal nakonec šanci. A dobře jsem udělal! Terence Fisher a Christopher Lee jsou totiž zárukou kvality, a ani tady tomu nebylo jinak. Super bylo, že film odsejpá hned od začátku, pořád se v něm něco děje, nechybí ani trocha akce v podobě automobilových honiček a dokonce tu vystupuje obrovský pavouk, takže v tu ránu jsem byl prostě v sedmym nebi :) pátou hvězdu nedám jenom z toho důvodu, že to celé skončí tím nejneoriginálnějším způsobem.(13.11.2010)

• - Tanith (Niké Arrighi) je při obřadu polita krví. Po příchodu do domu Eatonů není ale po krvi ani památky. (Jericho666)

• - Dvanáctý a poslední Fisherův snímek, ve kterém si zahrál Christopher Lee. (liquido26)

• - Pro Christophera Lee je toto jeho nejoblíbenější snímek, jaký s Hammer Studios natočil. (liquido26)