The Devil Rides Out

• USA The Devil Rides Out (více)
Trailer

Simon, synovec Vévody z Richeleau, se zaplete s nebezpečnou skupinou satanistů a má být "pokřtěn" a stát se služebníkem zla. Vévoda se sektě postaví a stane proti jejich ďábelskému vůdci Mocatovi. (liquido26)

Trailer

S.Quentin QUALE

Uznávám, že se jedná o jeden z nejpoctivější okultistických filmů, se kterými jsem se setkal, ale sakra, mě to vůbec nebavilo. Ze začátku jsem byl příjemně napnutý, co bude, ale pak se začal děj jaksi protivně cyklit, takže jsem měl pocit, že se dívám na to stejně už po několikáté znovu. Christopher Lee je zde v kladné roli "všady byl, všecko zná" dost minimalistický, přičemž jeho výkřiky "No!" už mně ke konci způsobovaly rollera na nehtách u prstů na nohou. Tohle mi nesedlo, ale pochopím ty, kterým se přihodí opak. 49% ()

darkrobyk

Jistě, má slabost pro hammerovky vystřeluje hodnocení co nejvýše. Kombinace satanského a gotického horroru se zdá býti tou nejlepší. Sekta v čele se skvělým démonickým Mocatou (Charles Gray - jak mu ti padouši výborně šli!) vyvolá nejprve démona, posléze se dostaví sám Satan (byť v podobě mendelského kozla moc strachu nenažene) a do třetice ten, kdo bere život i duši. Nevadí ani absence nahoty a lidské krve, jelikož jsou vyváženy temnou atmosférou, mrazivou hudbou (James Bernard, jeden z nejpovolanějších), patřičnými kulisami, mlhou i bouří. Ch.Lee stojí sice na straně dobra, leč cosi démonického vyzařuje z jeho tváře a jeden se nemůže ubránit dojmu, že až otevře ústa, objeví se dlouhé špičáky... Kvalita od Hammera, která ale nefanoušky možná až tak neuhrane. ()

Goldbeater

Velmi působivý satanský horor od legendárního studia Hammer, které jako by se pro mě stalo samostatným filmovým žánrem. Ze scénáře Richarda Mathesona běhá mráz po zádech a Terenci Fisherovi se opět podařilo vytvořit slušnou atmosféru strachu. Podle mě jde o jedno z nejlepších děl kdysi slavného britského filmového studia. ()

Javert

Spolu s Baskervillem zatím nejlepší Hammer, s kterým jsem měl tu čest. Hororová zábava od začátku do konce, žádná hluchá místa, Lee jako hlavní klaďas, pozdější Blofeld jako hlavní záporák. Úplně bez výhrad ovšem nejsem. Uvítal bych méně "bombastický" konec a redukci některých, spíše komicky jednoduchých než hororových, proslovů a dialogů. ()

Bloody13

Hammera mám radši gotickýho, satanistický horory taky moc nemusim, ale tomuhle kousku jsem dal nakonec šanci. A dobře jsem udělal! Terence Fisher a Christopher Lee jsou totiž zárukou kvality, a ani tady tomu nebylo jinak. Super bylo, že film odsejpá hned od začátku, pořád se v něm něco děje, nechybí ani trocha akce v podobě automobilových honiček a dokonce tu vystupuje obrovský pavouk, takže v tu ránu jsem byl prostě v sedmym nebi :) pátou hvězdu nedám jenom z toho důvodu, že to celé skončí tím nejneoriginálnějším způsobem. ()

• Dvanáctý a poslední Fisherův snímek, ve kterém si zahrál Christopher Lee. (liquido26)
  • Americký název byl změněn na "Devil's Bride" (Ďáblova nevěsta), protože původní název filmu zněl příliš jako western. (liquido26)
  • Pro Christophera Lee je toto jeho nejoblíbenější snímek, jaký s Hammer Studios natočil. (liquido26)