Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

HaceR

Príbehovo to bolo akoby pokračovanie, celkový obsah však viacej zodpovedal prvému dielu, čo ma potešilo. Od začiatku sa postupne odkývala krása planéty spolu s jej nástrahami a monštrami. Užíval som si atmosféru bez zbytočných dialógov. Po prílete žoldákov nabral film na tempe a začalo sa celkom slušne hláškovať. Užíval som si každú chvíľu podobne ako si Riddick vychutnával postupne žoldákov. Celé to vyústilo do skvelého konca kde sa naplno ukázali schopnosti Riddicka, pre ktoré ho mám tak rád. Pre mňa skvelé predstavenie a určite jedno z najlepších filmových diel tohto roku. Ako tu bolo v komentároch správne poznamenané, ak sa vám nepáčila jednotka, nebude sa vám páčiť ani trojka. ()

radekgfx

"There are bad days and then there are legendary bad days." Prvních 40 minut, založených na izolaci, je naprosto famózních, minimalistických, inovativních a skvěle(!) se k Riddickovi hodících. Poslední dvacetiminutovka mi přišla dost roubovaná, zbytečná a trochu nereflektující průběh filmu. Béčkový casting tomu také příliš nepomohl. CGI dost kolísalo (viz počet a absolutní četnost studií v titulcích), ale při daném rozpočtu vypadalo docela reprezentativně (Method Studios po Atlasu mraků podrželi i tento film). ()

Stanley619

Pro mě jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku a vůbec hodně očekávané pokračování(a zároveň poměrně velké zklamání). Odfláknutá, nedokončená, jedničku kopírující slátanina, kterou si snad David Twothy vymyslel, když měl pauzu na oběd. Ten trailer byl naprosto úžasnej, škoda, že film nestíhal to tempo. 61% ()

Flopik

Tak ďalší z očakávaných filmov a dosť som sa sklamal.Začiatok celkom ujde ale potom to ide dole vodou.Na začiatku súboje z divočinou no a neskôr to je to dosť nudné.Zabíjanie lovcov stojí tiež za hovno.Vlastne väčšinou ani nieje vidno ako sa to stane len kričia.No a potom príde koniec ktorý je miestami skvelý a miestami zase trošku o ničom.No keby bol ako koniec aspoň celý film dal by som možno aj za 5. Takto je to len priemerné pokračovanie v ktorom keby nebol Vin Diesel tak by to nedopadlo dobre.3* a 65%. ()

Thomm

Málo akce, moc keců, málo soubojů, moc příšerek. Plus body za Riddicka a jeho K9 kámoše, začátek je asi nejzábavnější a postupem času kvalita upadá a nejnuďnější část je bohužel celá "akce" v dešti, která trvá tak půl filmu. Chvilkama se mi zdálo, že vidim stejný hovno, jako Riddick ve dne. ()

Horbet

Zpracování super, ale velké zklamání v ději, který byl takřka stejný jako u černočerné tmy. Čekal jsem spíše nějakou pořádnou nerealistickou řezbu Vin Diesla proti celému světu. ()

Blue.Shark

Riddick hraje ve volném čase Vina Diesela. Atmosferická akčňárna, která má koule a jede ve stejných kolejích, jako černočerná tma. Stejná kvalita, stejné neduhy. Nic víc, nic míň. ()

Eterninox

Riddick je pořád badass, ale tenhle díl postrádá jak epičnost dvojky, tak napětí jedničky. Většina postav i dialogů je navíc dost mizerná (hlavně co se týče ostentativně "lesbické" lovkyně Katee Sackoff), a pěkných digitálních scenérií a příšerek není dost na to, aby z filmu udělaly konzistentně působivou podívanou. Třetí hvězdička za slibný necromongerský příběhový rámec. 50% ()

Ondra603

První polovina filmu hodně dobrá, pak to začnou kazit lovci lidí zbytečnýma kecama jak nejsou boží a hádají se o to kdo má větší koule, až je z toho nakonec rodinné drama. Škoda, protože to začalo fakt hezky. Každopádně Riddick je cool týpek. ()

Illy

Hned počáteční Riddickova životnímoudra, která do nás začne hustit, mohou být dostatečným vatrováním pro ty, co hledají inteligentní zábavu. Pro mě (blbečka) bylo tohle scifi béčko nanejvýš zábavné. Smál jsem se na nevhodných místech, ťukal si na čelo a když ty dvě hoďky utekly jako voda - probral se z lobotomického opojení zpět do reality. ()

BreHas26

No, jak bych to řekl... Vin Diesel v roli, ve které se mi (asi) v jako jediné líbí. Katee Sackhoff, ze které nejsem na větvi jako spousta nerdů, ne-nerdů a jiných skupin, ale neříkám, že ji vyloženě nesnáším. Bautista, který mě... asi tak trochu sere. Abych odchýlil od herců, řeknu, že film se mi vizuálně hodně líbil. Dobrá hudba, napětí, ale film prakticky nemá nic nového, kromě jiné planety a příběhu, který je pokračování. Převážně výborná Černočerná tma mixnutá s Kronikou temna. Trochu slabší 4*. ()

arcticsky

Točí se občas infantilní filmy. A když má člověk na takové filmy náladu - pustí si je. A zcela nepřekvapivě dostane infantilní zábavu...nic proti tomu. ()

Pavelos

Hodně velké zklamání:-( Jedna planeta, pár stejných stvůrek, bandička nadrženců s krabicí na hlavu,.... Celé mě to nějak nepasovalo do sebe. Všechno tam vypadalo až příliš uměle.. ()

kukentipla

O čem to je? Na konci pompézní Kroniky temna, se stal Riddick hlavounem celého vesmíru. Jelikož mu jde nejlépe zabíjení na osamělé planetě, rozhodnou se jeho nohsledi (a producenti) udělat mu dobře a na nějakou osamělou planetku ho šoupnou...... Co já NATO? Riddick je největší madrfakr v hlubokém vesmíru a jediné co k tomu potřebuje je nutnost tvářit se drsně. Jelikož je Diesel herec spadající do kategorie dřevo a tudíž je schopen na své tváři vykouzlit jeden urputný výraz, který bych nazval buď “drsňák“ nebo “třídenní zácpa“, skvěle se do role hodí. UFF – tak a klady máme za sebou. Mezi zápory bych zahrnul úplně vše. Od bandy zaměnitelných žoldáků, jejichž účast ve filmu by se dala shrnout slovy “tvař se drsně a chcípni“, přes nudný a předvídatelný děj s několika WTF momenty (co tam dělal ten naolejovanej mlaďas, kterej pořád mluvil o bohu?), až přes kozu tý mužatky co hrála v BSG. ()

hell_boy

Podobně jako v Pitch Black se na to dobře kouká, herci jsou výborní, postavy zajímavé, potvůrky povedené...jen tomu chybí jedna věc, a to je nějaký ten příběh nebo alespoň nějaký jeho náznak. Celý film se vlastně dělí na 3 části: komorní souboj Riddicka s planetou - jednostranný souboj Riddicka se žoldáky - společný souboj Riddicka a žoldáků o život. Možná to vypadá že spoileruju, ale věřte, že v tomhle případě to ani nejde. 65% ()

kamil.i

Ridick sa vracia ako zničený a znovuzrodený vesmírny Rambo. Táto paralela súvisí nielen s postavou Ridicka, ale i s kariérou Vina Diesela. Celé je to samozrejme vykrádačka pôvodného filmu a Čiernočierna tma mala o poznanie lepšiu atmosféru, no tento sequel/remake je neuveriteľne zábavná mäsiareň. ()

DaeGurth

Bylo by to příjemné Bčko, nebýt standartních archetypů, aspoň, jednoho negra, aspoň jedné silné ženy, aspoň jedné mrtvé sympatické bytosti a toho, že z Riddcka zase dělají hodného chlapečka.... ()

fummyk

Akčnost začala až v polovině filmu, do té doby byly nudné fráze a jakési manévry okolo "úkrytu". Bez Diesela by to byl dost podprůměrný film. ()

JK-Stinger

Překvapivě celkem povedený návrat ke kořenům Pitch Black, ačkoliv to místy zavání recyklací. Pokud to ale funguje, nemám nic proti, rozhodně je tohle pokračování lepší než Chronicles. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)