Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

c.tucker

Riddick je pojem a zde se z něj stal überpojem. Pitch black je jedinečná, lae tohle bylo taky velice zábavný, je pravda že už trochu méně, ale to nevadí. Jen jsem měl problém s tím, že Riddick jsou v podstatě dva odlišné krátké filmy v jednom slepené uprostřed. Nejprve přežití a poté hra s lovci. ()

Dawon

Všechno při starém. Riddick je pořád řezník, pořád ho chce každý dostat a pořád má talent na přitahování milých, přátelských zvířátek. Po pokusu o rozmáchlejší Kroniku temna se v mnohém vracíme zpátky ke kořenům. Jen místo ještěrek, které si hoví ve tmě si tentokrát dáme ještěrky které si užívají mokro. No a když se to cele podkreslí drsňackýma kecama Diesla s vyleštěnýma rohovkama a tu a tam nějakou tou stylovou smrtí, tak je z toho zase zábavná béčková jednohubka. Chceme se teda příště podívat, jak pokračuje Riddickova cesta domů? Já jsem určitě pro, takže nezbýva než doufat, že se to tentokrát semele dřív než za dalších 10 let. ()

čidlo

Sorry ale já raději Benzín než Diesel... Tož já se neskutečně nudil a musím říct že s těch 2h jsem viděl asi jen 20min!! Zbytek jsem ztrávil v kuchyni přípravou oběda :-D 20% ()

mortak

U béčka mi nevadí studiová papundeklovost s počítačově přidělaným pozadím a první půlhodina se samotným Vin Dieselem není vůbec špatná, jenže po příletu žoldáků to jde celé pod kytičky. Béčko může být hloupé a nelogické, ale nesmí být směšné. A u scény se zámkem se už divák nevěřícně pochechtává, a nezachrání to ani ňadra Katee Sackhoff. ()

Prometheus69

V podstatě nemám už co bych ani dodal. Protože jsem nic jiného ani nečekal. Prostě stylový návrat legendy v novém a velmi slušivém hávu. Není nic co bych tomu vytknul... snad jen že ta monsterská část byla trochu kratší než by se čekalo.... o to ale propracovanější až pro někoho možná nečekaného finále.. Doslova až na dřeň. Plus pár drobných chybiček typu 4 výstřely, ale jen tři náboje a podobně... ale to se tomu dá v celém tom vizuálním monstrózním koncertě v pohodě odpustit. To vše je opět podkresleno výborným soundtrackem, především pár známí tóny z dvojky. Nevim co tu všichni tvrdí, ale podle mě třetí díl který jistě nebyl poslední v pohodě strčil do kapsy oba předešlé díly vcelku z přehledem. Samozřejmě že se o to také zasloužila mnohonásobně větší finanční podpora která ve filmu je dost znát a tím se i od celkové stylizace strohého jednoduchého prostředí 1 značně liší. Za mě.... velmi povedené pokračování z návratem k původním kořenům legendární IPB. Na rozdíl od ponuré kroniky, u které jsem dokonce usnul.... zde jsem se dobře bavil. Takže za film dávám 4 hvězdy+ jednu za povedený sound. :) ...................." Kopíruje vetřelce? Asi to chce trochu větší dioptrie. B) Pokud bych mohl soudit tak monstra v RIDDICK jsou rozhodně víc rozpracovanější a nápaditější než třeba v Prometheus... což se mělo opravte mě jestli se mýlím točit právě okolo toho vetřelce a jak se to povedlo ŽE? Víz Retartovanej ozubenej delfín. O_o ()

alchac

Byť nejsem vyloženě nasrán, tak že bych nad naším novým Furiantem kdovíjak jásal, se říci také nedá. Robinson Riddick nám nejprve půl hoďky hopsá kamenitou krajinou, občas si dopřeje nějakou zdravotní sirnou lázeň, z nudy domestikuje malou hyenu a aby se neřeklo, kuchne sem tam nějakou plazovitou potvoru. A když už má toho chytání bronzu plné zuby a zabíjení ještěrek mu nadále nepřináší to pravé uspokojení, zavolá si taxíka a šup z planety pryč. Předtím tedy zabije pár taxikářů a své plazobijectví (s ohledem na to, co předvedl už v prvním díle) vyzdvihne do téměř genocidních výšin - pan Hammond by mu ve svém parku práci patrně nenabídl. Ovšem vzato kolem a kolem, suma sumárum a na druhou stranu - i když je první třetina opsaná z Defoa a zbytek téměř čistokrevný rymejk jedničky, pořád jde o zábavu na velmi slušné úrovni, při níž člověk ani nešilhá po hodinkách, ani neobrací oči v sloup (byť jde podle mě o nejslabší díl dosavadní série). Čili solidní 3,5 *. Ale uznávám, že kdybych nesrovnával s předchozími dvěma díly, asi by mé hodnocení bylo o kapku lepší. ()

bartias

Twohy a Diesel se vrátili ke svému oblíbenému hrdinovi. Riddickovo třetí celovečerní dobrodružství je z 80% Černočerná tma a z 20% Kroniky temna. Nedobrovolná počáteční dovolenka na vražedné planetě je navíc delší, než kdykoliv předtím. Není to nic nového, ale způsob, jakým Twohy kombinuje dva odlišné předchozí filmy se dá obdivovat. Parta žoldáků připomíná komando z Predátora a Katee Sackhoff alias Kara Thrace z Battlestar Galacticy je přesně podle typu obsazená do role drsňačky, co „chlapy nemrdá, ale je fakt, že občas je domrdá.“ 7/10 (SE) ()

Nivenx

Film na který jsem se těšil, protože první díl nastavil lat'ku hodně vysoko, jelikož cool Vin Diesel spolu s výbornou atmosférou a postupným přitvrzováním na mě dojem udělal velice dobrý. Druhý díl změnil mnohé a sebral hororovou atmosféru a vše přesunul do vod cool scifi , kde je mnoho dobrých nápadů, hlášek a parádních akcí doprovázené solidním příběhem. A ted' přichází třetí a ten je oproti svým bratříčkům o poznání slabší. Vin Diesel je zde zase velice cool. Akce několikrát začne i bez důvodu a vůbec mi není jasné, proč k tomu došlo. Jinak třetí pokračování se drží zaběhnutých pravidel a podobá se více prvnímu dílu. Zase potvory ve tmě, zase žoldáci, kteří ho chtějí vidět pod kytkami. Bohužel žádná inovace, jen jiné potvory a pejsek, kterého mi bylo upřímně líto, když ho zabili. Pokud bude další díl, tak rozhodně očekávám, jelikož má otevřený konec a uvidíme co nám Twohy přinese. Chtělo by to příběh dotáhnout do rozumného konce, nebo do konce Riddicka. 60% ()

okkac

Viděn Unrated Cut. Kinoverzi jsem neviděl, ale nebylo moc těžké uhodnout, co se přidávalo. Návrat k Pitch Black potěšil. Triky občas slabší, ale návrat jednoho z největších drsňáků je to celkem povedený. ()

Deyw

Paradní věc pro každýho fandu sci-fi...vůbec jsem nevěděl co od filmu čekat, ale ty dvě hodiny se vyplatily..začátek pěkná survial pecka a potom vyvražďovačka jako řemen..atmosféra skvěla a vin perfektní..role šitá na míru..nikoho jinýho než jeho si nedovedu představit...ke konci sci-fi béčko, ale celý to kurevsky baví...jinak hrál jsem všechny riddick hry, takže pro mě hvězda navíc.. BTW: hry byli o něco lepší než film. :D edit: 19.8.16 - je to paradni...ty zrudy sou skvely! ()

URBAN

Béčkové Sci-Fi které si ani tak nepotrpí na příběh , ale spíše na atmosféru která byla dle mého excelentní , příběh byl až na druhé notě a nebyl ani tak zajímavý , ale dokázal udržet v pozoru a v tomto případě to i stačilo . Jen jsem kapku nebyl v obraze poněvadž jsem neviděl předchozí díly , ale brzy to napravím . ( 19.1.14/MAC ) ()

WinnJets

Příběh plýtký jak ten neplytčí talíř, dialogy psal nejspíš nějaký premiant zvláštní školy a logiku zde samozřejmě taky nenajdete. Je jasné, že v době kdy bude mít lidstvo k dispozici takovou techniku aby cestovalo mezi planetami, již určitě nebude používat klasické střelné zbraně a když už je tady používají, tak to dopadne tak, že se zaměřovací puškou netrefí psa, který sedí přibitý jako socha a ani se nehne, ovšem jakmile se pes roběhne vysokou rychlostí, tak jej stejná střelkyně neomylně zasáhne, takže hodně převděpodobné že...:) no a takle to je tady bohužel úplně se vším. ()

panMartin

Nebylo to zlý, ale nebylo to ani výborný. Děj tohoto dílu mě bohužel absolutně nezaujal.. možná je to tím, že tam vlastně skoro žádný není. Dle mého je třetí Riddick krapet zbytečné pokračování, ale rozhodně koukatelné a milovníkům béčkových fantasy ho určitě doporučuju. Upřímně ani jeden díl se mi nějak zvlášť nelíbyl. ()

Gonzi

Je to "jen" béčko, ale v zásadě funguje na všech frontách (kromě akce, které tam je ale málo a vyloženě na akčňnák si to nehraje). V rámci mých letošních návštěv kina se jedná snad o nejpříjemnější překvapení. Kdybych si měl vybrat, na co půjdu znovu, tak rozhodně volím tohle před Elysiem, Fast five, Pacrim, StarTrekem, Iron Manem 3 apod... Těžko se tomu dává jakkoli vysoké hodnocení, ale faktem je, že takhle bych se rád bavil pokaždé. ()

Estrellita

Riddick se tu stává opět zvířetem a projevuje se přesně tak, jak ho máme rádi. Cynicky, ironicky a velmi klidně. Přestože třetí díl vykrádá jedničku kde může, nikdy nemůže dosáhnout té mrazivé atmosféry Černočerné tmy, kterou tu sice nahrazuje déšť, ale jinak příšerky i všechno ostatní zůstává vlastně stejné. Každopádně přes všechny mínusy se mi tenhle akčňák líbil, Riddick nestárne... 76% ()

Saraph

Riddick, ó sympatický drsňák! Nebýt toho, že se celý film odehrává na jednom místě, možná by si to zasloužilo více obdivu. Proč je jméno Dahlová tolik oblíbené pro ženskou na vesmírné lodi? Čtenáři Starcraftu jistě ví. Ovšem toho něco-jako-pejska jste nemuseli nechat umřít, vy bestie! ()

Mr.Ripley

Hravá žánrovka, jež předčila veškerá má očekávání. Především předčila předcházející ubíjející Kroniku. ()

chelseaman22

Všichni moc dobře víme, že Dízl má díky své bohaté muskulatuře potenciál. Co jsem ale netušil je fakt, že se rozhodne investovat své těžce vydělané peníze z Rychle a Zběsile BůhVíKolikátky do pomateného akčňáku, jenž se především vyznačuje haldami písku a jednou blondýnou, která nechce být obtěžkána dítětem (všimněte si té matrinovské mluvy!). Když si po pěti minutách zvyknete nereflektovat ty katastrofální vizuální kouzla (jak z Kubrickových '80) či klasický struhadlovitý Dýzlův hlas, tak máte před sebe ucházející podívanou, jež se hodí být obtěžkána dvěma hvězdami. 42% Celosvětový výdělek k 23. 1. 2014: $98,337,295, což je 2,66 násobek budgetu a mimo jiné 24. nejvýdělečnější snímek, kde se objevují "Creautures" ()

filmmovier

Pecka. Jak byla Kronika temna vizuálně úchvatná, tohle je ještě lepší. Planeta je správně temná, odstíny barev jsou převážně neveselé. akce je špičková a voiceover Vina Diesela je učiněná lahůdka. Začátek dokončuje dějovou linku z Kroniky temna a pak už se z toho stává víceméně předělávka Černočerné tmy. Ale jaká! Výtečná! Je to luxusní jak vizuálně, tak hudebně a vlastně... tak nějak prostě ve všem, no. A je tam celou dobu světlo (rozhodně ne Černočerná tma), takže je to i pastva pro oči. Richard B. Riddick je prostě neskutečnej řízek a já bych se pokračování jeho osudů vůbec, ale vůbec nebránil. Právě tohle je můj nejoblíbenější díl celé ságy. Není to jen moc dobrá sci-fi, ale je to navíc i výborná fantasy. A kromě Diesela tam je i Katee Sackhoff. Je to béčko? Ani bych neřekl. Ale je to prostě strašně hustej cool film. Dobrý. 80%. tentokrát velmi, velmi neobjektivně. ()

st.jim

Začalo to nadšením: "hurá, jdu na Riddicka". Skončilo to: "no jo, viděl jsem Riddicka". Riddick je Černočerná tma v horším kabátu. Vin byl skvělej, ty jeho vtípky :)) ale celkově se to prostě Davidovi moc nepovedlo. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)