Závazky (S09E04) (epizoda)

The Obliged

Hladovka

Horor / Thriller / Drama

USA, 2018, 44 min

"I never... I never asked anyone to follow me." "I know, I know. Maybe you should've." ... Napínavé jako kšandy - a to nemíním jen scény, kdy Daryl s Rickem řeší svoji vzájemnou problematiku, Neganovo psychické zhroucení, linku Carol, Michonne, Maggie a Jadis, o samotném závěru nemluvě. To vše totiž jednoduše bere dech. Jsem v úžasu, když vezmu v potaz, jakým nehorázným způsobem nás tvůrci šokují jednotlivými příběhovými zvraty. TWD se díky bohu navrátilo do starých dobrých kolejí... Konečné Rickovo zúčtování se pomalu avšak jistě blíží, a nejen proto by jste si měli hlídat vaši již tak značně vysokou hladinu adrenalinu.(19.11.2018)

Všichni proti všem.(12.11.2018)

Ked' už sa ho rozhodli nechať skapať, tak ten roxor mohli viesť efektne cez stred ksichtu, alebo aspoň stred trupu. Takto to vypadalo len na zapichnutú triesku v boku!(11.11.2018)

Že ještě někdy dám epizodě v TWD plný počet, to jsem si nemyslel. Prakticky celý díl se něco děje, skvělý Negan a jeho pálka, konflikt, propast a na závěr Rick. Díl měl vše, co od seriálu očekávám a napětí, které jsem naposledy zažil maximálně s Neganovo pálkou.(15.10.2020)

Je hezké vidět, že tvůrci také myslí na budoucnost, tedy časy, až tu nebude šéfovat Rick Grimes. Tvůrci kdysi prozradili, že jeho nástupcem se stane jeho přítelkyně Michonne a tato epizoda jejich prohlášení jenom potvrzuje. A ukazuje se, že rozhodně nebude špatnou náhradnicí, protože jak prozradil neblahý konec, bude ji potřeba dřív, než řekneme švec. Vidíme ji zastávat Ricka jak v práci, tak v rodičovských povinnostech, a dokonce se mezi ní a Neganem začne rozvíjet výraznější pouto. Toho pochopitelně bude mít na starosti právě ona, takže si tvůrci chytře připravují půdu pro nějaké to budování vztahu mezi těmito dvěma rozdílnými osobnostmi. Z pohledu vyprávění se zkrátka jedná o zatím ne nejlepší díl, ale dokonce nejlepší řadu, která kdy byla natočena. A to si dovoluji napsat i přes fakt, že zatím nejsme ani zdaleka v polovině. Čím více se totiž ponořujete do příběhu, tím více zjišťujete, jaké péče se postavám dostává. A vy si je prostě musíte oblíbit, i když vám v minulosti nebyly zrovna sympatické. Zvlášť v této epizodě se tento fakt nejvíce projevuje, protože na poli pouhých 45 minut stopáže se dokážete v oblasti rozvíjení vztahů a celkového vyprávění posunout natolik, že minulé řady vyloženě zaostávají. Nejen vyprávěním, ale i formou. Pokud jste fanouškem už nějaký ten rok, jistě jste si toho už všimli. Doslova všechny předešlé řady se „pyšnily“ dost nevyváženou strukturou vyprávění. Na začátku každé řady jste byli vhozeni do příběhu, potom vyprávění výrazně polevilo a rozjelo se znovu až na samotném konci, který vás přiměl, abyste byli zvědaví, co se v další řadě stane. Zde je to vůbec poprvé naopak. Nová řada začala pomalým, leč namlsávajícím rozjezdem a s každou další epizodou šlape do pedálů s pomocnou gradací jako nikdy předtím.(4.11.2018)