Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? (oficiální text distributora)

swenyx

Rio je vlastně docela povedená pohádka v čele s papouškem Ara Blu a jeho nápadníci Perlou, i ostatní postavy jsou dobré a není tu ani žádná postava která by mi nějak vadila. Příběh sice předem jednoznačný bez nějakých větších nápadů, což ale nevadilo, když se bavím, tak na tomhle nijak extra nelpím, ale stejně tomu přece jen něco chybělo na to abych se rozhodl dát lepší hodnocení. Vlastně mi to i docela připomnělo Jak vycvičit draka s tím jak začal Blu létat stejně jako Bezzubka. ()

PTuranyi

Pestrofarebný zábavný animák alebo lovestory dvoch papagájov ara, posledných svojho druhu. Čaká nás divoká jazda Riom, karneval, tanec, piesne a konci spojenie viac ako len dvoch sŕdc. Animácia je špičková a atmosféra tepe v rytme samby tak, že na konci nezostane oko suché. Miestami sú však vtáčie žarty prepálené až pripomínajú Angry birds. Napriek tomu však o zábavu a emócie nie je núdza. 70% ()

d4

Taká typická rodinná oddychovka. Deti sa zasmejú a rodičia vypnú. :) Tie citlivejšie povahy zaujmú prekrásne mláďatká a maličké vtáčiky, tých technicky založených zas zaujmú jednotlivé charaktery (hlavne záporné) no a ornitológovia si užijú aj nejaký ten orgazmus. :) Aj napriek tomu však vo filme neuvidíte nič, čo by ste dodnes nevideli. Dokonca mám pocit, že deťom neprináša ani žiadne poslanie (možno len "nezabíjajte vtáčiky"). A ten okukaný Blue Sky Studio look stačil iba na 3 hviezdičky. Pozn.: Určite by som však dal prednosť Riu pred Scream 4. :) ()

kacudzde

I když příběh o zdomácnělém papouškovi je dost předvídatelný, ta animace je nádherná ( od ptactva po Rio a jeho karneval). Připomínku mám snad akorát k některým zpívaným scénám, které se dabérům moc nevydařily. A co mě pobavilo - že ve skoro zaplněném sále bylo jen 8 dětí a jinak samí dospělí :-) . Viděno v kině 16.4.2011. ()

B.kaspik

Tato pohádka mě velice příjemně překvapila. Obávala jsem se, že ve srovnání s Dobou ledovou to bude propadák. Ale jak říkám, byla jsem příjemně překvapená. Pohádka mě zaujala, ani chvíli jsem se nenudila a pořád mě něčím překvapovala. Vřele doporučuji. ()

ovi77

Podla mna celkom fajn podivana...jedine co mi vadilo je to neustale Nutenie ludi aby chodili na 3D filmy...podla mna to nedava filmu nic, skor naopak...ale s tym autori nemaju nic spolocne :) 4/5 ()

michalkop

Svěží příjemná oddychovka s příjemnou animací. Má v sobě i spoustu zajímavých nápadů. Viděl jsem ve 2D, ale vzhledem k dobré práci s virtuální kamerou, musí být 3D úžasné. Minimálně první půlka je velmi vtipná. Po prvním shlédnutí 90%. ()

Palizer

Neviem ako ostatný, ale mňa tento film celkom pobavil. Nie je to síce nič extra, ale môžem povedať, že čosi nad priemer. Jednotlivé postavy sú priemerné a niektoré až hlúpo/ zahrané. Najlepšie postavy sú Linda a Blue-ho priateľka. ()

dogrose

Ve 3D verzi naprosto úchvatná úvodní scéna v džungli a pak onen již zmiňovaný panoramatický oblet Ježíše na rogalech. Škoda, že takových scén nebylo ve filmu více. Poměrně zajímavé mi přišlo množství vedlejších postav (hodná zvířata, zlá zvířata, hodní lidé, zlí lidé), ale při tak jednoduchém ději zůstala nevyužita možnost prolínání vícerých dějových linií. Naopak - aby se už tak jednoduchý děj v určitém momentu vůbec posunul, musela se jedna postava ze zlé přeměnit na hodnou (bezprizorný sirotek). Žádná pořádná chytlavá píseň, vždyť se přímo nabízelo to tam pořádně roztočit. Druhou polovinu filmu už jsem jen čekala, cože nakonec bude tím impulsem, aby Blu konečně zamával křídly. Něco už tu bylo: parta zlodějských opic nápadně připomíná krále Jelimána a jeho show (pokud bychom jim nabrousili zoubky do špičky), klece s napytlačenými ptáky ve skladišti zas uvězněné hračky v Toy Story 3. Dobré české dialogy a dabing. Oceňuju padoušského kakadu a Louisovo slintání, které je ve 3D fakt síla. Můj šálek čaje tento film není, ale určitě potěší chovatele domácích mazlíků, papouškology a všechny, kteří si právě vybírají destinaci pro letošní dovolenou. ()

GCaesar

Musím říci, že mě se tento film, opravdu líbil a připadal mi mnohem lepší, než Doba Ledová, ale to je dáno možná tím, že já sám chovám doma několik papoušků. Film je zajímavý i po vizuální stránce, takové scény, jako například oblet sochy Ježíše na rogalech, nebo již úvodní hudební scéna stojí za to podívat se na film třeba i ve 3D. Postavy jsou docela sympatické (nepočítáme-li buldoka) a zajímavě vymyšlené (např.: originální kakadu-padouch), sambou prostoupená atmosféra karnevalu v Riu je tu rozhodně se vším všudy.Jinak shlédnutí filmu každopádně doporučuji, v českém dabingu jsou přidané vtipy i tam, kde předtím v originále nebyly, což je příjemné zpestření a ukazuje to příjemným způsobem bohatství našeho jazyka. ()

koci

V poslední době již třetí věc z Ria - An Idiot Abroad, Rychle a zběsile 5 a teď Rio. Dvě hvězdičky právě za tohle prostředí a za obsazení dabingu. Jsem velký fanda animáků všeho druhu - a pokud jste už nějaký ten celovečerák viděli, scénář Ria vás těžko uspokojí. Je tak nepůvodní až hanba. Sedmileté dítě ví, co všechno se v tom filmu stane. Ale docela mě bavilo si namísto modrýho papouška představovat Marka Zuckerberga. ()

Pavlo

Priznávam, že to nie je veľmi originálny animák – dej stokrát videný a predvídateľný, ale aj tak som sa dobre bavil. Navyše animácia bola kvalitná a hudba tiež. Ako letný „odreagovák“ podľa mňa funguje. ()

bystroocko

Vůbec nechápu velmi nízká hodnocení filmu. Je to průměrný animák pro děti, ve kterém si svoje najdou i dospělí. Příběh je jednoduchý, předvídatelný od první chvíle do poslední chvíle, animace je krásná (nebudu soudit 3D verzi, neviděla jsem ji). Co je ale opravdu skvělé, je hudba. Člověka to neurazí, pobaví, při líném nedělním odpoledni si toho krásně odpočne - a víc snad ani nikdo nečekal, ne? :o) ()

misuleee

Není to sice hit, ale ostuda také ne. Příjemné pokoukáníčko s hudebním podpisem Johna Powella. Nic menšího, nic většího. Za svět barev a samby si tento kousek zaslouží slušivé 3*. ()

Sathine

Přiznávám, že pokus o muzikál mě trochu zarazil, jinak si ale myslím, že to byl po delší době povedený animovaný film. Sice naprosto jednoduchý a předvídatelný příběh, ale pokud chce člověk jen sledovat obrazovku, o ničem nepřemýšlet, párkrát se opravdu od srdce zasmát, tak si myslím, že to tento film splňuje dokonale. ()

intheend

Jasný, je to pro děti, ale přesto mě to bavilo. Krásně naanimovaný a celkový zpracování je taky dobrý. Nebejt těch pasáží, kde se zpívá, dal bych i 4*. ()

DCR

Zajímavá animace, strhující tempo v rytmu Samby, podmanivá atmosféra karnevalového Ria, trošku klišé, nablblý padouši a démonický ptačí záporák, to vše tvoří poněkud divoký brazilský koktejl, nicméně maximálně koukatelný, osvěžující a příjemný. Kvalit pixarovské kuchyně sice nedosáhne, ale rozhodně potěší a roztančí divákovo srdce. V atmosféře čadíkovského letňáku, kdy mám vedle sebe své krásné řechtající se potomky, bych se skoro roztančil i já a to jsem vždy na diskotékách připomínal postřeleného retardovaného kozla s epileptickým záchvatem. ()

.:Angel:.

I když si mi příběh líbil a na-rozdíl od některých uživatelů ČSFD mi muzikálové pojetí až tolik nevadilo, tak na daleko lepší a "vymazlenější" animované filmy tento prostě nestačí! - Na rozdíl od monologa jsem za zanimování Ria vděčný, protože osobně nejsem zastáncem zasazením do skutečného prostředí! No a pokud jde o předvidatelný děj, tak s tím se už tak nějak nechá u dětských filmů počítat, ne? ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky