Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? (oficiální text distributora)

beyli

Naprosto úžasný film !! Nejsem sice velký fanoušek animovaných filmů, ale tenhle mě opravdu dostal. Úžasné barvy,animované prostředí a hudba. Hodnotím 99% ()

J.Bourne

Exploze barev. Opravdu krásně namalovanej a naanimovanej film. Roztomilí papoušci. Blua by chtěl snad každej domu. Občas sou tam docela sranda momenty. Příběh uznávám neni oskarovej, ale je snad v popisu filmu drama? Zastávám názor, že pokud chci nějakej super děj plnej zvratů atd. nemůžu ho hledat v animácích. A hlavně nemůžu soudit animáky podle děje. Dyť i takovej shrek nebo madagaskar mají děj dost a dost očekávatelnej. Já sem si RIO užil se vším všudy. Hudba, vykreslení Ria a papoušků, vtipný scenky a i ten příběh byl fajn. Takže 4 hvězdy. ()

seth82

Hodnotenie by som dal 3,5, avšak lokálny systém je s tým žiaľ nekompatibilný. V každom prípade som sa na Rio celkom pobavil, nečakal som od toho nič prevratné (ale predsudky som voči projektu ako takému taktiež nemal), ničím ma to neurazilo. Dej síce neoriginálny a plný klišé, avšak celkový priebeh bol natoľko svieži, že som nad tými nedostatkami prižmúril očko. Skvelý Jesse Eisenberg v hlavnej úlohe, zvyšok obsadenia nechal kilometer za sebou (videl som v origináli, pobyt v zahraničí), škoda tých "hiphopovo" ladených scén, aspoň sa to ale neskončilo ako Príbeh žraloka. Celkom podarené vtipy, skvelá animácia, ktorá síce nebola tak realistická ako v prípade Rango, ale namiesto toho poskytovala pestrosť a živé farby, 3D bolo fakt 3D a nie iba reklamou na plagáte (ako v prípade Súboja titanov), škoda toho posuvu hudby do populárnej roviny, score od Powella je veľmi počúvateľné. Na relax a pohodu v kine je Rio jednoducho priam ideálny a to pre všetky vekové kategórie. ()

Prochy38

Na co u animáků koukám především? Na animaci. A tímto je pro mě tento film o třídu výš, než Kung-Fu panda, než Madagaskar apod. I když se tu píše komedie, je to spíše taková romantika a jako hezký příběh = úsměvné, jako byl třeba Hledá se Nemo. Ale mně tu zase nic moc nechybělo. Většina postav byla moc hezky ztvárněna, i když asi nikdy nepochopím, proč ve všech filmech musí být něco (někdo), kdo popírá veškeré přírodní zákony. Jako zde supr cool ptačí dvojce (kanár a ač amatérský ornitolog, netroufnu si tipovat, co bylo to druhé) škaredí a ještě byli trapní. Škoda. Naopak tukan i papoušci povedení. Chtěl jsem dát 3*, ale vesele dám 4*. Vadí mi, když se v animácích zpívá, ale tady, krom nějakých hip-hopových vložek, to bylo moc příjemné! ()

ThomasCrown

Príbehovo plochý a predvídateľný film, netreba čakať nečakané, no brazílska farebnosť a hudobnosť vás vtiahne do seba. Je tu viacero vtipných momentov, no chcelo by to ešte dotiahnuť. V konečnom dôsledku si však príjemne oddýchnete pri zvukoch samby a pri pohľadoch na Rio z oblakov. ()

Harapes

Absolutně předvídatelný příběh této pohádky mě dobře pobavil,děti se řehtaly a strávily jsme příjemný večer v letním kině,kde si tento film bezesporu více užijete. ()

iampatrik

65% Ničím nepřekvapí, ničím neurazí, nenudil, hodinu a půl v poklidném tempu bavil. Prostě jednoduchý rodinný animák, kde hrajou prim zvířatka - opeřenci exotických druhů, gangsta opice a uslintaný pes v prosluněném a pěkně udělaném brazilském Riu a takové animáky mě popravdě asi vždy budou bavit více, než "hrdinské sci-fi" Megamysl či Já, padouch apod. ()

Yarushka

Sice předvídatelné, ale i tak příjemná,celkem i vtipná, animovaná oddychovka s krásnou hudbou a pestrými barvy. ()

Darik

V celku dobrý odpočinkový film, který se určitě bude líbit nejen mladším generacím. Taky bych se chtěl naučit létat - to musí být pecka, ta svoboda. Hmm, škoda že nejsem Blu... ()

Hanes88

Samozřejmě když srovnáme s nejlepšími animovanými filmy tento filmek, bude hodně pozadu. Nicméně ale příjemná atmosféra a některé povedené vtípky zaručují pěknou podívanou na nedělní odpoledne. Já osobně když budu mít možnost tak se na to znovu rád podívám :-). ()

kill-tec

Klasická pohádka kde víš dopředu jak to skončí, co se asi bude dít, kdo je špatnej a kdo ne a bla bla bla.. Ale když on je ten Rio tak strašně roztomilej.. ()

Jayem

Dosť priemerne. Aj keď animácia je nádherná, ten dej je oničom. Par vtipných momentov ale to je všetko. Stále nechápem ako je možné že to toľko zarobilo v kinách. Možno v tom decka vidia niečo čo ja nie. ()

TheKiw

Je to sice meta-konformní uber-klišé, ale protože na Csfd nemám na výběr z 10 hvězdiček, střelím Riu 15 cípů. Autoři se totiž dostatečně vyblbli na mikro-vtipech a side-postavičkách a tak jsem se jenom vezl na feel-good vlně a nevnímal tu klišé-nevyhnutelnost happy-endu. P.S.: Za ty pseudo-předpony film nemůže. ()

Martin_W

Povedený animák s nepovedeným ukončením. Rio má docela neotřelý koncept s hezkou animací. Solidně jsem se bavil a určitě si rád v blízké době Rio opět pustím. Velký mínus spočívá v nedokončeném konci, po kterém zůstává spousta otázek. Zůstal Blu u Lindy, nebo Perly? Zůstanou v Riu, nebo se přestěhují zpátky ? To si již máme zřejmě domyslet.. 71% ()

sona123

Klasický kecací animák bez nápadu. Snad jen ty barvy a představa hřejou. Zbytek je nuda a neoriginalita a až je mi líto, že tím przním vkus potomka. ()

Marina111

Rozprávka, ktorá ťaží najmä z nezabudnuteľnej a nezameniteľnej atmosféry karnevalov a "ich" mesta: Ria. V súvislosti s týmto filmom chcem poznamenať pár vecí: 1.nebyť toho, že ho sledujem za pekných a nevšedných podmienok, zrejme ho ani nedopozerám do konca. 2.prerod knihomoľky žijúcej len pre svojho domáceho miláčika na spoločenskú divu zvŕtajúcu sa v bikinách na jednom z karnevalových sprievodov mi pripadal veľmi nereálny - až do času, kým som sa sama nenaučila tancovať salsu a sambu a nepodľahla som ich čaru: v tomto smere mi už dej pripadá o čosi viac presvedčivý 3. celkový dojem u mňa zachraňuje "lietací" záver, ktorý však priveľmi okato ťaží z jedného notoricky známeho a stále dookola opakovaného citátu (všetci sme anjeli s jedným krídlom a na to, aby sme mohli lietať, sa potrebujeme spojiť ... a bla bla .bla..). 4.aj napriek tomu, že všetky okolnosti - pozri bod 1 - nasvedčovali tomu, že tomuto filmu jednoducho neodolám, predsa len ... pre mňa je presným priemerom. Ľutujem. ()

Zombi

Děti by asi nějakou hvězdičku přihodili, ale jinak je to spíš podprůměrný animák, příběh (spousta klišé) ani postavy moc nezaujmou, pár vtípků ujde a to je asi tak všechno. Lepší 2 hvězdy. ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky