Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? (oficiální text distributora)

Isomut

Ach, v každej rozprávke so zvieratami je to stále rovnako. Na začiatku je pesnička, všetci sa radujú, potom ich pozatvárajú do klietok a odvezú ktovie kam. Prevoz autom je vždy rovnaký. Náhodou sa otvoria dvere a zvieratá sú voľné kdesi v cudzej krajine, kde zažijú určite mnoho zážitkov, spoznajú nových priateľov a hlavne srandy kopec. Miestami mi to pripomínalo Angry Birds, najmä ten s červenou hlavou. Priemerný animák s málo vtipnými situáciami. ()

Toka

Trochu podcěnovaný animák. Uznávám, na animáky Pixaru to nemá, ty sou bezkonkureční, ale hej, buďme soudní. Ano, je to naivní, ale dyť animáky byly určený původně pro děti. Zvířata s lidskýma vlastnostma, boření klišé, fajn humor, dobrej soundtrack (ano, vím o Justinovi Bieberovi), to všechno do sebe nádherně zapadá. Nehledě na vypracovaný charaktery, gratulace scénáristům. Hodně velký překvapení, takovou pecku sem fakt nečekal. ()

hazaba

Jeden z milých animáků pro děti, u kterých se občas baví i dospělý. Je škoda, že vrchol filmu je v podstatě na začátku, ale což... Roztomilá byla i dvojice ptačích kamarádů. Jinak bych jej zařadila mezi animákový průměr, na který si za pár týdnů ani nevzpomenu. ()

Rokle

Pestrobarevná taškařice s mnoha srandovními postavičkami a hláškami. Jesse Eisenberg se na papouška Blu hodí, je přesně tím stydlounem, kterým má být. Odkazy na určité snímky ("ty malej King Kongu" nebo "Svóóóbódáá") potěšily. 70% ()

BOURQUE

Ďalšia rozprávka od tvorcov Ice Age. V podstate sa jedná o veľmi jednoduchý príbeh, ktorý v sebe skrýva aj niekoľko odkazov pre diváka. Pre mňa bol trošinku sklamaním, že ten pes dostal tak málo priestoru. Bol fakt skvelý. Inak odporúčam podívať sa na to spoločne s dieťaťom, napríklad v nedeli, keď vonku prší. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Fawkes

Rio je fakt animovaná komedie pro menší děti, příliš jednoduchý děj, docela povedené animace a efekty, příjemná samba provázená celým filmem a skvěle vykreslená podoba města Rio de Janeiro. Takže pro mě průměrný animovaný film. (62%) ()

Faila

U většiny scének jsem měla nepříjemný pocit, že tohle už jsem někde viděla (vrcholem vykrádaček byla bezesporu jungle tančící party ujetých opic). Hudební čísla nestála ani trochu za to (nic horšího než rapujícího kakadu jsem snad neviděla) a nemůžu si pomoct, ale snad všechny postavy byly nesympaticky ošklivé. ()

Adm.Nelson

Dobré momenty sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky, príbeh je úplne predvídateľný, ale nenudil som sa a ubehlo mi to veľmi rýchlo. Len som na ďalší deň videl rozprávku O statočnom kováčovi, kde som si uvedomil prázdnotu týchto amerických výplachov pre deti. Asi starnem. 6/10 ()

Heroine

Celkem milý film pro děti, ale nikde žádná originalita. Hlavní lidská dvojice nápadně připomíná dvojici z filmu "Zataženo, občas trakaře", příběh s papouškem který neumí létat je zase podobný příběhu "Papouška Paulie", tancující opice připomínají Madagascar, humor je poněkud omšelý, a situace stokrát viděné. Ale není to zdaleka tak nechutné jako Rango, a možná už za to alespoň pár hvězdiček. ()

Hapretor

Není to prostě Pixar. A je to znát. Málo vtipu, zbytečné písničky, animace sice fakt hezká, ale nemá to takové to kouzlo. Fóry spíše pro dospělé, zbytečně většinou narážkou na sex (nejsem prudérní), ale tohle mě rozesmálo opravdu minimálně, když to srovnám s jinými počiny. Jediné, co stojí za zmínku, je ta romantická linie, ale ta sama o sobě mně nestačí. ()

Octane

Hezký barevný animovaný film s parádním dabingem. Mě se to líbilo, ideální večerní odpočinkový animák pro celou rodinu. ()

Luk Skywalker

Stejně jako mnoho dalších animáků, je to zaměnitelné. Jediný rozdíl je to v tom, že tam víc romantiky než obvykle, ale než k něčemu dojde, tak to něco přeruší v nejméně vhodný okamžik. Jinak pár akčních scén a úsměvných situací jinak nic nového. Dvojku určitě vynechám, bo průměrných a podprůměrných filmů je dost na to, abych s nimi ztrácel čas. ()

merigieren

roztomilej modrej papouch si najde lásku, naučí se lítat a jeho majitelka si to taky užije, jsou tady opičáci a opelichaný papouch zloduch kteří převzali funkci osvěžování vtipem. Zloději jsou taky na půl, dva přitroublí a jeden zloduch. Pro efekt se papouch učí létat což nám dává možnost si užít volnou krajinu nad riem. I když je tady zápletka s padajícím letadlem, tak si nikdo neublíží = vhodné pro děti :-) Hezky do sebe zapadající části tvoří kouzelný celek. ()

massdonfel

Neurážející, hezký animované. To je vše.. příběh jalový žádné překvapení.. vtip taky žádný. Přes to film docela utekl. 5/10 ()

helloween93

Rio si mě nedokázalo získat, a to hlavně nezajímavými postavami, kde asi nejzajímavější byl záporák v podobě bílého Kakadu Nigela. Eisenberga, který davuje Blua nemám rád, to taky filmu moc nepřidalo. Animace byla pěkná, ale to už je tak nějak standart. Nevim no, prostě mi ti papoušci nějak nevzali. 2* ()

Pingu

Příběh není na tomhle animáku až tak nejdůležitější, ale to zpracování je úžasný ..... Úchvatný pohledy na RIO a hlavně let papoušků na rogalu kolem Ježíše je fantastickej. Jinak z toho srší taková zvláštní svěžest, kterou způsobuje asi milion živých barev a karnevalová samba. Docela mně teď po shlídnutí mrzí, že jsem si nevybral 3D verzi .... tak snad napodruhý :)) ()

Torgal

Generický animák pre deti, ktorý absolútne ničím neprekvapí. Hovoriace zvieratká, humor založený na tom, že neustále niekto niekam padá a predvídateľný príbeh plný očakávaných zvratov. Nájdu sa tu aj podarené momenty, no je ich príliš málo na to, aby som sa pri sledovaní skutočne bavil. Okrem dvoch modrých papagájov sú totiž všetky ostatné postavičky viac či menej nesympatické a prostredie Ria a karnevalu mi osobne tiež nesadlo. Technické spracovanie tiež nijak nevyniká a spolu s hudbou je nanajvýš priemerné. 5/10 ()

Ssoumess

Neřekl bych, že v animáku můžou být tak sexy baby... no, když je vlastně celej film o ptácích... jsem to mohl čekat. 7/10 ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky