The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

Silwer

Ale ja tomu ty 4* dam..rozhodne jeden z nejspinavejsich filmu co muzete videt.Krasna ukazka toho,ze lidi jsou proste jen zvirata,seberte jim civilizacni hodnoty a mate opet na scene pudove zvire.. Skoda ze tam neni vic vysvetleni co se stalo,ale jak zazni,tak asi Severni Korea😂 ()

Carlinhos

První polovina se vcelku dala, bohužel druhá se změnila v těžko pochopitelnou a hlavně neuvěřitelně nudnou a otravnou úchylárnu, která film nikam neposunula, naopak ho úplně zabila. Herecké výkony minimálně dvou tří hlavních hrdinů byly k pousmání. Velké zklamání. ()

Corpsegrinder

Nezajímavý post-apokalyptický drama zaměřující se na skupinku uzavřenou v protiatomovým krytu. Mlha pracovala s timhle mnohem líp, zde je každej nezajímavej a zmrd možná až na celkem sympatickou postavu Michaela Biehna která to tam bohužel sama táhne celou dobu. V prvních 40 minutách se tam objeví obleky a nějakej výzkum. Jakej? To se nedozvíme. Absolutně zbytečný. ()

legatio

Čekal jsem hádky, intriky a boj o přežití, ale to, v co se tenhle film v druhé polovině proměnil, mi vyrazilo dech. Včetně závěrečné pětiminutovky, při které jsem úplně oněměl. ()

Holina

Neskutečný psycho. Ani tak nejde o tu apokalypsu, o to sci-fi, ale o to neskutečně mistrně zpracovaný psycho. Atmosféra by se dala doslova krájet. Biehn rulez a těšim se na soundtrack, tušim kvalitní....psycho! ()

divak84

hodně překvapivé ! detailně dynamické a celkově fungující. samozřejmě nějaký ten škraloupe se najde (uderná četa míří 15 minut na civily a ne a ne zmačknout spoušt) ale já byl naprosto spokojen. tradičně se v době maximální krize ozvou nejspodnější lidské pudy (te sexuality mohlo být možná trochu míň a více napětí/lekače) , ale velmi příjemné překvapení i na delší stopáž.. pokud by se celý štáb vrátil a odvedl by stejně poctivou práci, není důvod neudělat dvojku a Divide II by mohlo odstartovat slibnou serii ve stylu resident evil... proč ne ! :). LIVNGDEAD: are you fuckin serious ? tak nečti SPY při sledování filmu a pak tady nebudeš za blbce... prej "proč tam jsou vlastně zavření"... odpověd máš v prvních par minutách filmu !!!!!! ()

Hanys_

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3-4 hvězdami, ale převážil fakt, že jsem se ani chvíli nenudil a to zmagoření určitých lidí mi přišlo celkem přesvědčivé. Někdo to tady dost trefně napsal - je to vážně jak Vyvolení ve sklepě, ale perfektně natočené (s Gensem jsem zatím neměl tu čest) a tak dokážu Divide odpustit i ten výlet mimo úkryt, který sice vyvolal řadu otázek, ale v kontextu děje nedával moc smysl. 7/10 ()

SphereF odpad!

Z tohoto snímku mi bylo docela zle, což byl asi jeho úkol. Ostatní úkoly nesplnil...Postavy nesympatické, děj nulový a psychologie docela bída. Hned od začátku jsem čekal, že budou všichni na dně a jak to budou řešit. Nakonec to vyřešili nechutnými hrátkami a pár zabitími. Z toho vyplynulo, že vlastně celá psychologie toho filmu zní: "Až budete zavaření v krytu budete se chovat jako prasata". Nejvíc mě naštvalo, že když už na začátku sebrali holku, že se to pak bude dál řešit, ale neřešilo. Podle mě to byla jen návnada, aby se všichni chtěli podívat až do konce, který nic nevysvětlí. Kdo chce zápletku se zavřenýma lidma, ať zkusí radši: The Mist ()

VIPerson

Úchylárna s dobrým castingem a slušným závěrem (tím myslím tak 5 minut).Většinu filmu jsem byl nasranej na chování lidí.Nevím jak tam byli dlouho ale řekl bych že takhle debilně (i kdyby byl zmagořelý) by se nikdo nechoval.Nebudu to tu rozpatlávat.Radši se znovu podívám na Pána much.PS:Závěr nic neřeší a nezodpovídá žádnou z otázek,kterou si během filmu položíte(třeba co dělají lidé za dveřmi,a proč na konci...).Konec je tedy pouze příjemně atmosférický a hezký na oko,nikoli obohacující či jakkoliv informační. ()

Mazlik4

Je to jasné, při atomové válce nemá cenu schovávat se v krytu (resp. ve sklepě), kde stejně všichni tak jako tak zemřou. Navíc tráví poslední týdny života v totální depresi a vzájemně se neuvěřitelně prudí. ()

Krabak

Hnusnej, nechutnej, bohužel i roztahanej film, ve kterým se už od začátku chovaj lidi jak totální dementi. Myslím si, že kdyby si scénárysti/režisér víc pohrály s úvodní půl hodinou, tak by se z toho dal udělat hodně nadprůměrnej film. Je škoda, že je tam v té úvodní hodině spousta nelogického chování, což mě na tom filmu opravdu štvalo. Osobně jsem od začátku doufal, že Micky těm ostatním srazí hlavu hned při první hádce. Ovšem po shlédnutí jsem za to rád, že to neudělal. Po té hodině se z toho stalo fakt nechutný psycho, které skončilo ještě víc nečekaně. Další film, který nebyl nejhorší, ale opravdu ho stačí vidět jenom jednou.___Postupem času musím změnit hodnocení k lepšímu. Už dlouho se mi nestalo,aby mi takle nějáký film ležel v žaludku. A to si myslím, že je ukázka skvěle zpracovaného filmu. Ponorková nemoc a ztráta soudnosti... děsný--->78% ()

HonzysKISS

Parta šašků, kteří se mrknutím oka změní v psychopaty. Mě to teda bohužel moc nebavilo. Jako jo, občas to bylo hezky napínavé, ale něco tomu strašně chybělo. Ani jsem moc nechápal, o co v tom filmu vlastně jde :D. Ale je zajímavé to vidět na jeden večer, proč ne. Nejhorší film to není. ()

Sayko

Z hlediska psychiky je úžasná ukázka toho, kam až člověk dokáže klesnout bez civilizace. Ale po stránce filmové mi to přišlo moc zdlouhavé, nenašel jsem jedinou postavu, která by se mi vryla do paměti, soucítil s ní nebo mi jí bylo líto, když se jí něco stalo, prostě jsem nepocítil za ty dvě hodiny žádné citové pouto.. Hudba výborná, děj už ne tolik a herecké výkony meh... ()

Michalechal

Tak to bylo takový nějaký nechutný. A to to do jistý části vypadalo jako zajímavej film, než se to zvrhlo, že se mi u toho ani jíst nechtělo - a to je co říct. ()

Teabag

Dobrá atmosféra, přijatelné herecké výkony a "krásný" katastrofický psychoportrét skupiny přeživších. Já jsem velmi spokojený. Celý dojem navíc umocňuje fakt, že po celou dobu nikdo neví, co se vlastně tam venku stalo. Postupem času to navíc začíná být už jedno, páč to, co je pro všechny zúčastněné nejdůležitější, se odehrává tam uvnitř. ()

chaometic

Jestli si chcete zkazit večer, je The DIVIDE ideální. Uvidíte spoustu sexu, násilí a dvě zombie a dozvíte se........ nechte se překvapit!!!!!! Kýč, kýč, kýč ()

Mauric

Hluboké sondě do výkalů lidského charakteru, resp. do našeho opravdového "já", nemohu nic vytknout. Všeho se ve filmu dočkáte a to v rozumné míře. Dlouho jsem neviděl tak komplexní post-apokalyptický film, jenž ve vás zanechá hlubokou rýhu deprese. Bravo! PS: K dokonalosti chybí filmu pouze veselé zvolání do éteru při závěrečné scéně: "This is Threedog! ..." ()

Abiosis

*HRÍB A JEHO VÝTRUSY* Úžasné, ako tento film nemá potrebu nič obkecávať a vysvetľovať. Začiatok je prekvapujúci, človek sa ani nemá čas poriadne usadiť a - bum! Výborný in medias res. Zo začiatku som mal síce obavy - natoľko rozpačito to pôsobilo -, ale postupne sa atmosféra buduje, vzťahy sa vyhrocujú a je zriedkavou skúsenosťou sledovať, ako sa ľudské charaktery menia vplyvom neistej budúcnosti, prítomnosťou strachu o vlastný život a snahou adaptovať sa na nové a neznáme. Niekto to zvláda lepšie a iný horšie. Avšak niekto vôbec nie; a kde pred nimi utiecť, kde sa skryť, keď vonku čaká istá smrť? Malý, klaustrofobický a postupne aj násilný film. Niečo iné, ako som očakával, ale stále pre mňa veľké a príjemné prekvapenie. Verdikt v 1 vete: Postapokalyptický film v malom balení. 21.05.12 ()

Disease

Správce domu si ve sklepě vybudoval kryt a pustil si tam pár lidí, kteří se hned od začátku začli chovat jako totální idioti. Pak to gradovalo, až do celkem slušného finále. Noe měl recht, že si do archy naložil jen zvířata. Jako bonus dost přepálená stopáž. Místy k smíchu (ne vtipné!). ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)