The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

majec4

Film, ktory vo mne zanechal poriadnu stopu. Niecoho podobneho by som sa nechcel dozit, lebo verim tomu, ze presne takto by to skoncilo s tymi poslednymi, ktory by prezili. Film ma len par nedostatkov, ale pri tom su tak vyrazne. Velka skoda. Hovorim hlavne o plynuti casu. Az prakticky pri jednom z poslednych zaberov zistime, ze film sa odohraval v ramci dlhsieho casoveho useku. Urcite by som pocas filmu ocenil aspon strohe info o dobe stravenej v bunkry. Niekedy to bolo dost bez logiky. Neporozumel som vyletu z bunkru. O co slo? Co sa dozvedeli? Kto boli "ti druhi"? Preco vzali dieta? Aj napriek tymto nedostatkom som rozmyslal o 5*, lebo Biehn hral svoju rolu uzasne a film ma prinutil zamysliet sa. Kazdy film po ktorom premyslame o niecom vyssom si zasluzi vyssie hodnotenie. Nemozem vsak prehliadnut spominane nedostatky, takze 4*. ()

Illy

Mé počáteční obavy že to bude trochu nuda byly zažehnány. Rozklad člověka v uzavřeném prostředí, kastování a nechutnosti výtečně vyobrazeny na pozadí nevědomosti "co se asi stalo?". Výbornej snímek s parádním koncem. ()

JM87

V prvé řadě musím vyzdvihnout Michaela Biehna, mám ho prostě rád od dob Terminatora jedničky a tak sem fakt rád, že si po dlouhé době zahrál v něčem pořádným. Dál za to stojí rozhodně Lauren German - klasická vychytralá mařka, která díky své feťácké minulosti dokáže v krytu ovládaným chaosem prežívat klidněji než ostatní. Co dál? Opravdu uvidíte, jak to vypadá, když skončí skupina lidí v krytě a ač to vypadá, že film vaří z vody a je to asi pravda, tak něco uvařit dokáže... doporučuju :) PS: Myslím, že rozhodnutí vybrat do hlavní mužské role zrovna Michaela Biehna bylo založeno na shlédnutí Propasti :) ()

Geller

Snímek postavený na chování postav opět v této oblasti (jako mnohé přechozí) v důležitých momentech značně selhává a to zcela záměrně jen aby mohlo být dosáhnuto smysluplného grandiozního finále. Filmová jednohubka, netřeba vidět vícekrát. ()

Blue.Shark

Pro mě asi trošku zklamání. Podle traileru jsem čekal...vlastně ani nevím. Myslel jsem, že ti lidi budou chodit ven, že se budou snažit přežít. Tohle nebylo ani psychologické, protože už od začátku tam jsou všichni magoři, takže se tam vlastně nemohlo nic zvrtnout. Každopádně se místo vysvětlení katastrofy, průzkumu okolí a vysvětlení jediné zajímavé zápletky s vojáky v anti-radiačních oblecích (ale není zas tak těžké domyslet si, co dělali) dočkáme pořádných prasáren, naprosto nelogického chování ("Ty hajzle, tys nás tu zavřel!" - nasrali se mu do krytu, kde jsou jako na jediným místě v bezpečí a ještě pyskujou...idioti.), a jsme svědky totálního shnití osobností a veškerých zábran. Do poloviny byl film zajímavý a ještě se na to dalo koukat (nejlepší scéna z filmu je beztak ta s atomovkou na začátku), ale od té doby to začalo jít pekelně z kopce a to hlavně kvůli tomu, že příchod vojáků v anti-radiation oblecích je snad vrchol filmu a do konce už ho nic nepřekonalo a hlavně to ani nebylo pořádně rozvinuté. Ta druhá polovina už tam byla jen aby tam byla...aby šokovala, aby se z toho lidi poblili - sadistická prasárna, která vůbec nebyla nutná. Za první půlku a apokalyptických koncových 5 minut dávám tři hvězdy. ()

Ronaldo79

O něco málo urážlivé a zvrácené něž o rok starší srbská nechutnost. Naopak tento snímek je o to více depresivní, těžkomyslný, tísnivý, v některých momentech jsem si připadal sklíčený k tomu melancholická hudba a člověk má po náladě. A co se v průběhu 120 minut stane z hl. protagonistů za zvěř, lepší nepsat. Vyloženě nepříjemný film, který se divákovi zaryje pod kůži a jen tak se nepustí. Pro slabší povahy doporučuji vyhnout se filmu obloukem. Ovšem pěti hvězdám brání, objasnění celé situace, pár otázek zůstalo nezodpovězených. ()

bolan

Postapokalyptické vize je látka která mě baví, takže i tento komorní film, který má své mouchy na mě působil blahodárným a uvěřitelným dojmem, což je mezi filmy, kde monumentálnost akce převyšuje živočišnost projevu vzácné. ()

Flopik

No tak tento film som si chcel vážne už dlhšiu dobu pozrieť no nejak som sa k nemu nedostal až do teraz.Čakal som od toho ale pravdu povediac viac , no tým netvrdím že to bolo zlé.Začiatok mi prišiel chaotický , samozrejme čo iné by to malo byť keď všade niečo vybuchuje.Veta v popise "dokážu sa naši hrdinovia pojiť" pre mňa stratila hneď význam.Dlho sa mi nestalo že by mi pri filme nebol z hlavných postav nikto sympatický no teraz tomu tak bolo.Až na Evu.Neskutočné bolo ako sa hl,postavy začali meniť a z civilizovaných ľudí sa dostali na úroveň opíc.Koniec sa mi z Časti páčil a z Časti zase nie.No aj tak musím povedať že to je slušná podívaná a preto dávam 4* a 70%. ()

Silviaxx

Tak musím povedať, že od prvých chvíľ prebiehania The Divide sa mi hlboko zapisoval do srdca. Čo sa týka akéhosi postapokalyptického žánru, je toto pre mňa bez pochýb špička a ani hodnotenie mi tento názor nevezme. Zavrite niekoľko ľudí po zvláštnej situácií, ktorej nik nerozumie a nik nevie, čo sa deje do jedného veľkosťou ani nie malého, no ani významne veľkého protiatómového krytu a sledujte, čo sa deje. Toto je jednoznačne to, čo chcem vidieť a čo ma vyslovene zaujíma. Ako sa spočiatku relatívne normálni a celkom racionálne uvažujúci ľudia menia na chodiace mrtvoli, ktoré fungujú len na základe základných pudov, mozgy vygumované, rozumné uvažovanie nehrá žiadnu rolu. Totálne úžasne vykreslená zmena psychiky u človeka v bezvýchodiskovej situácii. V podstate nejaká hlboká myšlienka alebo niečo podobné ma v tomto filme nejak extra nezaujímalo, išlo mi práve o ten psychologizmus postáv a ten bol proste vymakaný ! ()

Thomm

Zbytečně ztracený dvě hodiny života. Nechutnost, perverze, hnus, Rosanna Arquette... a výčet věcí na blití by mohl pokračovat. Od odpadu tenhle film zachránil jen hudební doprovod. ()

Olaf7

Chybělo mi větší vykreslení postav, než došlo k tomu, že si začli hrát na krtky. Jinak to bylo slušný, občas logiku postrádající. Závěr se snažil bejt vymazlenej, ale moc mu to nevyšlo. ()

Standic1

Spousta nezodpovězených otázek, které by film udělali zajímavějším... škoda, že ani ke konci je nikdo nezodpověděl. Co to má za výsledek? Celé dvě hodiny jsou utahané, v půlce vlastně nevíte, kde to má začátek a jestli už je konec. Nebo jestli koukáte na něco úplně jiného, jenže pak si otřete slinu z koutku pusy a řeknete si ... SAKRA, pořád je to ten stejný film! Takže ne... opravdu nedoporučuji... Pro ty, kteří se cítí stejně jako já, tak ne, opravdu nevím: jak dlouho tam byli? Co dělají s těma dětskama v plastových rakvích? Kdo jsou ti lidé v obleku? Kde se to odehrává? Co bude dělat až jí v tom oblečku dojde kyslík? A spoustu spoustu dalších otázek, na které neznám odpověď... fakt zábava! :) ()

MIMI.kry

Myšlenka filmu je dobrá, o tom, co s lidmi udělá bezvýchodná situace, izolace, vypadnutí z normálního sociálního prostředí, nedostatek jídla, strach o zdravotní stav (evidentně byli ozáření, časem se to začalo viditelněji projevovat), psych.tlak, jak se v extrémní situaci rychle dokáží změnit či zdůraznit i určité osobnostní rysy apod., jak někdo zneužívá situace... Bída z lidí vlky činí a vlky z lesů ženě hlad, že ano. Všechno ovšem přetluče strašná depka a pocit bezmoci, který se přenese na diváka. Taky bylo zvláštní, proč museli být zlikvidováni někteří lidé, kteří mohli být pro skupinu přínosem, nicméně s přimhouřenýma očima se dá uznat, že skupina mohla být třeba paralyzovaná strachem a proto se nezmohla na obranu proti těm největším padouchům. Ne že by se nad filmem nedalo přemýšlet nebo že by byl o ničem, ale byl zatěžující, musela jsem občas některé scény trochu přetáčet. Nevydýchávala jsem to, fakt psycho. A souhlasím, jo, většina lidí jsou v nouzi bezohledný, nebezpečný a iluze si o lidstvu jako takovém nedělám. Ještě že existují výjimky. Souhlasím s těmi, co tady píšou, proč nebyla vysvětlená ta laboratoř s dětmi a některé další věci. Za mě emočně silný film, pocitově ovšem velmi nepříjemný. Znovu si ho proto nejspíš už nepustím a i když mi není lhostejný, přemýšlet o něm nechci. ()

Saur.us

Začíná jako klasický apokalyptický film ale změní se v něco naprosto šíleného. Kam až může lidská mysl dojít, když si uvědomuje konec své existence. Klaustrofobie, ponorka, beznaděj. Ideální koktejl pro zničení lidskosti a pro nástup zvířecích instinktů. Gens se navíc nebál to celé zabalit do odporného, krví a potem prosáklého kabátu s nápisem gore, kterým, společně s propracovanou a rychle se měnící psychikou postav, dokáže nejednomu divákovi zkazit den. Bohužel někdy měl i slabší chvilky a ty díry v ději a v logice trochu pošramotili celému The Divine jeho vyjímečnost. P.S. tu informační díru o těch chlápcích ve skafandrech a jejich účelu ti Gensi nikdy neodpustim! Natoč pokračování a máš to odčiněný. ()

warrenur

Opat raz zaujimavy pocin stvarnenia situacie, ked nazeniete nesurodu bandu ludi, do maleho spolocneho zivotneho priestoru a nechate ich proste koexistovat. Stvarnenie prerodu roznych charakterov, je sice mnohokrat minimalne "divne" avsak na divaka celkom slusne posobi. Ci uz depresiou, znechutenim, alebo odsudenim. Kazdopadne nuti tak trochu cloveka zamysliet sa, ako by sa spraval on. Drsnost postupom deja citit z minuty na minutu viac. Osobne som vsak cakal viac autenticity, logickejsie spravanie sa postav, nad ktorych konanim sa mi obcas "zastavoval" rozum a podla mna by sa v realite rozhodne spravali inak (hoci, k tomu by vedel fundovane vypovedat skor psycholog a v krizovych situaciach ma clovek tendenciu spravat sa iracionalne...to beriem ). Tiez mam vyhrady voci sposobu nasilnych a nahlych zmien charakteru niektorych postav, ktory bol ozaj casto pritiahnuty za vlasy a mal zrejme divakov iba sokovat. Povodne som uvazoval len nad dvojhviezdim, avsak zaverecny pohlad sa mi pacil. Inak ma vsak podla mojho nazoru tento film hodne nedotiahnuty potencial. ()

Viperine

Ta hvězda je za soundtrack, který se hodně zasloužil o to, že jsem to byla schopná dokoukat.. The Divide je zbytečný popcorn, který si jen hraje na psychologický triller, potažmo sci-fi. Jinak je to asi takováhle snůška: špatní a nesympatičtí herci, prvoplánové krvárničky v duchu SAW, nesmyslně vyhrocený vývovoj postav, trapné sexuální vsuvky, dokonce s pokusem o šokování praktikami S/M, zbytečné zápletky bez vysvětlení, vykrádačky (mimo SAW také např. Kostka), klišovitý scénář, přehnané dobarvení snímku, trapné skafandry.. ano, naštvalo mě to.. ty dvě hodiny jsem měla raději látat ponožky.. ()

dawe787

Začátek super, konec ještě lepší, ale prostředek filmu je psychologické drama, které Vám buď sedne nebo budete chtít vypnout přehrávač. Dva buzíci z jedné skupiny začnou terorizovat zbytek té skupiny až se situace vyhrotí. ()

psycho_6

tísnivá a depresivní atmosféra od začátku až do konce. Je znát Gensův rukopis a jeho záliba v násilí. Jasně, má to pár logických děr, které ale filmu s radostí odpustím, protože dlouho mě film takhle nevtáhl do děje a "nevyplivnul" po dvou hodinách pekla pro partu přeživších ukrytých v bunkru. Co napsat závěrem? Všichni jsme jen zk*rvené zvířata. 4* ()

Kjuk

Ty jo, v atomovým krytu se dá zažít takový zábavy! A já se bál, že se budu nudit. Ponorka je hold svině, já to znám, tudíž jsem se Milovi vůbec nedivil a v koutku duše jsem mu snad i fandil! Jsem hold prohnilej skrz na skrz a to ani nemusím bejt v tom atomovým krytu měsíce zavřenej. Jinak prdelka s něma pěkně vymňoukla, to se musí nechat! Ženský... ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)