The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

bobby_jean

Asi skor medzi 3-4 hviezdami. Prvá hodina bola výborná! Neviete, čo sa deje, zrazu ste len vtiahnutí do klaustrofobického bunkra. Čakala som, čo z toho bude a ako to skončí, čo sa vlasne stalo, čo mali znamenať muži v skafandroch a všetky tie veci, ktoré sa udiali zozačiatku. Holt, toto som sa nedozvedela.... V druhej časti upadlo tempo, no prišiel na rad neskutočný drasťák. Počas niektorých scén som musela odvrátiť zrak. Surovosť pudov, keď už všetko ľudské zmizlo do nenavrátna sa tu zobrazila bez akýchkoľvek okolkov a zastierania. Ozaj neodporúčam pred spaním (tak ako ja dnes.. všakže!) ()

jolanek

Velmi narocny film,depresivny a arogantny.Kazdy jeden bude rozmyslat, ako by on reagoval aby sa zachranil. Prvy dojem vo mne bol pocit znechutenia, no s odstupom casu musim uznat, ze kvalitne natocneny film ktory ukazuje extremne pripady, povahy a spravanie sa v extremnej situacii. ()

Mishqo

celkom slušný film na to že som nečakal nič oslnivé ale nakoniec to predčilo moje očakávania a výborný záver filmu ()

Brain-D

Film o lidech zavřených v bunkru a o jejich proměně. Naprosto špičkově zachycená lidská psychická proměna, hudba, gore, ale chyby to má taky a né málo. Michaelovi Biehnovi jsem jedinýmu fandil, ale tak trochu se stal potravou pro mladou generaci.. ()

Aven

Naturalistické, špinavé, drsné, depresivní a celkově "lidsky zlé" - tedy přesně zachycující lidskou podstatu zbavenou všech jistot a výdobytků moderní vědy. Po dějové stránce ovšem těžký podprůměr - tolik logických děr už jsem ve filmu dlouho neviděl, navíc nevysvětlení původu katastrofy a týpků ve skafandrech mě přijde vyloženě jako filmařská chyba. ()

zdenny

Filmy typu "lidé v místnosti" mám rád, protože si vychutnávám psychologii vzájemných interakcí. Tyto filmy jsou různé - buď se po skupině lidí chce, aby spolupracovali nebo naopak. Ale mohou zde být i další proměnné. A člověk (a divák) nikdy dopředu neví, co se stane v dalších minutách. Zde, v tomto filmu, jde o to, aby lidé přežili co možná nejdéle v protiatomovém krytu a pak se snažili nalézt zpátky své životy po proběhnuvších atomových útocích. Situace v bunkru se ale vyhrotí neočekávaným a velice zrůdným a drastickým způsobem. Ve filmu je to celkem v pohodě. Ve skutečnosti bych ale opravdu plival blesky, kdybych se dostal do společných (a uzavřených) prostor se zmrdy, kteří si myslí, že mohou ovládat druhé. Je to ale otázka toho, jak kdo se v silně kritických situacích zachová a hlavně o tom, že vlastně nikdo neví, co to udělá s ním samotným. ()

Blue.Poison

Po dlouhé době film se silným příběhem. Jeden z těch, na které se nezapomíná. Ztísněné prostředí, surově hutná atmosféra. Postavy, které střídavě zbožňujete, litujete i nenávidíte. Scénář sice zpočátku působí jako když neplavce skopnete do bazénu, ale po první čtvrtině jsou karty rozdány a hra může začít. Poctivě vybudované napětí vás pohltí a jeho výsledek možná až šokuje. ()

JohnSmith

Celkem zajímavá psychárna, která je do dvou třetin docela v klidu, ale pak se stává celkem nechutnou a nesnesetilenou. Nicméně nápad to nebyl zas tak špatný a příjemné je,že se nekoná žádný happyend jak jsme zvyklí. ()

ghatos

Jak píše J*A*S*M, přes všechny výtky to navazuje postupně velmi nepříjemný pocit. Psychologické brnkání na strunu zla (Luciferova efektu) se podařilo. Hudební podkres, hnusný bunkr a lidské zrůdy v něm děsí víc, než cokoliv jiného. Cesta do hlubin zvrácenosti lidské duše s Michaelem Eklundem zanechá "dojem". Potěšil mě vzkaz, že servilita, zbabělost, chamtivost či svévolná agrese nezajistí přežití (minimálně dlouhodobě). 76%. ()

Zagi20

Konečně!!! Strašně sem se na The Divide těšil, už od prvního traileru netrpělivě vyhlížel příležitost se na něj podívat. A stálo to za to??? Po druhém zkouknutí během jednoho večera dávám plnou palbu. Jasně mám pár výtek, především k nezodpovězeným věcem jako např. co ti vojáci???? co to tam dělali za hokusy pokusy??? Ale to vše jde stranou při strhující závěrečné půlhodině, a vlastně nejenom během ní, během celého filmu si ani nestihnete zapřemýšlet co všechno je tam špatně, popřípadě dobře. Protože se před vámi pořád něco děje, což mě velmi překvapuje vzhledem k délce filmu a tomu že se celý film odehrává v malém atomovém krytu. Čekání opravdu stálo za to, jsem nadšen !!! ()

L_A_D_A_S

Do teď tak nějak nevím jestli se mi to líbilo nebo ne. Přikláním se k tomu že ano, proměna postav je skvělá a dokonce i uvěřitelná a Michael Eklund předvádí absolutně neuvěřitelný výkon. Co mi trochu mrzelo je že první půle a půle druhá mi připadají jako dva filmy složené k sobě. Oba dobré ale nenavazují na sebe. Spousty otázek zůstává i po konci filmu což není vždy problém ale tady je to do očí bijící. Přijde mi že režisér se tak trochu vysmívá všem divákům. I tak ale dávam 4* a doporučuji ke zhlédnutí. ()

klima777

Překvapivě povrchní a ploché. Škoda... Vlastně ani to ne. Takových už tu bylo a ještě bude... Dobrý nápad prostě někdy nestačí. ()

Kalidor_

Velmi povedený drsný, psychologický thriller (horor ani moc ne) o proměně malé skupinky lidí v protiatomovém krytu z dnešní civilizované (relativně) společnosti v primitivní, anarchistickou tlupu kde vládnou pouze ty nejsilnější a nejtupější hovada. ()

Dagoussek odpad!

Já vím, dala jsem odpad, ale pro mě film úplně nedotažený a protáhlý zbytečnými scénami... Nevím jak bych se chovala, kdybych měla ponorkovou nemoc, ale asi bych určitě nemučila někoho kdo mě zachránil, dal útočiště, pití a jídlo. Chybělo mi vysvětlení proč k výbuchu došlo či co se vůbec stalo. ()

Pecival

Pominu-li fakt, že se nejedná o apokalyptické sci-fi, ale spíše film o bandě hipíků zavřených v kumbálu, neni to špatný film. Ale čím dýl jsem to sledoval, tím víc mě to přivádělo k zuřivosti. Ty postavy se chovaj absolutně retardovaně. Sundat pošahaný psychopaty měli asi tisíc šancí (mohli je nabrat za zadu tyčí nebo stačí obyč kop do koulí - kurva na to nepotřebuju kvér), nebo pokud byly úplně retardovaní měli tam zavázanýho drsoňě co by si je podal. Celkově mě to mrzí, už jenom kvůli Biehnovi, kterýho sem měl vždycky rád, a protože se mi to ze začátku docela líbilo a je to celý přijemně dekadentní. A proč tam je ta epizodka s těma vojákama.. tj docela wtf moment. ()

zolo23

The Divide patrí medzi najpozoruhodnejší film aký som tohto roku videl. Už len tým, že som ani len netušil čo sa môže odohrať v nasledujúcich minútach. Vôbec mi nevadilo chýbajúce vysvetlenie "Kto" vlastne zaútočil a "Prečo". O to som bol vo väčšom napätí a o to bol tento film zaujímavejší. Parádna doprovodná hudba, bezchybný režisér a zimomriavkový záver. Čo som si mohol priať viac? 80% ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)