The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

M.a.r.v.i.n odpad!

Banda Americkejch dementů ve sklepě ...kanál nad kanál úchylky a prasárny se stupňují lidská dustojnost a humánnost ustupuje. A opět nastupuje chování herců jak po lobotomii... depresivní, odporné, nechutné, kvůli tomuhle na filmy nekoukám 122 minut ztraceného života ()

Brain32

No pěkná ukázka toho jak chování party neznámých lidí uzavřených v krytu vyhnije až k homo-habilis. Právě až v těchto krizových situacích se ukazuje pravý charakter různých povah člověka a film působí více než věrohodně, co působí on je věrohodný, protože je to ryzí pravda. Škoda toho nedomyšleného děje (alá nákaza apod.) ovšem to člověk ani moc nevnímá, ve filmu jde Gansovi hlavně o vývoj postav a to se mu povedlo bravurně! ()

Skullus

Celkem zajímavý příspěvek do baterie postapokalyptických snímků, byť zpracovává prakticky pouze (SPOILER ALERT!) psychologii ponorky, posílenou kontextem konce civilizace. Díky nepřehledné (a neodhadnutelné) časové linii nelze ani moc hodnotit propracovanost a realističnost psychologie postav a rozkladu jejich křehké humanity, ale je jasné, že švédská sadomasochistická trojka s Rosannou Arquette s prvky fetišismu může na ty slabší zapůsobit jako katalyzátor přeměny. Formální zpracování je průměrné, díky převážné lokaci (sklep) však dostatečné a zážitek nepokazí. Některé technické aspekty a detaily potěší, některé ale nedomyšleností vyloženě ruší (upřený pohled do ohniska jaderné exploze, smartphone přežívající vlnu gamma záření, kam je odvětraný generátor, kde bere tolik paliva, kde se bere čerstvý vzduch, kam mizí plynné produkty koliformních bakterií ze žumpy, kam neslyšně zmizely trosky budovy nad krytem a kdy je nahradil labyrint polní protiradiační laboratoře?) a některé vzbuzují nezodpovězené otázky po významu (ze všech pistolí světa zrovna německý Luger P08 - měli dno humanity reprezentovat archetypy nácků?)... Příčiny, rozsah ani následky apokalypsy ve filmu nenajdete a nijak nenapoví ani pohled na zamořené ground zero celého města, film je pouze zapouzdřenou epizodou. Paranoidním vysvětlením aktérů můžete a nemusíte věřit (jste-li podobně paranoidní, věřit jim budete), scénárista tedy zřejmě chce zůstat ve zlatém fondu realistické kinematografie i po apokalypse, ať už ji způsobí cokoliv... ()

Patrix000

Dobrejj film i když s dost brutalnima scenama co se znasilnovani týče jinak dobry koukaní a je videt že lidi jsou prasata a jsou sobci vystihuje to jak by to bylo!!! ()

Hezoun Marw

Z ukázek filmu jsem usoudil, že by nebylo špatné zajít si na něj do kina, opak je však pravdou. Myšlenka filmu je dobrá až na to zpracování. Jako divák jsem neměl ponětí o čase stráveném v bunkru, proto mi přišlo, že chování a reakce postav jsou naprosto nepřiměřené a nelogické. Po velice uspěchané první polovině, následují nechutné a zvrácené scény, které filmu moc neprospívají, a opět nesmyslné jednání postav mi film ještě více znechutilo. Zakončení je taky velice uspěchané a já jsem opravdu vlastně nevěděl, co se tam stalo a proč. Ale i přes to, ve mně film zanechal jistý dojem, proto 40%. ()

lahvi

Začalo to zajímavě. Pak se to bohužel zvrhlo v něco tak odporně nechutnýho..nemyslim filmovou stránku, ale obsah. A hlavně nechápu proč si tam kouřili pod nos. ()

Yelush

Toto je presne tip filmu, ktorý vďaka svojmu kontroverznému spracovaniu balancuje na tenkom ľade a len maličkosti rozhodujú o tom, či skĺzne do odpadu, alebo po jeho vzhliadnutí vo vás zostane silný zážitok. Pre mňa zaujímavá téma má dobrý rozjazd a aj napriek pár scenáristickým dieram a jemnej nelogičnosti sa vďaka dokonalo dusnej, depresívnej atmosfére a naturalisticky podaného zobrazenia prostredia či vývoja a premeny ľudí na beštie, stáva naozaj psycho thriller vysokej kvality, čo podčiarkuje aj dobrý casting a uveriteľné herecké výkony. Film ma vôbec nenudil a obrazovo dokonalý záver ma iba utvrdil v tom, že toto sa tvorcom naozaj podarilo a u mňa s prehľadom skĺzol do silného zážitku. ()

Kaspja

Trailer ukazuje nejlepší záběru z filmu. Začátek byl plně v režii "domovníka", avšak z nepochopitelných důvodů převzali iniciativu velmi jednodušší jedinci u kterých se primitismus rozjel do plných obrátek. Film hezky popisuje změnu chování a psychiky lidí, kteří jsou zavřeni v atomovém krytu, ale nedovedu si představit, jak by někdo tak slabí jako ti "velitelé" ovládli skupinu. Bohužel o příběhu nelze mluvit... Proto dávám 40% ()

Kathleena

To, že všichni v tomto filmu jsou špatní, neznamená, že je to špatný film. Jen tak přemýšlím, jestli jsme opravdu všichni taková sadistická hovada bez jakékoli morálky. Jedinou šanci na relativní přežití má bývalá feťačka, to je podle mě trochu klišé, protože se to dalo čekat, když už to tam milující přítel jen tak vmetl. Pro mě by bylo mnohem silnější, kdyby jediným přeživším byl ten hodný bráška, co se snažil zachovat si aspoň trochu úroveň, a který by byl nucený nakonec zvolit mezi zabitím a nadějí nebo smrtí . Do teď nevím, jestli jsem z filmu nadšená, zhnusená, depresivní....bohužel nejsem překvapená. Co musím vytknout je, že nesnáším, když se tam vmíchají věci, které nejsou nutné a nakonec se nevysvětlí. V tomto případě svět z venčí a unesené děti, chybí mi pointa. I když si nechci představit, co by se dělo, kdyby tam ta holčička zůstala...Pokud na takové filmy nemáte žaludek, tak se určitě nedívejte. ()

Frukin

Pokus o psychologické sado-maso u kterého jsem uvažoval jestli to mám nebo nemám předčasně vypnout. Krom dementních postav mi připadal tento film i dost nedomyšlený. Dejme tomu, že někdo zaútočí na město a jistá směsice lidí se schová v krytu. Čirou náhodou postaví nějací týpci tunel přímo k inkriminovanému krytu, kde se snaží jeden druhého ojet nebo rozčtvrtit. Čirou náhodou není kryt (ani vchod) pohřben budovou, která na něj spadla. Čirou náhodou mají co dýchat, krom smradu z latríny z mrtvol. aj.. tento film bych pojmenoval "promrhaný čas ".. ()

Edwin44 odpad!

Pro někoho "hezky" zvrhlej film pro někoho nechutný drama o bandě lidí zavřený ve sklepě. Bohužel možná naštěstí patřím do tý druhý skupiny. První část filmu se nehorázně dlouho vleče a nudí, druhá část se zase až moc často uchyluje k uchylným a nechutným praktikám. Mě ten film prostě ničím nenadchnul. Pokud někdo rád psychologický thriller plný násilí degradace a intolerance tak jste na správným místě. Dalším nedostatkem filmu imho je tu už několikrát zmíněné proč? Co se stalo, že museli do bunkru? Proč je ty přeživší nezachránili? Proč Proč?... Zde na to odpověd nedostanete, škoda. Sražím i tu poslední hvězdu ()

Va33ek

Gense znám hlavně díky filmu Hranice smrti, kde mou pozornost neupoutal. Ovšem o filmu THE DIVIDE se to říci nedá. Přišel s velice zajímavou vizí: Skupinka lidí zavřená v protiatomovém krytu. Sledování postupné změny lidí, kdy na začátku se jeví normálně (jako každý z nás) a na konci to ani nejsou zvířata, ale absolutní zlo mě přímo ukotvila na židli. Nedokázal jsem se odtrhnout a modlil jsem se, aby to byl jen sen, ze kterého se Eva probudí. Ty to dech beroucí vyobrazení lidské povahy jsou ještě doprovázeny krásnou klavírní hudbou, která celkový dojem ještě více vyzdvihuje a člověkovi je potom fakt ouzko. Vůbec bych se nezlobil, kdyby byl film ještě o hodinku delší a Gens by nám dopřál trochu postapokalyptického světa. P.S. Odpověď na otázku: ,,Co se stalo?´´ Podle mě není v tomto příběhu, ale vůbec podstatná. ()

lineker

Chtělo by říci až dekadentní film,který si bere na přetřes kam až může dojít lidská morálka, když člověka jako krysu zavřete na poměrně dlouhou dobu do uzavřeného prostoru. Fakt že se z člověka postupně ta krysa i se všemi aspekty krysýho chování stává asi nepřekvapí. Avšak, že díky lidské inteligenci uploaduje své chování o další"zábavné" prvky z toho jsem byl poměrně zděšen. ()

__:krux:__

Není to úplně špatnj film. Není to veselej film a rozhodně ho nedoporučuju na rozptýlení špatný nálady. Obrovskej problém je v tom, že film se nedrží béčkový bible a snaží se s B řežiserem a B herci hrát na psychologickou notu, se kterou logicky neuměj pracovat. Doporučuju proto moc nemyslet, nepatlat se v logice a pak budete možná docela spokojení. ()

baronGrga

Gensovi se nedá upřít umění vyšťourat co možná nejohavnější stránky lidské povahy a přenést je na plátno způsobem, který v divákovi probudí pocity víc než nelibé. Na druhé straně na mě jeho The Divide působí na všech frontách nesmírně lacině. Zabrnkáme trochu na nacionální strunu, frkneme tam nějaká ta zakonzervovaná děcka, feťačku z ulice, fotky šťastné rodinky, drvoštěpy a citlivé hochy s kytárou, ačkoli to pro zápletku má nulovou hodnotu, ale hlavně že tam budou ty emoce, ne? Dvě hodiny dekadentní nudy. 40% ()

gerdi14

Je to 14dní co jsem film viděl. Nechal jsem si ho uležet v hlavě a musím říct že ho nedokážu dostat z hlavy. A to jsem byl na vážkách mezi 2 až 4 hvězdy, ale na tu lidskou odpornost se nedá zapomenout. Vadilo mi trochu hloupé chování některých postav,ale jako celek to mělo neuvěřitelnou údernost na psychiku a až zdrcující pohled na to jak hluboko se dá klesnout. ()

macot

Tož tentok kúsek měél fakt ščávu. Se mňú by tam ale navydržali, protože bych jim to tam zaprděél, jak sviňa z těch fazulí. ()

tompolicky

Odpornej slizkej humusáckej film, po kterým jsem se musel dvě hodiny sprchovat a přemýšlel jsem i o transplantaci kůže na celym těle, jak jsem byl sám sobě odpornej z toho, že jsem to dokoukal. Na druhou stranu přesně to je to,co tvůrci chtěli a film ve mě vyvolal snad všechny negativní emoce co mám. Strhující herecké výkony, ponurá a slizká atmosféra, gradující hudba a nečekané zvraty. Bomba,jen trochu humózní a špinavá. ()

kecal

Tvůrci nám naprosto bez servítek ukáží, jak by dopadl Stanfordský experiment dotažený až do hořkého konce. Hned po tom co se skupinka lidí ocitne zavřená v podomácku udělaném atomovém krytu se rozjede hra v které se lidé postupně stávají tím čim doopravdy jsou a to zvířata. Jde jen o žrádlo a mrd a tomu se podřídí všechno. Ztvárnění této proměny se autorům a hercům povedla opravdu parádně a za to bych dal pět. Bohužel se ale scénarista neubránil přešlapům a tak je mnoho věcí nedotažených, nelogických a přehnaných a to mě osobně zážitek z filmu dost kazilo. Škoda. I tak rozhodně doporučuji. ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)