Země kůlů

• USA Stake Land (více)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

Ben Nevis

Nesouhlasím s přirovnáním mnoha komentátorů k The Road. Postapokalyptických filmů bylo natočeno mnoho a Cesta děsí pouze temnoutou v Homo Sapiens a ne bezduchými příšerami. Zatímco Cesta měla hloubku a decentní zápletku, Stake Land si nehraje na víc než béčko o upírech, kteří jsou navíc degradováni na nemyslící zvířata. Orchestrální hudba se tam vůbec nehodí. Nedodívala jsem se do konce, proto ani nehodnotím. ()

BathoryMan

Presne tak robené ako to mám rád(The Road,Carriers..) síce s trochu slabším rozpočtom(ten je vydieť hlavne v scéne automobilovej naháňačky s upírkou) ale inak s uveritelnými postavami,skvelou pochmúrnou atmosférou a dobre spastačenými upírmi:) ()

Rokle

30 dní dlouhá noc trvající Cesta za Zombielandem. Ten poslední snímek tam tak úplně nepatří, ale nemohl jsem si pomoci :) O postavách se kromě mladého kluka (a to taky ne moc) nedozvíme prakticky nic a přitom to v žádném případě není na škodu. Ta ponurá atmosféra kompletně zdevastovaného lidstva je vykreslena díky hudební složce bezchybně. Celá ta bezmoc a beznaděj přímo sálá až k vám do pokoje... ()

Quipido

Chybí tomu jakýkoliv charakter. Ani svět, kde se odehrává (vidíme ho jen v detailech, což by bylo v pořádku, kdyby jimy byl docílen alespoň nějaký dojem), ani záporáci (fádní design, ať už vizuální, nebo doslova trapný zvukový), ani sami hlavní hrdinové (včetně "The Mistra" a "The Boye") - všechno jedna veliká placatá suchá nuda. Slušná hudba, ale to je na film zatraceně málo. ()

hororwatch

Výborný počin, který dokazuje, že se dá natočit něco, co posadí do křesla i bez známých tváří. Opět jako u Roadu mi tu chybí nějaký začátek a taky konec. Nicméně mám-li to porovnat, tenhle film nezačal ani na chvíli nudit, vždycky přišlo nějaký osvěžení. Postavičky byly sympatické, upíří problém se nestihnul až dokonce filmu ohrát a příjemné i nepříjemné situace se během filmu objevovaly dobře namixované. Jo a ta holčina na konci fakt kus, normálně jsem mu jí i to soukromí v pustině záviděl. za 5* ()

Shredo

No pôvodne som čakal ďalší horor, čo sa zaradí do kategórie nudného béčka, ktorý ma klasický nulový dej a je to na jedno kopyto, o to väčšie bolo moje prekvapenie. Film si zachováva svoju vážnosť a ukazuje, že aj z tak slabého potenciálu sa dá vytvoriť niečo pekné. Skvelá sláčíková hudba, ktorá dotvára ešte viacej pochmúrnosť deja, a herci, ktorí sa nemajú, čo sa týka prevedenia, čoho hanbiť. ()

owwidius

Tak tuto forma vyrazne vitazi nad obsahom. Ma to skvelu kameru, vobec vizualne sa s tym pohrali a je to uplny cukrik, no a do toho hra vyborna hudba. Toto by bolo super, lenze vo filme sa od zaciatku do konca strieda akcna scena so spomalenymi (oddychovymi) zabermi. Uz v polke filmu som si myslel ze pozeram videoklip na MTV. Potom zas chvilu akcna scena, a potom zas (pekny) videoklip. Dej nijak negraduje, a vobec i ked ta cela apokalypsa vyzera dobre, ako film to nefunguje. ...edit: no, staci si dat trailer tuto na stranke. vizualne paraaada, a ako video na youtube-e skvele, ale ako film to proste nefungovalo. 5/10 [#37/2012, rip] ()

Radek.SCH

Kombinace Kingova Pulsu, Úsvitu mrtvých, Cesty, Doomsday, možná i trochu Šíleného Maxe. Prostě to, co mám rád. Překvapivě neBéčkový film, s příliš se opakujícími motivy. Ale strašně příjemné překvapení. Prostě depresivní postapo road-movie horor. ()

Evander

Zajímavý námět, zajímavě zpracované, navzdory očekávání má Stake Land i docela smysluplný děj. Celkově příjemné a dobře zahrané překvapení. 65% ()

pilarius

Tenhle herec se na Mistra prostě nehodil. Ubrat taky musím za nesmyslnost premisy - moc nakažlivé to nebylo, zombíři šli zabíjet poměrně snadno a denní světlo je obrovská zranitelnost. Vzhledem k rozpočtu ale slušné dílo, které z velké části držely na nohou hudba a scénář. ()

Raziel_cz

Nejmelancholičtější postapo ever. A originální upírský road trip navrch. Duo Mickle-Damici je záruka kvalitní filmařiny a Stake Land je napínavý, syrový a inteligentní horor, který si bere čas na budování světa, charakterů a vztahů a zápletka do něj vstupuje jakoby mimochodem, jen aby posloužila jako katalyzátor vývoje protagonisty. Má to skvělou atmosféru a hudbu, patřičně odporné upíry (praktické efekty ftw!) a ještě odpornější lidi. Viděl jsem to snad čtyřikrát a určitě ještě mockrát uvidím. ()

Rathalos

Nemam rad filmy o upiroch,ale tento je fakt pozitivnou vynimkou,vyborny postapokalypticky horor/drama,v ktorom vynika hlavne perfektna atmosfera,cele to prostredie okolo je pochmurne,strasidelne,po hereckej stranke ziaden problem,hudba i masky skvele,jednoducho vydarena zalezitost a pozrel som si aj dvojku a napriek tomu,ze ma slabe hodnotenie,tak mne sa velmi pacila,este viac ako jednotka,cize nadmieru spokojny v oboch pripadoch...:-) ()

Charlie84

A šli a šli a šli....až došli....kam? Nevim, těžko říct...a těžko říct, jetli v tom po filmu budete mít jasněji. Stake Land je velice bizarní záležitostí, která do sebe plete ale uplně všechno, což není třeba nutně vnímat jako negativum. Aby jste si však tuhle jízdu užili, je nutné vypnout mozek, což je v rozpuru s melancholickou hudbou a zádumčivou atmosférou, která vám pořád vnucuje, že koukáte na seriózní film. Libovolná akční sekvence vás bohužel utvrdí o opaku. A tak se to pořád střídá. Někdy se usmějete, někdy leknete, občas se ponoříte do atmosféry, ale řekl bych, že značnou část filmu budete především kroutit hlavou jako já. Nezpochyby nadaný Jim Mickle by si měl pro příště vybrat jinou látku a pokud možno scénář s alespoň náznakem logiky. V rámci žánru ale samozřejmě za čtyři. ()

helraiser

Hodně slušná postapokalyptická upíří road movie, která má rozhodně co nabídnout. Má to výbornou atmosféru beznaděje, hodně slušné herecké výkony a především výborné masky upírů- upír v převleku Santy močící na silnici prostě neměl chybu. No a, že to nebylo moc akčně laděné tak to mě vůbec neštve, možná, že právě naopak. Ovšem noční taškařice s upíry byly dost dobré, především začáteční útok a honička v kukuřici. No a pro ty kterým se to zdá být nudné, neakční a moc vlekoucí mám doporučení ať si raději pustí libovolný díl Bladeho a podobný filmy nechají dospělým. Pro mě zatím nejlepší upíří kousek který jsem tento rok měl možnost vidět. Palec jednoznačně nahoru. ()

foundation

Drsná postapokalyptická vízia, atmosféricky veľmi pripomínajúca Cestu s Viggom Mortensenom, akurát v akčnejšom prevedení. Prakticky znova sledujeme pochod niekoľkých postáv z bodu A do bodu B, žiadne veľké dejové orgie sa nekonajú ale réžia si vskutku dala pekne záležať. Pre mňa mal navyše film niekoľko nenútených ale naozaj skvelých momentov. O niečo horšie ako The Road ale na 4 to je aj tentoraz. ()

Yancl

Titulek zněl jasně : "Lovec upírů na vražedné cestě" .. lákavé a přitažlivé. Jenomže realita byvá kapánek mimo mísu a tento horor je jasným příkladem. Ďejová kostra sice drží napínavé opratě, ale celý film je spíše road-movie s hrstkou upírů. Ale co je nejvíce otravné ? Jasná předvídavost, ledabylé dějové zvraty a extremní střídání kvalitní akce s upovídanou nudou. Pohledné, ale nijak oslnivé. [48%] ()

longercz

Nečekejte další bezmyšlenkovitou vyvražďovačku. Akce je zde druhotná a jde spíš o lidskou psychiku v ponuré atmosféře postapokalyptického světa. ()

Castielo

Na první pohled bezduchý horor, který však postupně odkrývá i o něco inteligentnější věci, než jen upíry. Tvůrci pěkně zkloubili krvák a horor s putování a uvědoměním si sebe samotného v postapokalyptické divočině. I postupně se vyvijející vztah mistra a kluka perfektně seděl. Vše funguje jak má, pěkné 4* ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)