Země kůlů

• Irsko

• Austrálie

Horor

USA, 2010, 98 min

Upírci mají spíše blíž k hloupým zombíkům, což je netradiční a originální. Forma vyprávění komentářem i ta relaxční doprovodná hudba, všechno okej. A aby to bylo ještě zajímavější, na každém kroku fanatické zlobivé bratrstvo, které do zajištěných bezpečných měst háže z letadel upíry - no paráda. Naprostá spokojenost. 71%(17.8.2011)

Vynikajicí. To, co na mě nefungovalo v The Road, tak tady mě válcovalo bez jediného klopýtnutí. Atmosférické, bez zbytečných keců a CGI. A hlavně fungují vztahy mezi postavami a to spolu skoro nemusí mluvit. Americký horor roku (zatím). Jo a Jeff Grace a jeho hudba zase válcují, ten chlápek je talent(11.6.2011)

Vcelku pěkná postapokalyptická a hlavně zdařila road-movie z upířího světa. Mistr a jeho učeň se filmovou milenkou Toma Cruise, co zestárla a stala se jeptiškou, filmovou dceru Bruce Willise, co otěhotněla a mnoho dalších žen a mužů, co se snaží přežít. Pak tu jsou muži a ženy, co jim to nepřeji a samozřejmě upíři.(15.2.2015)

Pomalé a klidné tempo prokládané zábavnou akcí, temnou atmosférou a uvěřitelným dějem. Dobře zvládnutý film, a můžu říct že za posledních deset let jsem o upírech neviděl žádný lepší, a ani dobrý film. Na to, že stál 4 miliony, herci ani režisér nejsou známí ani přeplácení, tak byli schopní to nepodělat a dovést do zdárného konce. Dobré triky a správně šílení fanatici, zvládnuté hraní, bez přehnaného násilí, ale přesto syrové. Kurva dobře využitý čtyři miliony. Áčkové produkce by se zde měly učit. Tak moc se mi to líbilo, že bych jim klidně poslal peníze za podívání, protože tito tvůrci by je investovali moc dobře a nevyhodili by je oknem jak Hollywood na nějakou blbost...(11.10.2011)

Film bol skvelý do momentu, keď prišla Peggy. Takže sa v podstate nemám na čo veľmi sťažovať. Úžasný soundtrack s krehkými klavírnymi témami a clivými temnejšími basovými (až som niekedy chytala náladu Bealovho Carnivale); post-apo svet, ktorý mi pripomenul ničemné muže ve žlutých pláštích, akoby sa dej odohrával na jednom z paralelných svetov Temnej veže; krásna príroda; tancovačka; spoločné putovanie "rodiny", nálety upírov. Som milo prekvapená. Pôvodne som si myslela, že idem na film o zombíkoch a oni to boli upíri. Vytešovala som sa z kolíkovej (okamžité Buffy spomienky) kill metódy a myslela som, že Paolo je nejaký stratený bratranec A. Garfielda. Príjemne melancholické (rozhodne nie hororové) polnočné kino. (Art Film 2012)(19.6.2012)

• - Ve scéně, kdy jde Martin (Connor Paolo) zachránit Bellu (Danielle Harris), udělá upír (kněz bratrstva) jizvu Mistrovi (Nick Damici) na levou tvář, avšak ke konci filmu je možné spatřit Mistra (Nick Damici) u zrcadla, kde si umývá obličej s ránou na pravé straně tváře. (Koman)

• - Zippo zapalovač, který používá Mistr (Nick Damici), je reklamní zapalovač Marlboro. (HectorHagman)

• - Fotbalová helma, kterou si na začátku filmu Martin (Connor Paolo) nasazuje, odkazuje na střední školu režiséra Jima Micklyho. (oje)