Země kůlů

• USA Stake Land (více)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

bertrand

Pro pana Bertranda je největším kladem filmu znovuobjevení dcery Bruce Willise z Posledního skauta. Ovšem zde by její roli zvládla i figurína z obchodního domu. K filmu: Přihlouplé tajči s mrkvovitejma kolíkama a vůbec celkově snadná eliminace upírů dost uráží diváka i celou myšlenku filmu, který si jinak hraje na vcelku realistické postapokalyso. Příště by se chtělo rozhodnout, jestli točíme další díl Lost Boys nebo upírskou variaci na 28 dní poté. Obojí v jednom nejde, jak zde vidno. ()

lineker

Komorní road movie "horor", kde násilí a krev určitě není na prvním místě. Američáné prchající do Kanady jako do vysněné země bez úpírů. ()

Pierpa

Celkom slušná road-movie, kde naši cestovatelia na svojej ceste stretávajú úpírov - pre mňa osobne dosť divných upírov, mne sa to skôr podobalo na zombie, ale to je môj názor...Koniec koncov dej a pointa, ktorú sme tu už mali vo veľa filmíkoch a podľa mňa i lepšie spracovaných...Ale nebola to strata času- priemer za 3* ()

Roach

Odeberte z I am legend patetismus, známou tvář, levné efekty, všechnu cenzuru a trapná klišé. Poté spojte s The road a vyjde vám tahle parádní Road movie kde upíři mají blíž k zombiím než ke třpitivé disko kouli. Nick Damaci je tu šéf který vezme pod svá zkušená křídla lovce jednoho sirotka a začíná cesta za zemí zaslíbenou v době kdy je zas jednou člověk mnohem větší svině než všechno to zlo kolem. za fanouška postapa hodně slušné 4 hvězdy které sráží jen těžce neuspokojivý konec. ()

Yelush

Ako fanúšik podobných žánroviek po dlhej dobe veľké pozitívne prekvapenie. Film aj keď bez veľkých hviezd (okrem Top Gunovskej Kelly McGillis) prekročil hranicu béčkovosti poriadne veľkým krokom a priniesol veľmi dobrú atmosféru, slušné herecké výkony, všetko podčiarknuté vynikajúcou depresívnou hudbou či monológmi hlavného hrdinu, ktoré všetky dokopy vytvorili tento podarený road horror movie. Film sa skladá zo zdanlivo samostatných zážitkov hlavných hrdinov pri putovaní do "zasľúbenej zemi", ale veľmi inteligentne pospájaných do jednoliateho celku. Trošku mi chýbalo hlbšie rozvinutie charakterov postáv, ale aj napriek tomu kvitujem množstvo originálnych nápadov, dobré zvládnuté efekty s výbornými upírmi (hlavne scéna s vrtuľníkom) a relatívne neskĺznutie do klišovitosti, aj keď nejakým klišé sa samozrejme tvorcom nepodarilo vyhnúť. Celkovo však tento počin určite odporúčam do pozornosti všetkým fanúšikom tohto žánru. ()

almiralower

Tento horor sa snaží dávať divákovi aj hlbší zmysel a po celý čas sa snaží evokovať v divákovi depresívne a negatívne emócie. Taktiež (ako mnoho iných, ale nie všetky filmy) sa snaží vytvoriť určitý vzťah medzi divákom a ústrednými postavami. Mam pocit, že toto sa tomuto filmu začne dariť až v poslednej tretine filmu, kedy dej konečne spomalí na znesiteľnú mieru a hororové prvky ustúpia trochu do pozadia. Keď prevážili postapo prvky na hororovými a akčnými, tak bohužiaľ až vtedy som sa dokázal naladiť na tuto sekundárnu vlnu tohto filmu (za primárnu vlnu označujem hororové a akčné prvky). Dovtedy som to vnímal ako akčný survival horor, ktorý sa mi snaží povedať ešte čosi viacej, ale cez tu akciu som to nedokázal zachytiť. Pochváliť musím taktiež semifinálový zápas s jedným bossom, ktorý našťastie nebol prehnaný a ktorý začal a skončil práve vtedy kedy mal. Kamera nebola bohviečo a pripadá mi, akoby to bol zámer natáčať s roztrasenou kývajúcou kamerou. Inak dobrý filmík a milovníci postapa tematiky by si ho rozhodne nemali nechať ujsť. Len prvé dve tretiny filmu sú podané dosť z rýchlika. Ale aspoň sa divák pri tom nenudí. ()

JerryPilsen

Spíš než horor road movie s upíry,kteří ovšem nejsou ti praví záporáci.Těmi jsou,jak jinak,zase náboženští fanatici,kteří se chtějí opět ujnout vlády po apokalypse.Slušná atmoška s hromadou útěků a krve. ()

Figuto

Zdařilá atmosféra, film vtáhne, děj pomalu plyne, jste s postavami, ke konci se nám ten děj nějak podělá, comebackem (uvidíte) to začne haprovat, přes odchod, až k nic neřešícímu závěru. Pěkné momenty, ale i pár srážejících, kvůli nimž se mi to v paměti neuchová. ()

Zoliis

Pro me je to propadak...Porad tomu neco chybelo,neco co by to nakoplo...Ale celej film je tak nejak Stereotip.Přežit dojit do karanteny.Myslim že tohle by stacilo u jinych temat :-) ()

larsvontrier

Ano .. je to pokus bělošské matografie bejt nezávislí na hollyw. mašinérii, ano je to v běčkových za 3-4 hvězdy, ale zase upíři..? .už to samotné téma je klišé )).. kde furt berou prachy na ty blbosti..) jo a zase tam nechyběly amer. vlajky a drsný pohledy do dálavy...) jako že to není nedostatek fantazie, ale filozofické poselství..) za 2.. ()

PORTER44

Road movie napříč Amerikou která je obydlena krvelačnými upírskými zrůdami.Průměrný horor pro mě s neznámimi herci,ale docela dobrá podívaná.místy malinko nuda ale vizuálně to ujde. ()

gerdi14

Vydržel jsem a to je základ,ale pořád jsem čekal na to NěCO a to bohužel nepřišlo. Když něco mělo přijít tak střih a hle byl jsem zas jinde...a tak jsem se prostřihal až do konce filmu. ()

Pollini

Upíři jsou moje oblíbené téma a tohle není žádný Blade nebo Underworld, tohle je mnohem lepší. Nejde jen o vysávání krve a to je právě to skvělé. Musim pochválit úchvatnou a velmi vhodnou hudbu a s násilníkama žádný soucit (konečně někdo). Doporučuju. ()

flegmos

prijemna oddychovka. uveritelny casting, nevtieravy zvuk, dialogy, atmoska, farbicky, kamera, vsetko slape ako dobre namazaný bedrovy klb. Inakost filmu ako celku v tomto pripade u mna vyhrava. Ku koncu sa to trosku spomali v depko tempe co nemusi kazdemu vyhovovat ale mne to nevadilo. ()

BStone

Další post-apo road movie, která neurazí a mne nenadchne. Film disponuje celkem slušným napětím a některé scény mají výbornou gradaci. Postupně se ale tah na branku ztrácí v nedostatku invence a to jakým způsobem se vrátí hlavní záporák už je jen hodně chabá berlička postrádající logiku příběhu. Na jedno kouknutí dobrý. 40% ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)