Země kůlů

• USA Stake Land (více)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

cobraSK odpad!

Stake Land predstavuje krásny dôkaz toho, že aj s nízkym rozpočtom sa dá natočiť film, ktorý strčí do vrecka aj hollywoodske blockbustery. Skvelé! ()

fratros

Hledím...drama jako od Coenů, příběh jako od McCarthyho + upíři ... s tím, že to je to, co Cestě chybělo ... pecka !!! ()

wrong3

Nej film s upírama a to tak-že vážně 5 hvězd a jdu si tenhle zázrak pustit znovu-to nedělám často-D O P O R U Č U J I ...V HD kvalitce extáze.... ()

reccal

Road movie s upírozombíky? K tomu kapka romantiky, apokalypticky drsné přírody, bandy pořádných parchantů a na závěr myslícího mutanta? Proč ne:) Když k tomu přidám Nicka Damiciho, je z toho atmosférický horor, jak má být. Pěkně odvedená nízkorozpočtová akce, při které vás mrazí v zádech, i když běží humorná scéna. ()

vorel999

Jeden z filmů, které mě překvapily a přitom měli pod 70 %. Nick Damici se sem tedy moc nehodí, ale dá se to přežít a ta atmosféra, krása. Temné bratrstvo, které se s upíry skoro kamarádí. Trochu mě naštvalo, že se tam pak vůdce bratrstva vrátil jak super chytrej upír a zabil těhotnou holku, kterou sem moc nemusel. Prostě pěkný road movie. Moc pěkně namaskovaný upíři a celý to vypadá dost přesvědčivě. Člověk by čekal jen další béčkový horor a on se z toho vyklube skvělý film :D Tento film bych rozhodně přidal mezi hrstku dobrých filmů o upírech. Dávám 70 %. ()

raru

Hviezdička navyše vzhľadom na to,že to natočili za 26 dní,inak cestovateľsko-upírsky postapokalyptický priemer s obstojnou hudbou. ()

Pesamenteiro

Tak trochu úžasné... Atmosféra funguje, vše je depresivní, dialogů je minimálně přesto jsou postavy dobře vykreslené, děj ubíhá, ačkoliv vlastně nesleduje žádný konkrétní cíl, čehož si cením snad nejvíce - bezútěšnost, zbytečnost, nesmyslnost... Navíc i druhý plán, ve kterém lze spatřit jemnou a velmi přesnou kritiku současné americké společnosti, se krásně povedl a funguje.. A pokud jste opravdu hodně pozorní, čeká na vás pár příjemných černých vtípků a nenápadných odkazů... ()

90125

Škoda, toto možno nemuselo byť až tak zlé. Zo začiatku sa zdalo, že by to mohla byť lacnejšia (a nemám ani tak na mysli budget) sestra majstrovského kúsku The Road (2009). Bohužial sa časom ukázalo, že je to skôr jedna z tých prihlúplych upírskych vyvražďovačiek. Síce to nie je len primitívna ekšn, čo ma teší, ale aj tak film neprináša vôbec nič nového, nepoužitého a predstavivosť tvorcov o tom ako by mohla vyzerať postapokaliptická civilizácia nie je bohvieaká. Finále, bez nejakej grádacie príbehu, sa rozplynie úplne do stratena a film spadne do kategórie jednohviezdnych. 50 % ()

injoy

Putovní post apo, které na mě působilo hodně depresivním dojmem, žádná zeleň, žádné slunce... Jen šedivé pusto. Díky upírům, kteří působí spíše jako zombie, musí být stále ve střehu a přežít je hodně těžké. Těším se na druhý díl!!!! ()

Andy.222

Velice zajímavá vize postapokalyptického světa se slušnou atmosférou. Škoda jen, že ten konec tak nějak vyšumněl do prázdna... ()

Chicharron

Je to béčko se vším všady - nic moc děj, vizuál "upírů" pod průměr, depresivní atmosféra, ale film táhne charismatický Nick Damici, takže je to docela zábavné. ()

Baroque

taký lepší priemer. ale za **** to rozhodne nie je. vzhľadom na to, že v záplave postapokalyptických vízií sa to líši iba od TROCHA iných zloduchov. a to nestačí. ()

Vena69

Vytvořit kombinaci pomalého, zamyšleného road movie a upířího hororu nepovažuji za dobrý nápad. Překvapilo mě, že provedení nakonec nebylo vůbec špatné. Film začíná dost dobře - rychle představí upíry, hlavní postavy a jejich situaci....... a pak zpomalí. Zpomalí a už se bohužel nerozjede - od dvacáté minuty totiž začíná road movie, kde se moc nemluví, divák má prostor polemizovat o světě a přemýšlet. To není špatně, ale v tu chvíli už se sem upíři fakt nehodí. Osobně mi docela vadilo, že je příběh vyprávěn, dal bych přednost dialogům (moje oblíbená Danielle Harris by pak dostala větší prostor). Stake Land není špatný film, ale obávám se, že námět samotný je tak bizarní, že z něj není možné vytvořit něco víc. 45 % ()

Mcanzee

Také dobré béčko som dávno nevidel. Depresívnosť by sa dala krájať. Sympatickí herci a do toho príjemná hudba. Spokojnosť! ()

m.kefir

Nečekal jsem nic a dostal jsem toho tolik.Mistr(Nick Damici )zabiják upírů je naprosto skvělej.Stotožnuji se s komentářem uživatele POMO.4*.Jeden z nej filmů tohoto témutu za posledních pár let.Nebýt toho useklého konce dám 5*.Modlím se za pokračovaní.... ()

Perdol

Dávám jen dvě hvězdičky a to je to můj oblíbený druh filmu. Bohužel však nic nového a navíc vysoce nadprůměrný počet nelogičností ve scénáři a to i v rámci žánru. Herecké výkony taky nic moc a chování všech postav významně hloupé. Chtěl bych pro změnu vidět v takové situaci někoho inteligentního. ()

missionary

Som prekvapený relatívnym úspechom tohto akože hororu na csfd. Určita dávka ponurej a apokalyptickej atmosféry sa filmu nedá uprieť, ale podobných hladaní raja na zemi s beštiami v pätách tu už bolo mnoho, teda z môjho pohľadu nič originálne. Herecké výkony ušli. V podstate to bola nuda. Vydýchol som si keď to skončilo. Staručkú topganisku Kelly McGillis som skoro nespoznal. Jeden zo svetlých momentov bolo stvárnenie upírov. Slabý horror. ()

P/\/EL

Fresh film fest - Rigráče, free a dokonce i ochutnávka piva jakéhosi - 15 stupňů (i 13..), no, síla, perfektní pozadí - panorama s Pražským hradem, západ slunce, né, vážně, a pod tim plátno se zombírama, teda upíři a zombí (něco v tom smyslu), no, neva, z filmu jsme si dělali trochu legraci, strašidelné spíše pro přecitlivělé a nezkušené - neotrlé, klišé, jak mraky, herci trochu sympatičtí, story nezajímavá, těšim se na druhou sérii Walking dead :), no..já nevim, dal bych 2 hvězdy, ale ta třetí je za to pozadí - za plátnem :), ale zase bylo to bez sedaček na dece, ale né....dám 2....ostatní dávají totiž nějak příliš mnoho......no, určitě některé pasáže za to stojí, sestra Agáta, bombardování vampejrama z vrtulníku, ježiš, ten kraťas s těma panenkama, co byl před timhle byl ale celkem špatnej, takže já nevim...zůstane to na dvou :) sry.. ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)