Země kůlů

• USA Stake Land (více)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

waltosin

Dost zajímavý začátek, který vám nedovolí se od filmu odhrnout. Upíři vypadají prostě parádně, tak aby pořádně vystrašili. Příběh perfetní dva lidé hledají ráj a přitom narážejí ne jenom na upíry ale také na bratrstvo. Ten jeden z bratrstva to byl pěkně hnustej šmejd hlavně na to konci. Oba herci velmi sympatičtí a s upírama se jen tak neserou :D 75% ()

Lubakus

Vskutku nečekaně povedené "postapo" s prvky hororu. Pánové k látce holt přistoupili s nadšením. Spousta sqelých scén a depresivní atmosféra doslova hladí po duši. ()

Sticks

Prvé čo mi napadlo pri sledovaní Stake Land, bol Zombieland. Drsnejší, emočnejší, bez komediálnej vložky. Už v úvode je nám naservírovaná poriadne hustá atmosféra(ešte hustejšia než v Úsvite mrŕvych), ktorá sa ťahá asi do polovice filmu. Následuje mierne vytriezvenie nasledované rutinným bojom o prežitie, na ktoré sa skrátka už zvyklo. Kľudne by som zaradil aj žáner drámy, už len kvôli morálnym rozhodnutiam, bolestným stratám a smutným putovaním po mŕtvej krajine. Dobre natočený Road-movie horror, kde klady prevýšia zápory. 9/10 ()

brtko

V dnešnej dobe len ťažko nájdete kvalitný horor. Stake Land je však výnimkou. Skvelí herci a vynikajúca réžia vám miestami zarazia dych. ()

Beni1

Žádný zbytečný přecpaný dialogy, rozebírání minulostí, bezduchých vět, žádný zdlouhavý rvačky, dokonce boj s posledním upírem netrval 10 min jak je to zvykem, ale hned dostal po palici, prostě výborný příběh natočený s velkým citem pro ponurou atmosféru, podmanivá hudba, skvěle ztvárnění Mistra, to vše produkuje film, který jako jeden z mála (ne-li jediný) usazuje příběh do postapokolaptického světa plného upírů. V tomto filmu jde především o jedno. Přežít ()

CorvusBlek odpad!

Totální vykrádačka! V průběhu filmu jsem si jen říkal:tohle už tu bylo stokrát, tohle tisíckrát, tohle milionkrát a pak už jsem to ani nespočítal. Mistr, který bere do Země zaslíbené pomalu se rozrůstající a zase odpadávající skupinku přeživších apokalyptickou krajinou až do Kanady! Hrůza a zbytečnost ()

VanBradley89

Dobrá nálož :) Hodně atmosferické, pomalu plynoucí, ale pořád se něco děje. Nevadí ani letmé představení postav, protože i tak si k nim dokážete vybudovat vztah a bát se o ně, fandit jim. Upíři jsou správně nechutný a děsivý. Soundtrack patřičně hypnotický. Chtěl jsem dát pět, ale nějak mi tam nesedl ten "super upír", prostě se do toho nehodil. A úplný závěr, ne, že by zklamal. Jen sem chtěl vědět, po tom všem co jsem s těma lidma prožil jak dopadli. Ale zase v duchu celého snímku zůstal patřičně tajemný a tak to asi mělo být. Nenápadný přesto, ale výborný film. ()

jack_scott

Velmi slušný "upíří" film, který je téměř jako řada zombie snímků. Jen ty upíři jsou tu originální, na druhou stranu - méně uvěřitelní než zombíci. Ty jsou prostě klasika. Finální souboj je fakt šíleně přestřelenej...to sotva na dvě hvězdičky. Asi předpokládaj, že člověk u filmu pije a konec už dá....Mě se ale nelíbil. *** a 60%. ()

chrchel

Docela by mě zajímalo, kdo vymyslel tu chybu s jizvou v zajímavostech. Asi by se dotyčný potřeboval naučit, jak vlastně fungují zrcadla. ()

elanista1

Veľmi nechápem čo sa na tomto páči toľkým ľuďom. Ja to teda zaraďujem do kolónky filmov, s ktorými už nikdy v živote nechcem mať nič spoločné. V 50. minúte som to jednoducho vypol. Nevidím dôvod prečo sa mám pozerať na film, ktorý mi ani raz za hodinu nedal pocítiť, že sa mi oplatí stráviť pri ňom čas. Zúfalá nuda a totálne o ničom, kvalitná strata času. Nechcem to už nikdy, ani omylom, vidieť. ()

Aywes

Road movie s upírama v post apu. Děj nikam nespěje. Pořád něco čekáte.Třeba jen prohloubení psychologie postav nebo prostě něco (když už to tak tíhne k dramatu). Místo toho se tam opět sere všude křesťanství a křesťanský fanatismus. Jediný, kdo by se dal určit jako záporák má prostor celkově tak 10 minut. Hlavní postavy jsou nudné a bez duše. Ani k jedné postavě jsem nenašel citové pouto. Zajímavý byl styl - někdo zhebne, pojedem dál a někdo se zas ukáže. Absolutní nuda zabila celkem nadějnou akci. Na tenhle film si za okamžik ani nevzpomenu. Tentokrát to nejsou zombíci, ale upíři. Změna jak prase. Co se týče upírů, tak ti vypadaly fakt dobře. Akorát nechápu, proč do nich všichni stříleli. Nic se nedělo, když jste jim nic neudělali. Třeba chtěli prostě jen pokecat. Prostě fakt nic moc. ()

Dr.Bishop

Konečně, sláva, aleluja, bylo načase...Konečně pořádný "dospělý" film o upírech - bez romantických výstřelků a dětinských schémat, ryzí a syrová sonda do světa, ve kterém se většina lidských tužeb a přání smrskla do jediné - přežít. Žádná načančaná výprava, žádní nažehlení hrdinové bez bázně a hany...prostě paráda. Jedna ze světlých výjimek v nezávislé tvorbě. A ta atmosféra...Výborná práce. Tuhle postapokalyptickou upírskou road-movie doporučuju všem milovníkům post-apo/upírů/psychologických survival filmů, 85% ()

Facerr

Těžká postapokalyptická a upíří melancholie, až skoro depka. I tak dost zajímavej kus. Sice, pro větší možnost vyrovnanějších soubojů, preferuju zombíky, přesto si páni filmaři zasloužej pochvalu za originalitu. Zatímco Zombieland jsou zombíci a trochu prči, tady jsou to upíři a trochu zmiňovaný depky. Stake land je ale pecka se vším všudy, i s tím smutným bonusem, kterej si prožijete během těch 90 minut na jeden nádech. ()

MrFarmer

Půl hvězdičky za špatnej konec a půl hvězdy za pár nejasností v ději, ale jinak parádní podívaná. Jednoduše Zombieland bez humoru a s více vážností. ()

brasek

Viac ako dobrý postapokalyptický snímok so skvelou hudbou plnou melanchólie, ktorá navodila tú správnu atmosféru. Upírska road movie s patričnou dávkou akcie a napätia, ale všetko mi to pripadalo decentne uhladené, režisér sa držal presnej línie počas celého filmu, ako keby sa bál experimentu... možno na škodu, že sa viac nevenoval postave Jebedia Lovena (Michael Cerveris), kedže to bol upír ktorý premýšľal. ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)