TACHO

• Slovensko TACHO (více)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

caroleen

Velmi povedený snímek a dost nedoceněný. Ale jak se to vezme. Někdo Landu rád nemá, to mu neberu. Mně přijde jako skvělej chlap a dobrý herec. Film má nápad, je originální (což je v téhle době už vzácnost) a dostatečně složitý na to, abych se na něj chtěla podívat aspoň ještě jednou. + NAVÍC - nekončí happy-endem. Nebo jo? :) ()

mourinho

Daniel Landa - může se podepsat pod sebevětší kravinu a vždycky mu to u mě nějak projde. Skládá skvělou hudbu, má neuvěřitelné charisma a jako umělci mu jednoduše fandím. ()

agassi68

Proti tomuto je aj Fontána pre Zuzanu 3 majstrovské dielo. Scenár ako z pera absolventa učňovskej školy, herecké výkony podpriemer, pomiešaných niekoľko jazykov, dialógy pod úrovňou Mŕtveho mora. Okrem úvodných 15 minút celé zle.. ()

franya69

Naprostá spokojenost, co jsem čekal jsem i dostal a navíc hlášky typu " teraz ma dobre počůvaj kokot, ja platím a Ty budeš čítať vo farebných zvieratkách" byly bonusem navíc a pobavily mě... PS: Nebe je modrý, země je kulatá a Weber je pi.. a vyndej si ty jeho voči z výstřihu :-D ()

MickeyStuma odpad!

Myšlenka byla asi dobrá, ale nějak se to sesypalo. Děj vůbec není rozpracovaný a plynulý. Vše skáče z jednoho dějství do druhého zbrkle a bez logiky, tudíž nic nedává smysl. Komedie? Sportovní motoristický film? Ne, ohromný filmový omyl. Emocionální vsuvka nefunguje vůbec. Trénink na závod… Sakra, ti si ale věřili. V závodě by do cíle ale rozhodně nedojeli. A závod jako takový postrádá veškerý sportovní duch a patřičnou závodní dramatičnost a napětí. Už přímý přenos závodů Really v TV je daleko lepší a rozsáhlejší podívaná. Vlastně není pořádně ani poznat, co tímto filmem vlastně chtěli tvůrci říct. Amatéřina tu sálá z každé minuty. Ne, tento film neměl ani vzniknout. Je to urážka všech automobilových sportovních filmů, dokonce i napříč žánry. ()

Nail

Tak ani nevim zda začít záporama nebo kladama. Mno tak asi klady páč těch bude o něco méně. Co mě bavilo a skoro pokaždé jsem se zasmál tak scény se slovenským mafiánem (to jeho žluté kuřátka, růžový dinosaurus, slovenská sprostá mluva) :-D to bylo fajn. Sic nejsem fanda do rally tak závody taky docela fajn. Mno a jak tak přemýšlim tak to by bylo vše. Zápory a věci co mě na tomto snímku dost vadily tak například dva britové, jejich děj mi přišel dost mimo a kdyby tam nebyli tak žádná škoda, ale to by byla stopáž zase krátká. Jejich manažer byl taky dosti divné a konec..... No co k němu říci. Daniel Landa asi nechtěl klasický dobrý konec, proto to skončilo jak skončilo. Hudba ve filmu také spíše průměrná a herecké výkony takový průměr spíš méně. Ale zase na odreagování jakžtakž. Proto dávám 3*, ale jsou to opravdu dost slabé 3*. ()

Yancl

Žádná sláva, ani překvapení, ale ani zklamání..Kvalita filmu kolísá jako hladina moře při bouři, částečná nudné pasáže jsou střídány vtipnými sekvencemi ( Jožo a jeho zubatá :D ) a hlavní děj o životě, smrtelné nemoci je spíš k dokreslení, protože vážnost v pravém slova smyslu zde hraje až třetí housle. Bod pro rally prostředí a Danovo EVO :) [46%] ()

Afterpoe odpad!

Nebezpečná filmová dvojice skrytého nacisty a jeho hranaté árijské uklízečky je typickým příkladem ubohosti českého audiovizuálního díla. Tyhle Lumeny ani nezapínejte. Jen těžko pohledat něco tak odporného. ()

dainio

Zatraceně odbitý film. Chabý scénář, nulové herecké výkony, šílený chaos. V první polovině snímku jsem si v duchu říkal, jestli se nejedná o nějaký vyúkový dokument o ježdění rallye. Všechny ty poučky (levá 6, brzda-brdza, HF = Horizont Full atd.). Jasně, záměr byl ukázat prostému divákovi zákulisí automobilových závodů. Nicméně, proč tak okatým způsobem ? Dokonce bych řekl až namachrovovaným dojmem. Pojem rakovina je prakticky v celém filmu nicotný. Nemá žádného významu, a filmu nic nedá. Osobnosti typu Pomajbo, Dangl, Hrušinský a jeho syn, Lounová či v závěru ex-vyvolenista Emil Zajac dávají pojmu trapnost úplně novou dimenzi a rozměr. Landa si své odvyprávěl, stylem řeči -- no..jasně...no...no...takhle nějak...no...jo. Zkrátka film určitě nestojí za návštěvu kina ani nákup DVD. Maximálně, tak stáhnout, shlédnout a smazat. ()

darkreider

Tak ja som sa teda bavil ako málokedy. Tento film má hneď niekoľko čŕt, za ktoré stojí vidieť. Prvá je veľmi jasný kontrast medzi herecký štýlom česko-slovenských hercov a "zahraničných" (Angličania, Nemci a ja neviem čo ešte). Je tu pekne vidieť, že ten náš druh hrania je iný a v mojich očiach horší. Ale to môže byť môj problém. Každopádne k hercom nemám výhrad, zvykol som si rýchlo a potom to už bola len jazda. Havelka má výrazy jak dláždič, ale absolútnym salámizmom si to vedie celý film. Dvaja Briti posúvajú komédiu na vyšší level. No a zostáva ústredná dvojica, ktorá vnáša do tejto komédie drámu a iróniu osudu. Sám si nie som istý, či to žánrovo a počtom dejových liniek neprepískli, ale bavil som sa náramne. A sympatická vec je, že Landa to berie komplet: scenár, hudba, réžia, hlavná rola. A podľa mňa sa podaril veľmi fajnový oddychový film. Ja som veľmi spokojný a keby sa závodilo viac a tvrdšie, bol by som nadšený. ()

Johny M.

Kvalitní sportovní/drama z prostředí rallye bych fakt ocenil, ale prvky rádoby-komedie či dokonce tragikomedie tenhle typ filmů vždycky zabijou. Nevadila by mi česká verze Vina Diesela Dan Landa ani celkem sympatická Olga Lounová, jako spíš scénář na ho*no a minimum závodů... ()

dandislav1991

"Nebe je modrý, země je kulatá a Weber je píča" :) Jasně Dane :) Landa já obrovský nosní dírky a Lounouvá zase mééé :) No ale jinak film to byl slušnej, někdy jsem se zasmál jak blázen ()

TommyGun89

Landa jako herec špatný není, ale tohle docela přehnal... až na pár vcelku slušných momentů, film naprosto o ničem a bez děje... ()

gp_one

Z filmu mám dobrý pocit. Je to taková oddechovka, které nechybí špetka humoru, a i když scénář není bůhvíjaký, tak je to příběh takový všední a uvěřitelný. Tedy až na ty dva mladé anglány, jejichž trapná dějová linie je mi ve filmu značně nepříjemná. Já bych se ani nebál mírně natáhnout stopáž o nějaký ten průjezd zatáčkou aby trochu vyniklo samo závodění. Je mi líto těch patetiků, kterým, když se řekne, že Landa zfilmoval knihu Chozrasčot a rentabilita, tak dřív než do kina se musí přihlásit na CSFD, aby klikli automaticky na Odpad! a dali filmu duchaplný komentář do nějž vyblejou svůj názor na všechno jiné, jen ne na film samotný. ()

ZackSawyer

Bohužel ušito sakra rychle horkou jehlou, aspoň tak to na mě působí, tři nosné příběhy, dějové linky a vlastně kde nic tu nic, hudba však Landovi jde a je to znát. Rozhodně lepších 50% než jakýkoliv jiný český film poslední doby. Na zadek však nesednete. ()

Mandalorian

Je sice pravda, že Landův scénář byl slabý stejně jako jeho ztvárnění hlavní postavy. Ale co všechno ostatní ? Nebo spíš všichni ostatní. Dva zlodějčci, mafián Dano Dangl, závodník Roman Pomajbo a v neposlední řadě Olga Rounová, která podle mě svoji roli ztvárnila opravdu skvěle. A vy tady dáváte Odpad. Proč ? Nejvíc mě odrovnal komentář: "Dávám odpad!. Víš jak, už z principu, starej nácek Landa..." a tak dál. Ale tenhle film zdaleka nestál jenom na Landovi. Rudolfa Hrušínského bylo zajímavý slyšet nadávat. A nejen to. Bylo se na co dívat. Rozhodně lepší než drtivá většina nových českých filmů. 80% ()

Jeand´Boa

A já myslel, nebo to tak alespoň z toho nadšení 2Landa v rozhovorech vypadalo, že chtějí natočit dobrý film o závodech, které mohou skutečně být atraktivním tématem...no nic no...pár slabších filmařů a herců ukázalo, co umí, pět minut slávy proběhlo a snad zase bude chvilku klid, než se objeví opět nějaký ten dobrý nápad natočit film podle naprosto nepovedeného scénáře, který kombinuje dobré jednotlivé prvky zcela nesmyslně a nepovedeně... ()

rainman93 odpad!

Nekoherentní scénář s něčím co se nedá nazvat ani jako neherceký výkon. Režisérka asi na place chyběla úplně. Střihem chěli autoři docílit asi většího zmatku. Rádoby komické situace působí všelijak jen né vtipně. Je tedy na filmu všechny špatně? Vlastně ne, ta myšlenka s rakovinou a raly smrti se mi docela líbila, ale mám vtíravý pocit, že je odněkud ukradená. ()